Skocz do zawartości

Rozdzielacz zasilania z 1x25mm na 2x25mm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzie kupię rozdzielacz kabla zasilania z 1x25mm na 2x25mm?

 

Bo mam pociągnięty spawalniczy 25mm do bagażnika i teraz się okazało, że muszę go rozdzielić na 2 wzmacniacze (sub+przód).

 

To odpada http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Rozdzielacz-Hollywood-HPST-4/409

Bo wejście w wzmacniaczu jest pod skosem i nie pozwoli na to.

 

Wszędzie gdzie szukam są albo z 1x50mm na 2x25mm lub 1x25mm na 4x10mm.

Przy tym 50mm styk trochę słaby może być bo zalecają od 30-50mm.

 

--------------------------------------------

A i jeszcze tani a dobry głośnikowy miedziany jaki polecacie?

2x1,5mm2

2x2,5mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomni  o tym żeby przekrój kabla był taki sami prądowy przed rozdzielaczem i tak samo za rozdzielaczem np na przedni system, hmm 25mm masz na suba:O ciekawe co za stwora w bagażniku masz ;) ?jak nie masz nic szałowego który potrzebuje mega prądu to nawet 8 mm przekrój starczy tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz nic szałowego który potrzebuje mega prądu to nawet 8 mm przekrój starczy tobie.

Dokladnie, na krotkim odcinku spokojnie wystarczy 8mm2, nawet przy sporych pradach. Sam mam za rozdzielaczem taki wlasnie przekroj kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dejson, piszesz jakoś pokrętnie... Polecasz taki sam przekrój za rozdzielaczem na przód, a na suba wystarczy 8 mm ? Przynajmniej tak można to zinterpretować z Twojej wypowiedzi, jest napisana "niewyraźnie, niezrozumiale". Rozdziel te 25 mm2 na 10 mm2 na front i 10-15 mm2 na suba i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logiczne logiczne, ale niektórzy do rozdzielacza ciągną główny przewód zasilający np. 50mm2 w celu rozdzielenia go na kilka pieców i nawet na mocny przód za rozdzielaczem nie potrzebujesz dawać 50mm2. Ja tak to rozumiem, a z Twojej wcześniejszej wypowiedzi można było wywnioskować, że jak do rozdzielacza dochodzi przewód główny np. 35mm2 to za rozdzielaczem też muszą być przewody 35mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem co tu się dzieje :P

Ja mam 50mm do rozdzielaczy za 21mm i nic mi nigdzie nie ucieka ... poza tym zwróć uwagę jaka długość ma 50 mm i dlaczego ma być taki a jaka długość ma od rozdzielacza do wzmacniacza... poza tym nie widziałem nigdy 50 mm do i 50 mm za do pieca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem co tu się dzieje :P

Ja mam 50mm do rozdzielaczy za 21mm i nic mi nigdzie nie ucieka ... poza tym zwróć uwagę jaka długość ma 50 mm i dlaczego ma być taki a jaka długość ma od rozdzielacza do wzmacniacza... poza tym nie widziałem nigdy 50 mm do i 50 mm za do pieca :P

Tysh właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja niewiem co tu się dzieje

No wlasnie ja tez nie kumam, przeciez obciazalnosc pradowa kabla zalezy takze w duzym stopniu od dlugosci, im kabel krotszy tym moze byc cienszy.

Idac takim tokiem rozumowania, to najlepiej wywalic bezpieczniki, bo to najciensza czesc obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań.

Jest 7 metrów spawalniczego 25mm2 a wzmacniacz to Crunch GTX2600 na razie, ale system muszę rozbudować o wzmacniacz do przodu, więc potrzebne mi jakoś rozdzielić ten sygnał.

 

Już myślałem, żeby kupić tego 50mm2 na 2x25mm2 i do 50mm2 wsadzić jakąś tulejkę może, na tokarce zrobioną.

 

Zaraza zaraz, czyli mogę kupić 25mm2 na 2x10m2 i rozdzielić to na 2 wzmacniacze?

------------------------------

A jakie te głośnikowe polecacie?

2x1,5mm2

2x2,5mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od jakiegoś czasu używam kondensatora jako rozety takiego zwykłego dietz-a z słupkami na śruby M6.. Tanio i pewnie a nawet i wskaźnik napięcia ma przekłamuje trochę ale to wskaźnik nie miernik..:D Wszystkie kable na solidne energetyczne oczka M6 estetyka musi być..:P Wchodzi 35mm2 wychodzi 2x10mm2 na suba i 6mm2 na front.. Dużych spadków brak bo powierzchnia styku duża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...