Skocz do zawartości

HIFONICS BRUTUS BX12D2


szerszen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

czy ktos slyszal kiedys ten sub co jest w temacie?? :hyhy: chcialbym wiedziec do jakiej muzy sie on nadaje...czy do szybszej?? czy bedzie mial ''zejscie''?? probowalem szukac dane oraz jakies wypowiedzi na jego temat lecz nic konkretnego nie znalazlem :) moze ktos na forum bedzie cos wiedzial?? chcialbym cos wiedziec na jego temat

 

hifonics brutus bx12d2

http://www.allegro.pl/item597871761_hifoni..._12_d2_usa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
spoko glosniczek ale on lubi miec troszke wiecej mocy na zasilaniu..600podaje fabryka, ja go lubilem zasilac min 900 i wtedy pokazywał pazur.. O dziwo glosniczek fajnie sie sprawdził w malej skrzyni-closed. Jeden glosnik w closed 35litrów 1kw dobrego wzmaka i o dziwo-dmuchało dachem az miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy jest dobre chlodzenie tego glosnika?? :P a jak chcialbym go wsadzic w br to sobie poradzi??jezeli tak to ile litrow dac mu?? :P 60 litrow@37 strojenie??

 

p.s. czy carpower 1/1000D bedzie trzymal go za ''pysk''??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sama moc trzyma w ryzach tylko jakosc.. A to głosniki maja chłodzenie?Wykonany jest solidnie ale chlodnic nie widziałem :P

Jezeli chodzi o moja porade-ja bym zapakował glosnik mniejszej mocy od deklarowanej mocy 2ohm wzmaka.Czemu?Kazdy patrzy na moc a przeciez liczy sie tez taki parametr jak Damping Factor-wspólczynnik tłumienia.. To on decyduje o tym jak bedzie sie sprawował nasz głosnik, sporo osob patrzy tylko na moc i cieszy sie ze ma 1kw przy 1ohmie a jak sie odpala-to pierdzi.. Jednym słowem im wiekszy parametr-tym wieksza kontrola nad głosnikiem. Do Brutuska wykorzystanie 2ohmow na wzmaku jest optymalne do mocy a i zyskasz dwukrotnie jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, autorowi zdaje się, że chodziło o odprowadzenie ciepłego powietrza z cewki :P

 

Zresztą sam system "chłodzenia" cewki też nie jest wyznacznikiem, bo różne cewki chyba się różnie grzeją z racji zastosowanego druta chociażby i głośnik A posiadający taki sam system jak głośnik B może zupełnie inaczej pracować i jego cewka inaczej się będzie nagrzewać, tym bardziej jak wspomina zomer pominie się DF wzmacniacza i membrana będzie latała jak szmata, wtedy cewka jest bardziej narażona na uszkodzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige - modeli jest sporo..wiadomo im lepsza jakosc tym ładniejszy dzwiek.

A byly napewno Rockford z seria T 1500

Lanzar z najwyzszej seri, troszke skrecony bo dawał ponad 1kw opti 2000d

Hifonic Brutus BXi 1606D chyba nawet najbardziej znany

MB Quart QAA1000 zadkosc, delikatny strasznie

Orion XTR2250 2kanałówka

Pod oriona XTR2400pro podłaczylismy wersje2x2ohmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zastanawia mnie fakt w jaki radosny sposob szacowana byla ta moc,dokladniej chodzi mi np o "lubilem zasilac min 900 i wtedy pokazywał pazur" czy " bo dawał ponad 1kw"? :P

 

 

liczy sie tez taki parametr jak Damping Factor-wspólczynnik tłumienia.To on decyduje o tym jak bedzie sie sprawował nasz głosnik

Raczej jest jednym z wielu wielu parametrow ktore o tym decyduja ale absolutnie nie jest tak ze na podstawie df mozna powiedziec ze 'tak ten piec jest cool bo ma srylion DF'.

W dodatku sa piece i to nie malo z stosunkowo niskim(na tle konkurencji) ktore radza sobie z 'trzymaniem za pysk' tak samo albo lepiej od tych co maja sporo wiecej DF.

