Skocz do zawartości

sub 12" uniwersalny co wybrać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie będę się przymierzał do wymiany suba. 
Muzyka jakiej słucham to hip hop. Głośnik ma potrafić rozbujać budę mojego autka (fabia 1 kombi) ale żeby nie był bardzo mulasty. mocowo myślę że około 500-700RMS w 2 lub 1 ohm. I teraz na czym polega problem... Chcę aby ten sub dobrze spisywał się w budzie zamkniętej jak i BR. CL chcę używać jak będę musiał gdzieś wyjechać i potrzebny będzie kawałek bagażnika. Mam pewien typ ale nigdy nie słyszałem tego głośnika i nie wiem czego się po nim spodziewać. Mianowicie alpine SWR podobno 1000RMS a pewnie ma z połowę mniej więc był by ok :) Jak on gra w zamkniętej skrzynce? Myślałem o Cadence S2 ale on do zamkniętej wydaje mi się że nie bardzo. Może coś z RE? Nie ukrywam że im taniej tym lepiej :) Naturalnie w grę wchodzą używki. 


P.S.
Uprzedzając pytania wzmak na sub jeszcze nie kupiony ale nie chcę zbyt mocnego suba bo nie chcę zmieniać zasilania. Obecnie mam 35mm2 i musi to styknąć na sub i przód (na przodzie alpine 3549)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. 35mm2 to dietz eco (ten z metra). Na przodzie siedzi Phonocar Hi-tech zestaw odseparowany pod alpine 3549 (tzn właśnie się to wszystko montuje) drzwi wygłuszone matami GMS. Radio Kenio kdc8531 lub alpine 9812rr jak założy się sprzęt to podejmę decyzję. Na końcówce z radia bardziej odpowiadał mi kenio. Dodam że obecnie na stanie mam RFa P212D2 i myślę o zmianie na coś mocniejszego. Tylko 12" I tak jak pisałem okolice 400-600RMS. Zmiana na Re SR moim zdaniem trochę bez sensu. Myślę na RE SE. Na forum mamy SXX ale jest dla mnie zbyt mocny i prądożerny. Zapewne bez zdrowych 700W nie ma co podchodzić a tego nie wytrzyma moja instalacja której nie zamierzam zmieniać. Trzeba w pewnym momencie powiedzieć pas. Dlatego zostaje zasilanie tak jak jest.

Czy Cadence S2 to typowy tłuk czy ma coś szybkości i jakości? Z racji gabarytów mogę pomyśleć nad mocną 8ką w BR ub szczeliną. Budka będzie mała więc nie trzeba by jej na wyjazdy zmieniać. Pytanie czy taka 8ka to będzie krok do przodu względem obecnego P2?



P.S.
Jak ktoś ma i zalega mu PB ES10 w dobrym stanie nie zmęczony.... to chętnie go zabiorę w rozsądnych pieniądzach... Usiadł mi ten sub i niepotrzebnie odsprzedałem. Teraz nie mogę nigdzie takiego namierzyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie rozwieje to wątpliwości ale... widać tutaj kabel zasilający (ten co u mnie się właśnie montuje) i system przedni o który kolega pytał:

http://images66.fotosik.pl/1114/d78248d42f3b11f6med.jpg


Panowie więcej opinii o tym S2 bym potrzebował... korci mnie taka wściekła 8"-ka tym bardziej że auto małe to i nie wymagające zbyt wiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przetestowane na własnej skórze? czy przeczytane i dalej w eter?

 

 

Połowa postów na forum to info wyrwane z kontekstu i powielane dalej. Ja dodam tylko od siebie że miałem sporo subów RE. Dłuższy czas jeździła ze mną seria SXX i rzeczywiście potrafi ona przyjąć na klatę bez problemów 2x tyle niż papierkowe dane podają.

 

Ale nikt tu ameryki nie odkrył, cadence i zapewne wiele innych subów na rynku też potrafi przyjąć dużo więcej a czy i kiedy głośnik straci żywot w dużej mierze zależy od użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne... system przedni będzie inny bo Phonocar  się nie mieści... leżał 3 lata myślałem że przyszedł jego czas.... jednak nie :/ brakuje 5mm żeby wlazło :/ 

Co z tym cadence w końcu? interesuje mnie 8ka tego producenta model S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może 18mm dystansu dołożyć? Albo jakieś podkładki pod dystans i będzie jaki problem. 

Był jakiś czas temat o cadence i było powiedziane chyba wszystko na jego temat. 

Jak by Ci to powiedzieć... głośnik jest pod boczkiem. No i magnes opiera się o belkę metalową a z drugej strony nie ma już miejsca aby woofer odsunąć... Więc jak pod boczkiem by weszło to belka nie puści odsuwasz od belki nie wchodzi pod boczek... Dystans ma 36mm

 

Zrobimy inaczej... będzie dziura w boczku błośnik spasowany na równo z boczkiem i puki co tak zostanie. Następny krok to dobór maskownicy (musowo idealnie płaska) i tapicerowanie dołu drzwi. Problemem jest szyba na korbę która jest niemal idealnie nad głośnikiem. Nie istotne temat nie o tym...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cadence'a z serii S2 to miałem 12tkę i 15tkę. Oba głośniki grały w br i oba brzmiały podobnie.Są dosyć sztywno zawieszone, grają szybko (pomimo br), głośno (wysoki spl), w miarę liniowo, spokojnie przyjmują moce powyżej rms'u ale niestety kończą się w okolicach 40Hz. Być może to kwestia akustyki auta ale tłustego dołu nie udało mi się z nich uraczyć :( To są oczywiście moje doświadczenia...w innym aucie, innej skrzyni może zagrać to inaczej choć nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...