Skocz do zawartości

Zestaw przedni, a duze drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, serdecznie, przeglądam od kilku dni temat przednich zestawów do drzwi i mam już taki mętlik w głowie że sam nie wiem co mam wybrać. Może zacznę od tego co posiadam:

 

-Radio Pioneer DEH-P88RS

-Wzmacniacze sony-xm-6020

 

Drzwi będą na dniach wygłuszone i przygotowane do zamontowania głośników. Słucham różnej muzyki, ale głównie hip-hop i trance, zdarza się również rock.
Nie przepadam za mocno piszczącymi tweetrami, za to lubię głęboki basik, zależy mi głównie na czystym ładnym brzmieniu. W przyszłości będę chciał jeszcze wsadzić jakiego sub do bagażnika.

 

Cena zestawu nowy 1000-1200zl ale wchodzi też w grę używka 600-700zł max.

 

Wstępnie wybrałem Focal PS165, udało mi się znaleźć za 700zl nowe, tyle że mam dosyć duże drzwi (Audi TT) i wyczytałem że może to słabo grać.

 

jak uważacie? może inny zestaw będzie lepszy?

- Helix p236

- Rainbow DL-C6.2

- Focal ps165 FX

- Hertz HSK

- Morel Tempo 6

 

jeszcze jedno pytanie, czy ten wzmacniacz podejdzie do ktoregokolwiek zestawu czy będzie za słaby do tego nie ma w nim filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry masz w radiu, tak samo, jak zwrotnicę aktywną, więc tak naprawdę, to możesz złożyć zestaw z woofera + dowolny tweeter, ciepło grający. Woofer do dużych drzwi - gdzieś przewinął się taki temat, poszukaj. Wzmacniacz raczej pod SQ posiadasz, prędzej widział bym go na samych tweeterach, a dobrać woofer, który potrafi dmuchnąć i solidnie go zasilić. Oczywiście podstawa, to bardzo solidne przygotowanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sklanialbym sie ku zaryzykowaniu Helix p236 na orginalnej zwrotce  - demonem mocy glosniki chyba nie sa zwrotka podobno calkiem fajna i nie trzeba dokupywac wzmaka oraz doktoryzowac sie w aktywce. Bo pokrecic to se mozna... palcem w bucie - a na ustawieniu aktywki nalezaloby sie znac ;) Jedyna niewiadoma to jak spisza sie w duzych drzwiach. Ale nawet jesli by nie urywalo nogawek to i tak planujesz suba wiec mozna by wtedy pasmo uzupelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale ps165 FX do łamiących piszczele nie należą, ale do normalnego grania polecam. Do uzupełnienia dołu przyda się jednak sub. Grają u mnie w dość sporych drzwiach w Mondeo mk4.

 

 

Sub bedzie tyle ze za jakis czas dopiero, wzmacniacz do tych Focali tak 2x100w rms wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy od prawej i można suba nie wozić :D ale bez średniaka też ciężko :P Tak, czy siak potrafi przepompować trochę :D

 

http://images66.fotosik.pl/1179/e57fac0fe8a9f2ebmed.jpg

 

Co do wzmacniacza, to Pioneer 922 jest bardzo dobrym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 4 kanały. Masz wtedy możliwość płynnej regulacji głośności wooferów i tweeterów. Ba możesz się dodatkowo bawić różnymi wzmacniaczami na tweeter i woofer. Nie wiem jakie masz radio, ale czasówkę też lepiej sobie ustawisz niż tylko pod 2 kanałami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zestaw zamontowany, przód Focal ps165 fx i wzmacniacz Kenwood KAC-PS500F. Było trochę zabawy z drzwiami, okazało się że oryginalnie głośniki są przykręcone do boczków i trzeba było zrobić konstrukcje pod głośnik do drzwi. Jak na razie nie jestem jakoś bardzo zachwycony, graja ładnie czysto i detalicznie ale nie są jakieś bardzo głośne, zobaczymy jak to będzie wyglądać jak się wygrzeją, ale już widzę że obowiązkowo trzeba dołożyć suba bo brakuje dołu. Dodatkowo jeszcze będzie trzeba przerobić boczki, oryginalny grill i otwór jest tylko na połowie głośnika, a druga połowa już jest zasłonięta, na domiar złego jest dosyć blisko głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym subem to poczekaj jeszcze (chociaż jak wiadomo każdy ma inne potrzeby).

Jak kupiłeś nóweczki głośniki to daj im chwilkę czasu. Ja swego czasu zakupiłem Excursiony z serii SX. Na początku było sucho i płytko. Po około 50h grania w aucie nastąpiła spora zmiana. Głośniki rozruszały się i zaczęły sensownie telepać drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...