Skocz do zawartości

Problem z wzmacniaczem Helix H1000


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z owym wzmacniaczem, otóż od samego początku (jakiegoś miesiąca) świeci się żółta dioda która według manuala oznacza za małe lub za duże napięcie, jak również zwarcie przewodów głośnikowych z masą.

Żaden z tych elementów nie występuje - od aku kable + i - 24mm2, na + bezpiecznik 300A ANL, idzie to do rozdzielacza HW z woltomierzem, który wskazuje na zgaszonym silniku 12,4 V, na zapalonym 14,2 V.

Rozdzielone kable idą przez bezpieczniki 100 A i 60 A miniANL - do m.in. opisywanego Helixa który zasila suba AS HX10SQ w skrzynce BR (podpięty kablem HW PRO SX12 do Helixa), oraz do Hifonicsa Zeusa zx6400 który aktywnie napędza eton'y - i właśnie z hifonem jest wszystko ok.

Nie wiem gdzie jeszcze może być problem, mam wrażenie że helix nie gra tak jak powinien, jest ograniczony mocą ale nie mam pojęcia co jeszcze może być nie tak.

Dodam jeszcze że REM puszczony z radia tak jak powinno być i z hifonem jest ok. Próbowałem podpiąć REM na krótko do helixa i nic nie pomogło, dodatkowo próbowałem podpiąć na krótko + i - (bez rozdzielaczy) do helixa i również nic.

 

Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. wcześniej ten wzmacniacz używał mój brat i nie było z nim żadnych problemów.

dlatego myślę że może masz coś namieszane w instalacji albo ustawieniach?

pamiętam że po zakupie grało Ci dobrze i głośnik dostał zastrzyk mocy.

więc coś się musiało stać. może zwarcie na kablach głośnikowych przy podłączaniu?

jak odłączysz głośnik od wzmacniacza to dioda gaśnie? 

a może masa słaba (bierzesz z ramy czy z aku?)

zmierz napięcie zasilania miernikiem na zaciskach wzmacniacza. a może ktoś powinien spojrzeć świeżym okiem na podłączenia, pewnie jakaś pierdoła jest źródłem problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że od samego początku świeciła zielona dioda i czerwone obok kondensatorów, wzmacniacz grał, a że był podłączony (aż wstyd się przyznać) do głośnika Alpharda zx3000 to bujneło nim bardziej niż na poprzednim wzmacniaczu (tu również wstyd się przyznać) boschmann xr222. Dopiero po zmianie głośnika na AS 10sq okazało się że coś za słabo gra i spojrzałem do manualna gdzie okazało się co oznacza ta zielona dioda.

Podłączenie mam + i -z aku.

Miernikiem mierzyłem i pokazuje 14.4 na zapalonym silniku, 12,2 na zgaszonym.

Muszę faktycznie umówić się z Michałem.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...