Skocz do zawartości

Zakup jednośladu - pomoc


nicekt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadła mnie kolejna choroba. Robię prawko na motor i chce sobie kupić sprzęt. Mam do wydania 5000zł na motor. Chcę żeby był to turystyk. Każdy poleca Suzuki Bandit ale on za bardzo mi się nie podoba z wyglądu. Chociaż jak jest to naprawdę wygodny, solidny i dobry w prowadzeniu sprzęt to już przełknę wygląd. Na pewno nie chcę mniejszego niż 600 pojemność. Są jeszcze 2 wersje tego Bandit S i N. Nie wiem za bardzo czym się różnią. Podpowiecie jakie modele wziąć pod uwagę w wyborze motoru w w/w kwocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Ja mam osobiście Yamahe Fazer 600 i z całym sumieniem mogę ci polecić ten sprzęt, fajnie się prowadzi nie sprawia żadnych problemów. Mam ten model Yamaha FZS Yamaha FAZER 600, 2002r., 600cm3 - otomoto.pl

 

Tutaj możesz poczytać o tym sprzęcie

 

http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZS,600,Fazer,1998,%202003,605.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to być turystyk, to wolałbym na kardanie, są mniej zakatowane, sam miałem XJ750 seca, Xj900s Diversion, ale rzeba uważać i kupić w dobrym stanie, bo kwota ew. naprawy jest wiele wyższa niż zmiana łańcucha i zębatki, mają eż dość dobre silniki, szczególnie że kwoty kosmicznej nie masz a to zawęża poszukiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cbr to raczej już taki sportowy moto. Raczej jak na 1 to za bogato. Dziś byłem obejrzeć ten http://otomoto.pl/yamaha-xj-600s-diversion-M3109391.html . To akurat od gościa co ma u nas w mieście serwis. Motor zadbany, po przeglądzie u niego. Nowe klocki, opona z tyłu. Lekkie zadrapania na jednej i 2 stronie tej osłony przedniej ale na samych koniuszkach. Silnik czyściutki. Tylko pytałem kumpla motorzysty to mówił ze mało ich na rynku, potem ciężko sprzedać i cena trochę za wysoka. Mówił ze za 5500 by oddał i wstawił by nowy aku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również Hondę VFR z motorem rc36 :) Nie do zdarcia moto :) Chociaż podejście - minimum 600 cm3 (chyba, że pojeździłeś już trochę motorkami, nie mówię, że ktoś dał Ci się karnąć, tylko miałeś okazję polatać dłużej już takimi maszynami) jest dla początkujących błędne. Brat rodzony przeskoczył z jakiegoś romecika na skromne gs500 i zaliczył szlif po odwinięciu manetki na zakręcie jak złoto :/ Taka 600 to ma niektóra i 125 KM, a to jest moim zdaniem dużo jak na pierwsze moto. Niemiej jednak stara VFR 750 jest bardzo fajnym sprzętem i technicznie i wizualnie (przynajmniej mi się podoba :P ). Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sportowy ale przed zakupem radzę obejrzeć i jak będzie możliwość przejechać się.Kupić łatwo...sprzedać gorzej.

 

Jako pierwszy motor zaraz po simsonach,etz itp. miałem jajko :

http://motorbikesite.riderblog.pl/riderblog/m/o/motorbikesite/img/suzuki_gsxf600_samuelk_.jpg

Bardzo fajny motor ale niestety skończył się po 3 miesiącach.Potem to już tylko wskazówka chodziła po czerwonym polu a co tankowanie paliwa musiałem dolewać olej.

 

Tomek,nie wiesz ile taka na gaźniku u nas dostała miodku.Nie było z nią nigdy problemu.Oczywiście że fajnie mieć wtrysk ale bez przesady.

Nicekt z tego co pisze gustuje w innych motorkach więc nie ma co dłużej ciągnąć tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak smigalem gsx-em takze fajny motocykl. Potem przesiadlem sie na gsx-r 1000 i go sprzedalem - wyszlo mi z glowy szalenie. teraz jak mialbym kupic motocykl to poszedlbym w cruiser typu drag star badz wild star. ewentualnie cos nowszego do 2 literkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie to radzę kupić moto ...od znajomego , bo znając ceny części do motorków , to nikt nie sprzeda Ci dobrego motocykla , tzn. takiego w którym na dzień dobry wsadzisz tysiaka (dobra oponka to już 500) . Jak masz możliwość to zapisz się na forum tematyczne danego modelu (np. tego z linka który wkleiłeś) i zadaj pytanko czy warto i na co zwrócić uwagę ..wiesz takie bolączki danego modelu . Ludzie zęby zjedli i wypunktują Ci co jest z nim nie tak (np. nie ta szyba w tym roczniku , brak jakiegoś plastiku sugerujący upadek itd) . Może nawet znajdziesz w okolicy maniaka modelu i pojedzie z Tobą go przetestować ? Na pewno nie zaszkodzi się zalogować, by potem jak zaczną się problemy (odpukać!) i spytasz na forum , to Ci powiedzą "a było wrzucić linka to byśmy Ci go odradzili" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do turystki to ja Fazera nie polecę (no chyba że będziesz jeździł tylko z "plecakiem") do miasta bardzo, bardzo fajny motorek :ok: ale kompletnie załadowany (trzy kufry + dwie osoby) prowadzi się maskrycznie i do turystyki nie polecam - jeździłem trzy sezony :wink:

