Skocz do zawartości

Żarówki jakie polecacie ?


zola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie,wie ktoś może (najlepiej z praktyki :/ ) jakie są dobre żarówki do autka?? Dodam ze miałem philipsy: parę kompletów blue vision i white vision+ były zajefajne ale ich żywotność to miesiąc góra 2 podczas gdy normalne za 4zł hulają rok i nic,tylko że kaszana światło a że jestem raczej nocnym jeźdźcem wiec dobre światło to podstawa :D Nie chce wywodów typu załóż xeony będzie git.Jak znacie jakieś dobre firmy produkujące żarówki to podawajcie.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często na forum w relacji cena/jakość królują tungsram megalight. Bardzo chwalone są też philips xtreme power i osram nightbreaker.

Skoro żarówki wytrzymują tak krótko to może warto zadbać o dobre zasilanie do nich, bo to najczęściej wahania napięcia je zabijają. Pomyśl może o przekaźnikach w rejonach lamp i zasilanie prosto z aku. Skoro jeździsz często nocą to myślę, że warto o tym pomyśleć.

 

W twoim przypadku dochodzi jeszcze kwestia wahania napięcia z powodu audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie,wie ktoś może (najlepiej z praktyki :/ ) jakie są dobre żarówki do autka??

Xenon :D

 

To dziwne bo u moich rodziców w aucie są Philips i już będzie 2 lata jak hulają.

A swoją droga to Philips daje chyba 12 miesięczna gwarancje na swoje żarówki (od daty produkcji, chyba jest na żarówce)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningowej zarówki w aucie to nie zabija tylko napięcie a prędzej podwyższona temperatura ( musi osiagnac wieksza temp zeby jaśniej świeciła ) i drgania powodujace zrywanie sie włókien.

Jestem za xenonami bo mozna taki zestaw nabyc za grosze ( 3xx zł ) i kumplowi w megane swieci to juz 2 lata. Trzeba załozyc spryskiwacze dla kloszy i oczywiscie miec soczewki w lampach.

Dalej tylko regulacja poziomowania w stacji kontroli pojazdów i światło przebijajace te smieszne zarówki 100 razy. Mało tego jest to światło doskonale doświetlające pobocze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co napisal cursor rowniez mialem wiele philipsow itp. ale jak za namowa kumpla kupilem Osram Nightbreaker H7 to wiem ze juz do philipsow nie wroce. Cena/jakosc zaje***** swiatlo biale super odzwierciedlaja pasy/linie w nocy, naprawde nie spodziewałem sie cudów ale tu taie zaskoczenie. Naprwde warto.

 

Ja za komplet tych Osram'ow H7 placilem 54 PLN i jezdze juz pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim aucie również posiadam Osram Nightbreaker tyle, że H4 i w porównaniu z narvą (bo takie miałem) widać różnicę.

Innych firm nie miałem możliwości testować, ale osram'y mogę polecić. Są stosunkowo tanie w porównaniu do "białych" Phlipsów.

Niestety żywotność mają zmniejszoną w porównaniu ze standardowymi świeczkami ale za to świecą jaśniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuje Osram Nightbreaker,bo na xeony nie mam kloszy dostosowanych a nie jestem zwolennikiem montowania xeonów do zwykłych kloszy.Jeśli okaże się dalej lipa to pójdę za radą cursor i zamontuje przekaźniki.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko licz się z tym, że NightBreaker`y mają bardzo krótki żywot, srednio 2-3 miesiące, czasami zdarza się nawet tydzień. Sprzedałem tego trochę i zazwyczaj wracały do mnie po kilku tygodniach na reklamację, choć muszę przyznać, że świecą dobrze, ale tylko w pogodne dni. W czasie deszczu, gdy jezdnia jest mokra jest dość słaboo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam odmienne zdanie i prawie cala Toyota Klub Polska tez. Swoje mam juz ponad 4 miechy i robie rocznie ok 20000-25000 km rocznie glownie w miescie (W-wa). Wiec nie jest swiecenie ciagle tylko czesto wlacz/wylacz swiatla.

Takze nie wiem co za zarowki masz ale jeszcze z nikim sie nie spotkalem kto by na nie narzekal.

Normalne jest ze dajace biale swiatlo zarowki maja krotszy zywot ale cos za cos. Jednak w tej cenie sa bezkonkurencyjne i philipsom mowie stanowcze "NIE" .

 

zreszta po co bede sile prawic swoje racje. Tu jest m.in. temat o nich http://www.toyotaklub.org.pl/forum/index.php?topic=442.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Nightbreakery przepalily sie równo po 6 miesiącach więc po tygodniu to się spalają, ale podjebki z kontrabandy. Większość przebiegu zrobiły i tak w upalne dni gdzie na pewno dostawały po tyłku ze względu na dużą temp. Miałem Philipsy Nightguide padły po 2-3 miechach, ale moim zdaniem swiecą wiele gorzej od Osrama. Philipsy w por. do Osrama były żółte. No i cena Osramów jest rewelacyjna, nie dostaniesz nic lepszego za tą kasę, a wiele droższe PHILIPS XTREME i tak swiecą wg mnie ciut gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...