Skocz do zawartości

Renault Vel Satis i problem z subwooferem


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

postanowiłem do mojego Renault Vel Satis dołożyć subwoofer... zakupiłem okablowanie, wzmacniacz i głośnik... Jako, że chciałem pozostać przy fabrycznym radiu ze względu na nawigację i sterowanie, znajomy założył mi kostkę mini iso z wyjściem RCA... Wszystko podłączyłem i mam problem, ponieważ subwoofer praktycznie w ogole nie gra... bardzo słabiutko, troszkę się tylko rusza membrana. Proszę mi powiedzieć czy coś zrobiłem źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gain jest na maxa a filtr nic nie daje... może tak być ze po prostu ten pseudo kabel co mi robi wyjście rca coś tam jest nie tak ? czy jeżeli coś gra to musi być dobrze ? bo najbardziej bym na to stawiał


cos takiego mam założone: http://allegro.pl/mini-iso-rca-out-blaupunkt-grundig-becker-vdo-i5090996802.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide sprawdzić do auta... zaraz dam znać


ide sprawdzić do auta... zaraz dam znać

no więc tak wszystko jest ustawione jak napisałeś i dalej nic... ogólnie im więcej przekręce na filtrze to bardziej coś brzęczy... w ogolę straszne zakłócenia są od wentylatora, silnika itd


a jak zmienie input mode z low na to drugie to wyłącza mi radio i rozłącza wzmacniacz... ( nie wiem czy to ma cos wspolnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczy... masz podpięte pod line in czy out?

Zakłócenia.. to może być jeden z powodów stąd.

W ostateczności to może być radio... lub wzmacniacz jeśli nie pewna używka bo tak na dobrą sprawę przez net nic innego mi nie przychodzi do głowy :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy line in i line out tak samo sie zachowuje... 

sprzęt jest nowy... dzisiaj zakupiony.
Mam jeszcze jeden wzmacniacz stary: Quadrall, jutro spróbuje podpiąć i zobacze czy coś ruszy. 

a czy jeżeli sygnał ma być brany z tylnych głośników to one powinny grać czy nie? bo grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak samo to możliwe że nie ma sygnału na tej kostce ( to jest osobną sprawa od podpiętych głośników - inne wyjście) Line out to sygnał wychodzący na inny wzmacniacz a u Cibie nie ma różnicy na które podepniesz.. Dziwnie. Skoro sprzęt nowy to małe szanse że niesprawny. Weź inny kable minijack -> RCA i podepnij telefon lub mp3 jak Tomek radzi - filtr na full czy HP czy LP i posłuchaj. Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odłączyć tylne głośniki i sygnał z tego puścić na ten wzmacniacz jedynie przełączając na mode Hi input. Można też zostawić a co do tego to już sprawa indywidualna bo o zasadność tylnych głośnikach jest na forum... Albo inne radio... Też wszytko wałkowane nie raz.. Tylko auta inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault w fabrycznych radiach na mini ISO nie ma line out, jest tam bodajże line in, wyświetlacz, can, sterowanie z kiery itp... Jeszcze jak byś powiedział jakie to radio to można by było zweryfikować.


Na kablomanii teoretycznie line out występuje ale 2 razy próbowałem się wpiąć w piny zgodnie z opisem i nic z tego nie wyszło :/ poza tym w Renault pierwsze co bym polecił to właśnie zmiana jednostki bo fabryka to dla mojego ucha tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podłączyłem wzmacniacz pod Hi Input i powiem Wam, że petarda... nie ten głośnik. Jest o wiele głośniej i jakościowo lepiej niż na tym konwerterze rca. Dziekuje bardzo za pomoc... jestem teraz mega zadowolony z tego jak to gra. 


ale nie odlaczalem tylnych glosnikow tylko powpinałem sie w te kable. Czy to zle? odlaczyc je na stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...