Skocz do zawartości

Dojazd nad morze


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Wybieram się z żoną na wakacje nad morze do Darłówka ( koło Koszalina ) już 5 raz.
Mieszkam w Częstochowie i zawsze jeździliśmy ( czy to ze znajomymi, czy sami ) trasą:
Częstochowa->Wieluń->Kalisz lub Sieradz->Konin ( tutaj stara trasa, lub autostrada )->Poznań, a dalej na Piłę i na Koszalin. Dopiero z okolic Koszalina odbijaliśmy do Darłowa-Darłówka. Raz pojechałem jak nawigacja wskazała krótszą drogą przed Koszalinem z jego ominięciem, prosto na Darłowo i 80km jechaliśmy około 3godziny. Taka piękna droga, że spodziewałem się lada chwila zobaczyć jakąś wielką rozpadlinę w ziemi.

Obecnie obstawiam drogę jaką sugerują mapy w sieci, czyli krajową jedynką z Częstochowy na Łódź. Dalej Toruń i zjazd z autostrady w Kopytkowie. Tutaj kończy się droga jaką znam.
Po zjechaniu z autostrady droga leci na Kościerzynę->Sławno i rzut beretem do Darłowa.


Tej drugiej trasy nie znam poza autostradą. Mapy podają, że jest szybsza ( nadrabia się na autostradzie ), ale po zjechaniu z niej nie chciał bym się tłuc jakimiś drogami drugiej kategorii po wichurach gdzie ludzie, psy i inne zwierzęta łażą jak im się chce po drogach.

 

Trasa jaką zawsze jeździłem, też nie była jakaś super i w większości była to jednopasmówka, ale policja nie stała co chwilę i więcej fotoradarów było na odcinku Konin->Poznań

Minusem było to, że długo się tłukło tą drogą.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia, albo wieści odnoście trasy jaką obecnie obstawiam ? Był bym wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś na autostradzie więcej nie stracił jak zyskasz.

 

Z Poznania do Jastrzębiej są 2 drogi, większość jedzie tą "szybszą" czyli na Bydgoszcz, potem na banę, dalej s i potem przez małe 3miasto przez władka - czas od 7 do 11h a jest to 380km. Ja jadę na Piłę, potem standardowo trasą radarową aż do Chojnic, Kościerzyna a nastpnie na Kartuzy, wejcherowo, Krokowa i przez Karwię ląduję w Jastrzębiej, czas przejazdu bez spinek z obiadem na trasie i tankowaniem 5.5-6h

 

https://www.google.pl/maps/dir/Dar%C5%82owo/Cz%C4%99stochowa/@53.5083147,16.2917236,8z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x46fe297fe711d537:0xac39c69513db8452!2m2!1d16.410611!2d54.4210664!1m5!1m1!1s0x4710b5c54e2ca8af:0x854f0d4d1a178236!2m2!1d19.1203094!2d50.8118195

 

Patrząc wg google, wybrałbym opcję - Bydgoszcz - Miastko i dalej, jest to najkrótsza trasa, ew. przez piłę 25km dłuższa.

Ostatnią jaką bym pojechał to opcja blue na google, czyli 2 pasy przez większość drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze informację odnośnie trasy: Cze-wa->Kopytkowo ( autostradą ), a dalej Kścieżyno i Sławno - trasa dobra, ale poza autostradą stoi trochę fotoradarów, więc nie ma co liczyć, że się gdzieś rozpędzi. Droga jednopasmowa, ale podobno OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze CB radio to podstawa, po drugie, każda droga będzie dobra jak gdzieśw korku nie staniesz. Ja A1 unikam jak tylko mogę.


Na pomorzu jest dramat z fotoradarami. Gminy doją kierowców na każdym kroku.

 

Gmina Dębrzno prym w tym wiedzie.

 

Teść z ostatniego wyjazdu do 3 miasta dostał 6 wezwań, każde po 100zł, (10-13km ponad) najlepsze to że 3 były w przeciągu 11minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Koszalina 190km obecnie i samych stalych fotoradarów chyba jest z 10 po drodze, do tego smietniki, 2 nieoznakowane insygnie wiec trzeba mocno uwazac;) cb radio owszem dobra rzecz ale juz nie używam bo wkurzalo mnie to ze jak o cos zapytasz to 90% przejeżdżających miało drewniane anteny. Polecam na taka trasę yanosika - fotoradary pozaznaczane do tego jakies patrole, nieoznakowane radiowozy i inne utrudnienia na drodze zazwyczaj sa zaznaczone :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gmina Dębrzno prym w tym wiedzie.



Teść z ostatniego wyjazdu do 3 miasta dostał 6 wezwań, każde po 100zł, (10-13km ponad) najlepsze to że 3 były w przeciągu 11minut.

 

Tragedia!W ubiegłym roku jak się wybrałem na wczasy do 3city,to właśnie z Dębrzna dostałem 3 "pocztówki". Wszystkie 3 fotki z 3 wioch pod rząd, na przestrzeni max 9-10 min.Przekroczenia prędkości 7-14 km/h...

