Skocz do zawartości

Naprawa ESX SX-460


kobart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem piec jak w temacie i po otrzymaniu przesyłki okazało się, że są uszkodzone oba terminale czincz, brakuje zewnętrznych masowych blaszek. Nie wiem jakim cudem ktoś je urwał ale mu się udało. Wzmak się włącza po podłączeniu jednak dalej nie wiem czy jest sprawny.

 

Proszę oceńcie to po zdjęciu i podpowiedzcie czy opłaca się to naprawiać i kto ewentualnie mógłby się tego podjąć z okolic Łasku, bądź też Łodzi czy Warszawy no i przybliżony koszt. Sprawa dość pilna bo nie wiem czy odsyłać piec czy obciążyć sprzedawcę kosztami naprawy.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e33cead99ac8.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał przyjść sprawny, to odsyłaj jako uszkodzony. Niby czemu tak kupujesz sprzęt sprawny, to masz jeszcze płacić za naprawdę?

 

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ty dostajesz zepsuty wzmak, naprawiasz go sobie i potem jeszcze żądasz zwrotu kosztów naprawy od sprzedającego (chyba że są jego wiedzą i przyzwoleniem). Sprzedający się na ciebie wypnie i w sumie trochę racji będzie miał. Takie sprawy natychmiast zgłasza się sprzedającemu, jest to zarówno w jego, jak i w twoim interesie. Odsyła się wzmak, masz prawo żądać poniesionych dodatkowo kosztów (np. Jeśli sprzedający zaproponuje zwrot kasy, to powinien zwrócić też koszt wysyłki do ciebie i twój koszt odesłania do niego[ chyba że wybierzesz kuriera Premium 6H przez Bangladesz :) ])

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli miał przyjść sprawny, to odsyłaj jako uszkodzony.
Dokładnie.

Natomiast jeśli się upierasz przy zostawieniu go to naprawa(jeśli to tylko rca) nie będzie droga.

Ktoś na szybkości wyciągał ciasne wtyczki i wyrwał.

Kiedyś kupiłem tak "uszkodzone"  sygnałówki ze skręcanymi wtykami :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyrzuty sumienia, bo sam poleciłem żeby go brać w tej kasie  :wink:

 

z terminalami problemu faktycznie nie będzie, ale warto sprawdzić wszystkie kanały grają, czy filtry działają. na razie uszkodzenie widać tylko z zewnątrz, a nieszczęścia lubią chodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu sprzedawca nie umywa się od odpowiedzialności, natomiast ma mi dosłać takie końcówki i twierdzi, że na nich przyjechał z niemcowni i grał. Pierwszy raz coś takiego widzę, na mój gust to zmodyfikowane czincze żeby pasowały i rzeczywiście jak się człowiek przyjrzy gniazdom to da radę to podłączyć. Zobaczę jak to przyjdzie i piec będzie grał na wszystkich kanałach to idzie do naprawy do kolegi z forum na wymianę gniazd rca.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d4fff3d5c50f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu sprzedawca nie umywa się od odpowiedzialności, natomiast ma mi dosłać takie końcówki i twierdzi, że na nich przyjechał z niemcowni i grał. Pierwszy raz coś takiego widzę, na mój gust to zmodyfikowane czincze żeby pasowały i rzeczywiście jak się człowiek przyjrzy gniazdom to da radę to podłączyć. Zobaczę jak to przyjdzie i piec będzie grał na wszystkich kanałach to idzie do naprawy do kolegi z forum na wymianę gniazd rca.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d4fff3d5c50f.jpg

Te wtyki nie są zmodyfikowane. Najzwyczajniej w świecie "Sprzedawca" nie poluzował tych zaciskanych końcówek RCA przed odczepieniem kabla od wzmaka i wyrwał "masę" z gniazd.

Jeśli chce Ci wysłać wtyki to szkoda, że pociął kabel, wygląda na konkretny drut AIV Colorado mi sie przypomniał. Ale z drugiej strony, taki wtyk jak na zdjęciu to z 15zł sztuka najbiedniej, więc pokryje Ci koszty wymiany gniazd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki sa rozkręcane. W ten sposób zaciska się je na gniazdach RCA we wzmacniaczu. Tylko trzeba pamietać, że przed odczepieniem kabelków od wzmaka trzeba je poluzować, "odkręcić" ;)

Według mnie lepiej wymienić gniazda i miec pewność dobrego styku niż ładować taki "zespół" w uszkodzone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie wtyczki, po ich rozkręceniu okazało się, że siedzą w nich blaszki masowe z gniazd pieca. Co najlepsze nie widać śladów lutowania, ani niczego urwanego w związku z czym może uda się je bezinwazyjnie zamontować ponownie we wzmaku, jeśli nie to gniazda idą do wymiany. Pocieszeniem jest to, że wtyki czinch, które przyszły to AIV Colorado, więc jest powód, żeby kupić porządny kabel i zrobić porządne kable sygnałowe:)

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f95c3426ba82.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak sprawdzony i dziala a niby nie dziala. Wszystkie kanaly bez mostkowania dzialaja, natomiast po ustawieniu przelacznika 4ch/2ch na 2 kanaly i po wyborze wyjscia mono, mostek z 3 i 4 kanalu nie gra. Zaczyna grac dopiero po przestawieniu na 4ch czyli tri-mode na przyklad. Dziwne bo 3 i 4 kanal bez mostka graja normalnie. Ktos cos jakies pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przelacznik raczej ustawia sie na 2ch tylko jesli podajesz sygnal jedna para RCA, wzmak wtedy przekazuje ten sygnal na na wejscia 3 i 4,  jesli masz 2 pary, to po co ustawiasz na 2ch?

Ewentualnie sprobuj podpiac tylko jedna pare pod 1 i 2, przelacz na 2ch i wtedy sprawdz, powinno smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...