Skocz do zawartości

Lanzar czy JBL?? Co wybrać?? Prosze o rady...


Rafal__K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie....

Mam do was pytanko...

Nieukrywam że zależy mi na czasie...

Chce kupić jakiegoś suba...

Ale zastanawiam sie nad Lanzarem MAX 12 i JBL GT5-12

Oba głośniki są w podobnej cenie.... Ale który jest lepszy??

Chodzi mi głównie o możliwości dźwiękowe (czy daje dużo basu) jak i jakość samego głośnika...

Wiem że na temat Lanzara możen by książke napisać i było już wielokrotnie o nim, ale co z tym JBL'em??

Jak wypada w porównaniu z tym Lanzarem....

Głośnik docelowo ma być w Vectrze B sedan, więc musi dawać kopa żeby we wnętrzu było dobrze słychać....

Ma być szybki (techno, trance, dance itp...) ale też ma być dobre zejście (czarna nuta), gdyż słucham różnej muzyki (zależnie od nastroju) :)

Nie pytajcie mnie o to jaki mam wzmacniacz i czy jakieś dobre głośniki z przodu... Bo to w tej chwili najmniej istotne....

Głośniki mam wymienione a wzmacniacz też niedlugo bedzie inny....

 

Aha....

Jak to jest....

Ktoś mi kiedyś powiedział że podczas montażu głośnika magnesem na zewnątrz trzeba jakoś inaczej głośnik podłączyć (biegunowość)??

Prawda to czzy nie??

 

Dodam że chciałbym tak właśnie zamontować głośnik (zrobić ładną zabudowe) i fajnie by było gdyby głośnik od tej 2 strony też sie ładnie prezentował....

No i jaka była by najlepsza skrzynia do tego JBLa żeby spełaniał wszystkie oczekiwania??

 

Prosze o rady, gdyż dzisiaj musze zamówić, któryś z tych głośników....

 

Pozdrawiam!

Rafał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak ani jeden ani drugi zbnyt szybki nie bedzie bo to budzetowe 12' , po drugie jakosc hmmm.... za takie pieniadze wiele jakosci nie bedzie bedzie lomot , co do odwracania glosnika magnesem to masz racje trzeba zamienic bieguny poniewaz membrana jest odwrocona dogory du... :) Wiec faza musi byc zmieniona. Jak zagraja to oczywiscie zalezy pod jakim wzmakiem wiec nie jest to takie najmniej wazne ( na tej zasadzie co pytanie jak szybko pojedzie BMW ? A z jakim silnikiem ? Nie wazne ! :] )

 

Co do tego ktory magnes jest ladniejszy to juz twoja decyzja. Musisz pamietac ze gdy odwracasz glosnik czyli uklad magnetyczny nie znajduje sie w skrzynce to wtedy musisz pomniejszyc wymiar skrrzyni o wielkosc/pojemnosc glosnika ( ukladu magnetycznego czyli jezeli standardowa skrzxynka do 12' closed to jakies 30litrow to jak obracasz glosnik to ma ona miec powiedzmy 28litrow zaleznie od tego jaka objetosc ma uklad magnetyczny

 

[ Dodano: 2009-04-21, 11:30 ]

A nuie masz mozliwosci odsluch7u tych glosnikow ? A i jeszcze kwestia czy zagraja w closed czy Br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lanzara max12 w BR go daj zestoroj na 38Hz i bedziesz mial na poczatek do robienia halasu dobry sub, ja w sedanie e36 na brak basu nie narzekalem, jesli go dobrze zasilisz ( z 300-400W ) to powinien dac rade. na pewno jesli to pierwszy sub to i tak bedziesz mile zaskoczony jak ja kiedys :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to ma być budżetowy sprzęt...

Niemam jakiś wygórowanych wymagań...

Narazie bedzie to grało w skrzyni ok 40-45l closed do czasu aż nie zrobie jakiejś zabudowy....

Co do odsłuchu to kolega ma tego Lanzara (jak twierdzi pod dość słabym wzmakiem) i gra dobrze - jeśli chodzi omnie i kolega też jest zadowolony...

A tego JBLa to słuszał inny kolega (tylko jest z innego miasta) i mówił że też ładnie gra...

Więc mam mały dylemat....

Co do wzmacniacza to wszysko w swoim czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że najlepiej bedzie w BR ale to musze skrzynke jakąś sklepać :)

Dlatego przez jakieś 2-3 tyg bedzie musiał być w closed... Zobaczymy co z tego wyjdzie....

A może macie jakąś inną propozycje głośnika do max 270zł?? Tak żeby dobrze sedana nagłośnił i może nie robił tak wielkiego łomotu tylko grał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam sedana i tez zastanawiam sie nad kupnem jakiegos suba....

tu masz lanzara 12 w br lanzar br

tez sie nad nim zastanawiam, tylko nie wiem jak on zagra jak mu przyłoże tylko 160 rms....bo ma podobno 400 :)

ja sie zastanawiam czy nie sprzedac swojego wzmaka...grac pod radim a wreszcie uslyszec niskie tony w swoim samochodzie :]

tylko ciekawe jak z jego szybkoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także głośnik już w samochodzie :)

Tymczasowo jest w skrzyni closed ok 40 litrów i pod wzmakiem 200-240W RMS...

I powiem że jest dużo basu a czasem aż za dużo...

Niedlugo bede robił jakąś skrzynke, tylko chwilowo niemam materiałów żeby coś sklepać... Ale jest dobrze...

I chyba jednak bedzie zamontowany standardowo tylko głośnik bedzie skierowany mambraną w strone kanapy (mam przelotke do bagażnika) żeby we wnętrzu było więcej basu (mam sedana)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi pukali sie w czolo jak mowilem ze zmieniam na cos mocniejszego

ciekaw jestem co by powiedzieli jak woziłem kiedyś cztery takie lanzarki w bagażniku fiata CC :)

 

tak do robienia hałasu za pomocą lanzarków warto poeksperymentować ze skrzynią i strojeniem w WinISD, wg tego programu kombinując litrarzem i strojeniem sklepałem 80l wspólna komora 2xmax12 i strojenie 52Hz, wiem wiem nie ma jakości ale jednak gra to tak w mojej cupejce nisko że wyrwało mnie z butów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skrzynke sam robiles?czy kupywales?

a jak ten lanzar spisuje sie w szybszej muzie?

mowisz ze duzo basu?w closed...dziwne wprawdzie nie testwoalem tego suba ale inne w sedanie pod moim wzmakiem nie wytwarzały bass zbyt wiele...

 

Skrzynie robiłem sam... Kupić to nie sztuka... (zrobiłem już kilka skrzyń, łącznie za całą zabudową bagażnika w Fordzie Escorcie)

Co do grania to przy utworach 50 Cent'a, Three Six Mafia jest masakra w samochodzie...

Niestety w szybkim bicie już takiego zejscia niema, gra "tak sobie"...

Dlatego na dniach bedzie zrobiona nowa skrzynia, typowo pod ten głośnik....

W planach miałem zrobiż zabudowe z żywicy ale już myśle nad zmianą samochodu więc bedzie "klasyczne" skrzynia...

Bo sub trafi do nowego auta....

Obecna skrzynia była robiona pod z JBL'a 1204 (chciałem go kupić) i narazie jest w niej ten Lanzar...

Ale jednak closed dla tego głośnika pod szybki bit to nie to....

Dlatego jak bede miał z czego to zrobie nową skrrzynie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...