Korespondencja mailowa ze strażnikami z tej gminy ciągnie się do dziś :]

 

Generalnie ostatnio staram się omijać autostrady czy s-ki,bo widzę że można stracić czas i pieniądze jak trafisz w nieodpowiednim momencie (zwężenia,bramki,dzień przyjazdów/powrotów). Wolę jechać wolniej podrzędniejszą drogą,ale jechać.No ale na radary trzeba uważać i niebawem na traktory i kumbajny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam na nich patent, odpisuję że jechałem poprawnie a widocznie fotoradar mieli pod złym kątem do drogi ustawiony, co celowo zawyża prędkość. Ale aby nie tracić czasu na przepychanki, jak i opłaty za polecone listy, jestem skłonny zapłacić 50zł opłaty manipulacyjnej bez punktów karnych - nie dłużej jak tydzień czekam na listy z blankietem wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będą do końca roku jechać jak wściekli bo od stycznia tracą uprawnienia na posiadanie fotoradarów i wystawianie mandatów.

Przejmie to tylko i wyłącznie ITD, zaś mandaty zasilą budźet państwa.

Muszą nadrobić, zaś cześć gmin już zapowiada likwidację straży miejskiej (a przecież są zorientowani na pomoc mieszkańcom ;-) ).

 

Miłego odpoczynku panowie.

Tu obszerniejszy wywiad z Emilem "Łowcą fotoradarów "

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Pogromca-fotoradarow-ostrzega-kierowcow-przed-ofensywa-strazy-miejskiej,wid,17732416,martykul.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem obecnie w koszalinie wiec nie napisze jak wyglada sytuacja na drogach

ale jak bylem 2 tygodnie temu na 2 tygodniowym urlopie to wygladalo to tak:

jak byla super pogoda to zakorkowana trasa koszalin-mielno. czyli na gnieznienskiej (od poludnia wjazd do ronda solidarnosci) i na morskiej (wylot z miasta nad morze)

jak byla gorsza pogoda to korki byly wieksze niz zazwyczaj, ale i tak dalo sie plynnie jechac

 

najlepiej jechac w tygodniu, wtedy korki w samym koszalinie sa najmniejsze

ale i tak w koszalinie szybko odbijasz w prawo wiec tylko na wlocie i wylocie chwile postoisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tydzień temu do Łeby z Wrocławia normalnie s8 później na autostradę i bez problemu aż do zjazdu zabramkami w Gdańsku godzina stania ale dlatego bo wypadek był...

A co do cb to nigdy nie pójdę fenomenu. Jeżdżę sporo bo min 30"kkm rocznie dojeżdżam bez problemu na miejsce i prawa jazdy mi nie zabrali....

Ps. We wtorek wracam i chyba odważę się pojechać bez "radyjka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem obecnie w koszalinie wiec nie napisze jak wyglada sytuacja na drogach

ale jak bylem 2 tygodnie temu na 2 tygodniowym urlopie to wygladalo to tak:

jak byla super pogoda to zakorkowana trasa koszalin-mielno. czyli na gnieznienskiej (od poludnia wjazd do ronda solidarnosci) i na morskiej (wylot z miasta nad morze)

jak byla gorsza pogoda to korki byly wieksze niz zazwyczaj, ale i tak dalo sie plynnie jechac

 

najlepiej jechac w tygodniu, wtedy korki w samym koszalinie sa najmniejsze

ale i tak w koszalinie szybko odbijasz w prawo wiec tylko na wlocie i wylocie chwile postoisz ;)

Z koszalina do darlowa badz darlowka bo pewnie tam jedziesz jest ok. Ale wylotowki koszalina sa zapchane na maxa... I w bobolicach budowa 2 rond. Nie ma to jak wakacje. Koszalin-bobolice 40km 5 stacjonarnych i 6 sm. Masakra !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I w bobolicach budowa 2 rond.
jeszcze tego nie skonczyli?! :o

juz rok zaraz bedzie jak wyjechalem do warszawy a oni nadal tego nie skonczyli?! 

 

 

 


Nie ma to jak wakacje. Koszalin-bobolice 40km 5 stacjonarnych i 6 sm. Masakra !!!!
ja mam rodzine w okolicach czlochowa wiec czesto ta droga jezdze. tam trzeba przepisowo jezdzic bo w kazdej miejscowosci cos stoi! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Biały bór tez zawsze był odstawiony.
w bialym borze omijalem zawsze ten radar na gorce... jechalem "skrotem" skrecajac za straza pozarna. ostatnio ten odcinek drogi wyremontowali... i postawili tam ograniczenie do 30km/h i tabliczke kontrola radarowa! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z Władka trzeba jechać nie na Redę jak każdy, tylko w Pucku na Żelistrzewo potem na Mrzezino, Kosakowo i lądujemy w Gdyni przy porcie, a zajmuje to ok 25min w sezonie.

 

Mój rekord to 40min z portu w Gdyni (Skwer Kościuszki) do Jastrzębiej Góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale mnie w tym jak i w zeszlym roku trasa z Sosnowca do Władka zajęła o okolicach 6h z postojem na obiad pod Łodzią. A to że na północy (pomorskie i kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie) trzeba uważać na fotoradary to nie od dzisiaj wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona miała namiar na dobre lokum w Jastrzębiej Górze ( 35zł/1os. już z klimatycznym ) i około 800m od plaży. Do Władka "rzut beretem", a nie jest tak tłoczno jak we Władku.

http://www.noclegi-jastrzebia-gora.eu/noclegi/kwatery_prywatne/up3285-galeria.html

 

 

Coraz bliżej wyjazd i dale nie wiem jak jechać. Czy jechać znaną drogą Cz-ewa->Konin->Poznań i w górę na Koszalin, czy może trasą za Toruń ( zjazd w Kopytkowie ) i dalej prosto na Sławno i Darłówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...