Obecnie mam już piąty sezon VFR800 (przesiadłem się własnie z fazera) i podróżowanie tym motocyklem to już całkowicie inna sprawa, z tym że jest to już motorek bardziej wyrywny ja raczej na początek to bym nie polecał.

Dyversion fajny motorek i 600-ka na początek jest bardzo fajna, ja osobiście rozglądał bym się za 900-ką ale ja już jeżdżę parę latek :wink:

Ja jako swój pierwszy "poważniejszy" motocykl bardzo dobrze wspominam XJ 650 MAXIM ten motorek zapakowany do granic możliwości (czego się wtedy na wyjazd nie zabierało) prowadził się genialnie, można było w Bieszczadach opony zamykać no ale teraz to już zabytek :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba padnie na ten z mojego linku. Mam od siebie z miasta, od człowieka który moto się zajmuję. Dziś mi wszystko pokazał .Motorek w dobrym stanie, więc na 1 będzie ok. Bandit większy ma ciężar, niby moc większą ale pewnie ze względu na ciężar na 1 wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam forumowiczów

Latka lecą, mam chętnego na zakup mojego rowerka (5,5-6tyś) i w tej kwocie chciałbym nabyć jednoślada z zaprzęgiem koni mechanicznych.

Nigdy nie miałem motoru bo jakoś zawsze nie wychodziło. A teraz jak budżet będzie to chciałbym nabyć takowego do 4,5-5tyś i resztę zosatwić na ew. dodatki, rejestrację itp.

Interesują mnie turystyczne i chopery. Wiem, że przynajmniej do tych drugich mały budżet ale może coś. Jak bedzie warto to może dołożę.

Chciałbym sobie spokojnie "pykac" czasem do pracy, za miasto z żoną na wyciczkę. KUlturna przepisowa jazda. Ale nie chciałby też aby miał 125cm2 i rokładać żagiel, aby sie rozpędzał.

Chciałbym aby był na wałku, fajnie jakieś sakwy itp :P

Może są wśród was posiadacze jednośladów co mogą doradzić.

Będę dźwięczny.

Podobają mi sie suzuki maruder, intruder a ostatnio znalazłem suzuki VX800. Też nie głupia maszynka i nawet jakoś wygląda. Ona bez problemu w zakładanym budżecie a nawet sporo taniej można wyhaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruder jest na łańcuchu i to bardzo komplikuje sprawę (smarowanie, wymiana, no i brudzi jak diabli!) .  

Co do 125 , to bądź spokojny , bo za Twoją kasę nie kupisz nic innego w tej kategorii jak stare Suzuki GN , bo już nawet sensowne Virago kosztuje z 8 , a Drag Star , czy Shadow 125 kosztują ponad dychę. Dragstar 125 jest droższy niż z tego samego rocznika 650 ale to sprawa obecnych przepisów  :kwasny:

Jak na taki budżet to musisz pojeździć i samemu sprawdzać każdy motocykl , bo opisy w ogłoszeniach swoje, a stan rzeczywisty swoje  :wink:  Na jakieś "fajne sakwy" też bym nie liczył , gdyż te "fajne" (sztywne , z grubej skóry ) kosztują 2 tysiaki  :kwasny:

Zarejestruj się na np. Vulcanerii i tam w giełdzie daj ogłoszenie , bo najlepiej kupić forumowy motocykl ze znaną historią ...co prawda będzie droższy niż "okazje na allegro" ale przynajmniej wiesz co i jak w nim robiono. Oczywiście odradzam też kupować motocykl  świeżo sprowadzony do Polski , bo w 99% przypadkach to podpicowane wraki z zachodnich ubezpieczalni .

Nic nie piszesz o wzroście ...wiesz że 190cm facet na Virago wygląda jakby na psie jechał ? Stąd też konieczna jest przymiarka motocykla przed zakupem  :hyhy:

 

 

PS; posiadam WildStara 1600 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...