IMO df mowi nam tyle samo o piecu co jego moc,nie mowiac o tym ze nawet srylionowy DF nie pomoze wzmacniaczowi dobrze trzymac glosnika 'za pysk' jesli bedzie mial slaby uklad zasilania i nie chodzi mi tu nawet o strone pierwotna czyli akumulator(bo o to mozna zadbac) ale o to co jest przed samym koncem mocy czyli przetwornica.

 

zyskasz dwukrotnie jakosc

Z tym sie tez nie zgodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zastanawia mnie fakt w jaki radosny sposob szacowana byla ta moc,dokladniej chodzi mi np o "lubilem zasilac min 900 i wtedy pokazywał pazur" czy " bo dawał ponad 1kw"?

A ty co bys dał?

Chcialbym ciebie zobaczyc na zakupach.. Jak ogladasz sprzet.. Tobie chyba wystarczy tylko kartka z opisem technicznym.. Mowisz ze widzialem pazur przy 900watach-zapakuj glosniczek 600wat w mała skrzyneczke typu closed-przy 600watach dobrej jakosci owszem zagra, nie jest powiedziane ze nie.Zagra i przy 400..Ale chyba lepiej brzmi glosniczek gdy ma wyłaczone wszystkie podbicia i pracuje pod mocniejszym piecykiem, nie?

liczy sie tez taki parametr jak Damping Factor-wspólczynnik tłumienia.To on decyduje o tym jak bedzie sie sprawował nasz głosnik

 

Raczej jest jednym z wielu wielu parametrow

 

A czy ja napisałem "tylko"??

 

IMO df mowi nam tyle samo o piecu co jego moc,nie mowiac o tym ze nawet srylionowy DF nie pomoze wzmacniaczowi dobrze trzymac glosnika 'za pysk' jesli bedzie mial slaby uklad zasilania i nie chodzi mi tu nawet o strone pierwotna czyli akumulator(bo o to mozna zadbac) ale o to co jest przed samym koncem mocy czyli przetwornica.

Ige-jak chcesz kazdemu o tym mowic,ludzie i tak malo co zrozumieja bo dla niektorych za 400zł i tak najwazniejszy jest moc-moc-moc, jezeli ci sie chce za kazdym razem robic taki wyklad-prosze bardzo, zapewne okolo10% zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co bys dał?

Chcialbym ciebie zobaczyc na zakupach.. Jak ogladasz sprzet.. Tobie chyba wystarczy tylko kartka z opisem technicznym.. Mowisz ze widzialem pazur przy 900watach-zapakuj glosniczek 600wat w mała skrzyneczke typu closed-przy 600watach dobrej jakosci owszem zagra, nie jest powiedziane ze nie.Zagra i przy 400..Ale chyba lepiej brzmi glosniczek gdy ma wyłaczone wszystkie podbicia i pracuje pod mocniejszym piecykiem, nie?

 

Nie zrozumiales mojego posta i a ja nie rozumiem twojej odpowiedzi.

Pytanie bylo proste - w jaki sposob oszacowales ze dostal 900W a w innym wypadku ze bylo ponad 1kW.Podbicia mnie nie interesuja bo ich nie uzywam.

"Tobie chyba wystarczy tylko kartka z opisem technicznym" - Jak bys przeczytal to co napisalem z zrozumieniem to bys doszedl do wniosku ze jest zupelnie na odwrot.

 

A czy ja napisałem "tylko"??

Napisales ze to on "decyduje".

 

Ige-jak chcesz kazdemu o tym mowic,ludzie i tak malo co zrozumieja bo dla niektorych za 400zł i tak najwazniejszy jest moc-moc-moc, jezeli ci sie chce za kazdym razem robic taki wyklad-prosze bardzo, zapewne okolo10% zrozumie.

