Skocz do zawartości

Problem z Alpine Iva-w505


Mirek010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z alpiną w505, otóż problem jest z odtwarzaniem dźwięku z płyty. Radio podłączam poprzez złącza rca dźwięk pojawia się jedynie gdy przełączę na radio fm, jednak gdy przełączę na CD nastaje kompletna cisza brak jakichkolwiek szumów, radyjko przeleżało ostatnie 6 miesięcy o ile ma to jakieś znaczenie, dostałem tez informację żeby zmienić pozycję białego przełącznika na spodzie radia ale to też nic nie zmieniło, wyłączyłem w opcjach wyjście optyczne i w tym przypadku nic nie dało. Ma ktoś jakieś pomysły gdzie może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z alpiną w505, otóż problem jest z odtwarzaniem dźwięku z płyty. Radio podłączam poprzez złącza rca dźwięk pojawia się jedynie gdy przełączę na radio fm, jednak gdy przełączę na CD nastaje kompletna cisza brak jakichkolwiek szumów, radyjko przeleżało ostatnie 6 miesięcy o ile ma to jakieś znaczenie, dostałem tez informację żeby zmienić pozycję białego przełącznika na spodzie radia ale to też nic nie zmieniło, wyłączyłem w opcjach wyjście optyczne i w tym przypadku nic nie dało. Ma ktoś jakieś pomysły gdzie może być problem?

 

Uszkodzony tor sygnału cyfrowego lub analogu dla CD .

"Drożność " cyfry mozesz stwierdzić wybierająć aktywność wyjśćia cyfrowego i podanie sygnału na zewnęrzne urządzenie audio ( przetwornik lub procesor D/A )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić optyka nie mam jak ponieważ nie posiadam kabelka czyli kwe-610a a wygląda na to że jedynie tą drogą da się odtwarzać dźwięk na proca :( najprościej mówiąc ścieżka dla sygnału analogowego ( rca) jest poprostu uszkodzona i nie ma możliwości odtworzenia dźwięku z CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej mówiąc ścieżka dla sygnału analogowego ( rca) jest poprostu uszkodzona i nie ma możliwości odtworzenia dźwięku z CD

 

Nie ,  czytaj uważnie.

 

najprościej mówiąc ścieżka dla sygnału analogowego ( rca) jest poprostu uszkodzona

Jest sprawna skoro wychodzi sygnał tunera, niedomaga cześć analogowa lub cyfrowa odpowiedzialna za odczyt CD , lub element odpowiedzialny za wybór źródeł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie w radiu Alpine i fabrycznym, aktywnym systemem audio w E46. Okazało się, że przy przełączeniu z radia na CD w wiązce Alpinki odłączane było napięcie sterujące anteną. Jeśli u Ciebie ten sam przewód steruje załączeniem wzmacniacza to sprawdź czy jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje radyjko ktore sluzylo mi dlugi czas po czym zostalo zastapione nowszym. Odlaczylem I schowalem do lezakowania az upomnial sie mirek. Ja mialem je podlaczone najpierw przez ainet a pozniej przez kwe w obydwu opcjach dzialalo bez zarzutu. Gdybys mial mozliwosc podlaczenia w ainet to moglo by cos wyjasnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem kiedyś podobnie w radiu Alpine i fabrycznym, aktywnym systemem audio w E46. Okazało się, że przy przełączeniu z radia na CD w wiązce Alpinki odłączane było napięcie sterujące anteną. Jeśli u Ciebie ten sam przewód steruje załączeniem wzmacniacza to sprawdź czy jest podobnie.

Bardzo cenna uwaga , faktycznie ta stacja posiada odzielne sterowanie anteną i remote .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wlacz funkcje RDS np. AF lub TP i tuner powinien caly czas podawac napiecie na antene tak jak w radiach Sony.

 

Mialem na mysli sterowanie wzmacniacza wyjściem remote , a power ant pozostawić dla anteny .

Stan stacji można tez sprawdzić podłączając głośnik do wyjścia ISO , tam nie ma sterwoania wzmacniaczem , jedynie w opcjach trzeba wybrac aktywność wewnerznej końcówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wpis przedstawil sposob w ktory w 3s dwie zainteresowane sprawnoscia tego radyjka(sprzedajacy i zakladajacy temat) dowiedza sie czy to wylaczajace sie sterowanie antena podczas sluchania CD bylo problemem, czy problem tkwi glebiej. Potem mozna wyjac radio i zmienic kabelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli sterowanie wzmacniacza wyjściem remote , a power ant pozostawić dla anteny .

Stan stacji można tez sprawdzić podłączając głośnik do wyjścia ISO , tam nie ma sterwoania wzmacniaczem , jedynie w opcjach trzeba wybrac aktywność wewnerznej końcówki .

Te radio nie ma opcji wylaczenia koncowek mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 100 instrukcji w glowie , chodziło o możliwość dezaktywacji sygnału . Jedynym sygnałem jaki moze to spowodować w odniesieniu do wewnętrznego wzmacniacza jest wyłaczenie w opcjach .

ja to wszystko rozumiem. chcialem tylko uprzedzic pytanie zalozyciela tematu ze tej opcji nie ma w tym radiu i nie ma co jej szukac.

ps. czemu odrazu ktos mysli ze tu wszyscy sa po to żeby dogryzc komus?

 

 

 

moze jeszcze jedna sugestia. jak juz nasz kolega mirek10 będzie testowal wyjscia z koncowek radia, niech nie zapomni o poprawnym ustawieniu przelacznikow pod radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


moze jeszcze jedna sugestia. jak juz nasz kolega mirek10 będzie testowal wyjscia z koncowek radia, niech nie zapomni o poprawnym ustawieniu przelacznikow pod radiem.

tak pamietam o tych przełącznikach, dobra dzięki za rady jutro robię ostatnie podejście z tym radyjkiem jak nie zagra to poprostu daje za wygraną i to wszystko :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...