Skocz do zawartości

Mocny sub 600-800rms


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Od jakiegoś czasu mam w aucie stega k2.01 który na tą chwilę bardzo się nudzi (zasila RFa P2). Z racji że ten RF jakoś mi do gustu nie przypadł pomyślałem że.... zmienie na coś mocniejszego i tak zastanawia mnie ten DD. Mogę go mieć nowego za 650zł więc w dobrych pieniądzach. Muzyka jakiej słucham to HH. Głośnik chcę spiąć w 2ohm i podpiąć pod wspomnianego stega. Auto to fabia kombi 1 gen. Ponadto ten sub zagra jak typowa 15tka czyli nisko i wolno? Obudowa ze szczeliną jeżeli już. Ewentualnie co możecie polecić ciekawego do około 1000zł? Może być używka. Myślę o JL 10W6 z forum ale nie wiem czego się po nim spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fajny kompromis to 2x12" ;) choć teraz w drugim aucie wożę 10" i nie dość, że goni za przodem to gnie blachy jak szalony :) ale już w vectrze przesiadka z 15" na coś mniejszego okazała się porażką... 615 to w dd dość słaba opcja, jak dla mnie nie warta tych pieniędzy. Dopiero seria 7 coś pokazuje ale tak jak wyczytasz w innych tematach sq to nie jest za to pompuje zacnie i idzie bardzo nisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie budżet to około 800zł 10W6 jest za 600zł DD615 nowe 650zł. Miałem kiedyś powerbassa es10 w br i pędzony piecem około 500w rms bardzo mi się podobał. Auto to skoda fabia kombi. Wzmak steg k2.01. Nie wiem jak się ma ten W6 do PB ES ale myślę że powinien zrobić większe zamieszanie. A powiedzcie mi co jest nie tak z tym DD? Czego mu brak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niczego w zasadzie, mocno i nisko... Brak mu szybkości trochę choć dd jakoś sobie z tym radzi. Kwestia taka, że jak już dd to albo 35xx albo 95xx albo redline powyżej 7... Bo dopiero wtedy można się przekonać co potrafi dd. Choć patrząc na papiery serii 6 też nie jest zle.

 

rookie1984 jeszcze jak byś porównał 2 nowe auta to miało by sens ;)

 

Jl napewno zagra bardziej kulturalnie i pewnie dość miękko... Dd to raczej brutale które potrafią zdrowo trzepnąć po plecach i nie tylko... Różnica jest jak między bentleyem conti GT a viperem... Oba dobre ale każdy z nich inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się jeszcze określił odnośnie twoich wymagań względem tego suba to było by łatwiej. Czy ma grać szybko i ewentualnie troszkę giąć blachy jak najdzie ochota czy może raczej mieszać w kabinie ale mieć odrobinę kultury żeby czasem zagrać normalnie? Przejrzyj tematy bo jest tego tu pełno. Choć lubię dd mogę śmiało stwierdzić, że nic nadzwyczajnego od serii 6 nie dostaniesz i pewnie poza zdrowym trzepnięciem jakie zaoferuje ze względu na średnicę we wszystkim lepszy będzie jl... Możesz jeszcze zerknąć na re audio albo b2 audio (też mają fajne zabawki) tylko w tym budżecie też raczej nic szczególnego nie znajdziesz... Vibe wypuścił teraz nową fajną serię cven ale nie miałem okazji usłyszeć i chyba cenowo też już wyżej... Rf-y może? Albo coś z as.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty byś chciał jeszcze ? Dostałeś kilka propozycji

Za 600 zł 10w6 to okazja ja swój sprzedałem za 800 zł w ten sam dzień.

Gdzie te propozycję przepraszam? RFa ciężko znaleść najchętniej nabyłbym T1 2x4 ohm. FXa nie kupię bo jest 2x2 ohm gdyby był 2x4ohm to bym klikał 12tkę z budą na allegro za 400zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię obrazić ale chyba nie masz zbyt dużej wiedzy o subach i występujących między nimi niekiedy kolosalnych różnicach? Wygląda to tak tak jak byś bazował tylko na parametrze RMS a on akurat jest tak naprawdę mało istotny. Skaczesz po tych subach z jednego końca na drugi traktując je jak podobne a są z goła inne. Zdecyduj się do czego ma ten sub służyć to może jakieś propozycje dostaniesz a jak narazie do opisu dobry sub za 800zł pasuje prawie wszystko w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie wiem czy mam pojęcie czy nie miałem RFRa T1ki P2ki JLe PB ES10 i pewnie jeszcze kilka o których zapomniałem plus kilkanaście o których nie warto pamiętać. Sub ma nie męczyć ale mnie najdzie ma wyginać blachy. Buda BR muzyka HH więc szybkość nie jest bardzo istotna.



dodam tylko że podobał mi się T115 i to co robił z e30 kombi więc albo coś co zrobi podobne zamieszanie albo coś co zagra podobnie do PB ES10 czyli miękko ale jak potrzeba to i potrafił trochę namieszać. Jak bym znalazł PB ES10 to bym go kupił napewno i się nie zastanawiał z tym że nie mogę go namierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rookie1984 jeszcze jak byś porównał 2 nowe auta to miało by sens ;)

Moje porównanie jest jak najbardziej na miejscu. Nowy DD serii 6, czyli póła średnia - Santa Fe, a używana póła premium w podobnej cenie, czyli JL seria W6 - X5.

 

Jak chcesz mocno, kulturalnie i przytupem to porozglądaj się jeszcze za JBL W12 GTI Mk II. Bardzo dobry głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Przeglądam allegrosza cały czas ale nic ciekawego się nie trafia. Albo ja słabo szukam. Korci to 10W6 ale chyba jednak pójdę w ciśnienie albo dwie 30tki takie powiedzmy w miarę kulkuralne ale jednak 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...