Ja zawsze myslalem ze fora techniczne maja sluzyc do powiekszania swojej wiedzy jesli zrozumie to nawet 5% to uwazam ze warto,lepsze to niz po raz setny pisac o powerbassach.A tak BTW to jeszcze 2-3lata temu malo kto na forach ca wiedzial co to DF a teraz wie prawie kazdy...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie połowa..Ktora moze ma jeszcze ma mozliwosc jakiego kolwiek wyboru.. Codzinnie chyba pojawi sie ktos kto pyta o moce za małe pieniadze..Moc moc moc to jest mimo wszystko podstawa dla ludzi, ja dla przykladu zmniejszylem wzmacniacz o moc rms z 900wat na wzmaka mocy rms 700. I lepiej gra na tym 700watowym. Ale wytłumacz to ludziom piszacym codziennie "Pomocy jaki tani wzmacniacz z mega basem" itp

Jak im podasz wzmaka za 500zł o mocy 500wat rms i DF 150, a wzmak 350wat i DF 200 - i tak kupia 500, w koncu jest mocniejszy..

Co do techników na forach-zwiekszyła sie liczba bo swiat poszedł do góry.Kilka lat temu nie było tylu ludzi pakujacych sprzet CA.To sprawia ze jest wieksze zainteresowanie,ale tych 5%jakos nie widze.Zrozumiec moze zrozumieja ale nie widze tego w sprzedazy.. Twoje słowa wciska sie klientom bogatym bo maja kase :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wszystko spoko ale poruszasz zupelnie oddzielny temat.

To nie jest forum samosia.pl tylko forum o konkretnej tematyce gdzie uwazam ze powinno sie poszerzac swoja wiedze na dany temat.Kto chce ten wyciaga wnioski.

Swiat duzo sie nie zmienil przez 2-3lata a skill na forach znacznie i to tylko dlatego ze jest ciaga wymiana wiedzy/informacji na dany temat.

Nie jestem ksiegowym i nie sprzedaje sprzetu wiec malo mnie obchodzi jego sprzedaz,nowy sprzet z klas budzetowych to masowka dla mas.

Kto szuka czegos wiecej to kieruje sie innymi kryteriami niz gwarnacja i zapewne nie jedna z takich osob(a jest tu juz calkiem sporo na forum osob osluchanych) ci powie ze nie cyferki graja.Czy sa bogaci hmm nie wiem bo im do portfela nie zagladam.Czy ktos im cokolwiek wciska....nie sadze.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, ja tez bym widziale chetnie jak to forum sie rozwija, ludzie zakladaja lepsze sprzety.Ale rzeczywistosc jest brutalna, ludzie kupuja pseudo super bajeranckie głosniki, oczekuje mega basu walącego na całym osiedlu itd.Myslisz ze ja bym niechciał robic skrzynek dla klienta ktory przychodzi i konkretnie gada?Zamawiaja skrzynie żeby był mega bass a czy ja mu wcisne 50hz czy 40hz i nawet nie zauwazy roznicy..Widzac klienta ktory na dziendobry ma na wzmaku podbicie bass-u o 18db to robie skrzynie na 50hz bo takie podbicie basu maja piece.Wychodzi zadowolony jak cholera..

Jak ktos jest konkretny, zrobie mu skrzynie ktora bedzie współgrała dobrze uwzgledniaja model auta, glosnik i potrzeby muzyki.Ale domyslasz sie ile osob TAK zwraca uwage..Liczy sie zaj...sty bass i nic wiecej..

Kupujacy wzmaki - w 90% wazna jest moc rms, a czasami nawet max.Inne rzeczy i tak nie kumaja o co chodzi a rozmowa z nimi to jak z 5latkiem o polityce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zaraz pdanie tekst ze jestem archeologiem :D ale nie wazne. Panowie czytam tak sobie ta wasza klotnie i wnoiskuje ze oboje macie racje. Codziennie czytam sobie to forum i staram sie uczyc o tym wszystkim. Zomer masz recja co do tych ludzi z "mega bassem", sam do nich nalezalem :zdziwko: ale przeszlo :D . Jestem tez za umieszczaniem fachowych opisow jak dobrac sprzet. Moze we FAQ ktos by wstawil temat "Na co zwracac uwage przy zakupie ..." i tam opisac najpopularniejsze dane podawane przez producentow, opisac na co wplywaja. Zomer jestes fachowcem od skrzynek, a moze jakis temacik jak wyliczyc skrzynie z danych glosnika (nie za pomoca WinISD) i inne kwestie jak np strojenie skrzyni i rowniez co trzeba brac pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...