Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza Xetec P4 na Helix P400


anics77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


tego nie zmienię,

 

Taaa mieszanie wzmakami za gruuube tysiaki , bo to , bo tamto , a tu takie kwiatki  :rotfl:

 

 

 

 


Zresztą niezależnie od odtwarzanego formatu- góra najmniej mi podchodzi.

 

Weź normalną płytę oryginalną , zrób zrzut do mp3 i  porównaj oba formaty w aucie (pendriv vs płyta)  ... jeśli nie odczujesz różnicy , to  już nic nie kupuj / zmieniaj  , a tylko korektorem zbij co tam Ci się nie podoba  i tyle . Myślisz że wymianą wzmacniacza lub radia naprawisz , to co spierniczyła konwersja  muzyki na coś co ją udaje w tym formacie? 


Hmm skoro usb i mp3 to kup jvc sh1000 jest na alle i tyle. Grajek przyzwoity masz aktywke, czasy usb sd i chyba wav albo flac czyta po usb. Dobry wybor.

 

 

Miałeś to radio?  Masz teraz Alpine i ten JVC wydaje Ci się lepszym wyborem gdy kolega już przy Alpine narzeka na górę pasma ?  Szkliwo mu popęka przy SH  :wink:

 

 

Jak na razie , to on potrzebuje nie zmian w klockach lecz MUZYKI ... a nie plików mp3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj, bo nie zaliczysz raczej degradacji, a zyskasz doświadczenie i posłuchasz równie dobrego grania. Helixy są bdb konstrukcjami, nawet najnizsza seria, zresztą sprawa ma się podobnie z piecami Xetec. Nawet seria Vector jest zrobiona lepiej, jak dobrze. Możliwe, ze bardziej Ci się spodoba, a możliwe, ze zatesknisz za Xetec :) Tak, czy inaczej niewiele ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytacja- kto da więcej. :rotfl:

Uczepiliście się MP3, ale tak jak pisałem- na audio CD też jest to samo.

Dzisiaj posiedziałem trochę w aucie szukając rozwiązania.

Moje spostrzeżenia:

Jak ktoś już wcześniej słusznie zauważył, że to nie muszą być tweetery a woofer- i faktycznie- lewy woofer troszkę drze papę,  jest zbyt głośny względem prawego- tzn. dźwięk nie jest zrównoważony- scena jest przesunięta w lewo. Jak zrobię balans +2 na prawą stronę - dźwięk przestaje być natarczywy (a przynajmniej nie tak bardzo jak wcześniej)- wtedy natężenie dźwięku jest takie same z lewej i prawej strony- nic się nie wyrywa.

Od razu zaznaczam, że zabawa z czasówkami (parę godzin ustawiania wg programu Alpinki, oraz na ucho) niewiele wniosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie ustawiles na ucho skoro lewy woofer jest glosniejszy :) no chyba ze to kwestia jakiejs usterki wzmacniacza np.

Jeszcze nie ustawiłem czasówek finalnie.

 

A może kable rca popsute? :)

Hehe, zrozumiałem aluzję.

 

A więc raport na dzień dzisiejszy. :...: 

Radio, wzmacniacz i kable RCA :hyhy: sprawne w 100%- sprawdzone metodą zmian kabli i kanałów.

Jestem krok do przodu po dalszej zabawie z czasami. Teraz wystarczy dać balans na +1 :mur1: w prawo aby było dobrze.

Wygląda na to, że to kwestia prawidłowego dostrojenia czasów. Ech, ciężko to samemu ogarnąć tak aby miało ręce i nogi. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem jak to jest, dopoki sie nie przynzasz ze tego nie potrafisz robić i ktos Ci tego nie pokaże, albo inaczej... Dopoki ktoś nie pokaże Ci na co zwrócić uwage  i nie pokaże "co masz słyszeć" bedziesz najprawdopodobniej błądził po omacku jeszcze długo :) Podjedz na lokalnego spota, weź jakiś 4-pak i chłopaki pomoga :)


Generalnie zadna zabawa balansem nie jest Ci potrzebna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj na moich klockach Helixa A4 - to zrównoważony grajek, wszystko gra czysto i przejrzyście, ale czegoś tam brak,  po ponownym zapięciu  Xetec'a P4 wróciło "życie" do auta. Może strojenie w A4 coś by poprawiło, ale nie miałem na to czasu. To co dla mnie najważniejsze- góra w A4 jest mniej ostra- taka bardziej stonowana.

Nie wiem jak A4 ma się do Helixa P400, ale chyba przesiądę się na któregoś z nich.

Może ktoś porównać Helixy A4 i P400? Wychodzi na to, że mocowo są bardzo zbliżone, ale jak bardzo różnią się graniem?

PS. To co jest na forum już przeczytałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 zagra delikatniej górą i jest bardziej poukładany, p400 za to zagra mocniej basem ,musiałbyś posłuchać góry ,bo jeśli góra ci podejdzie a lubisz mocniej dołem to raczej p400 ci się spodoba.U siebie mam aktualnie A2 i P200 ,tutaj lepiej zdecydowanie wypadł A2 na woferku bo jest mocniejszy i bardziej kontroluje braxa, pod P200 bas był mocny ale bardziej "rozbiegany".Idealny na suba ☺Co do strojenia to jestem pewny ze dużo zmieni ja myślałem że mam ustawione ok dopóki forumowy kolega nie dołożył swojej magicznej ręki nie ten sam system .ps.oczywiście wszystko co opisałem to moje odczucia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję właśnie Helixa A4, pomimo mniejszej ilości waciszófff -z dołem  radzi sobie nie gorzej niż Xetec P4, góra jak już wcześniej pisałem- nieco bardziej stonowana -na tyle, że mogłem zrezygnować z l-padów.

Muszę trochę pojeździć, pokręcić gałkami, a jest ich trochę więcej niż w P4, więc myślę, że strojenie finalne nie będzie prędko.

Ale dalej lewa strona wydaje się być głośniejsza. W A4 można regulować każdy kanał z osobna, więc to nie jest  problem.

Podsumowując- oba wzmacniacze wrzuciłbym do tego samego worka, jeszcze nie wiem, na który się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Muszę trochę pojeździć, pokręcić gałkami, a jest ich trochę więcej niż w P4

 

Nie wiem co ty tam tak tyle kręcisz ale chyba nie ustawiasz cięć na ucho? Wystarczy ustawić gainy i słuchać nie do końca rozumiem co chcesz tam na wzmacniaczu stroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...