Skocz do zawartości

Nasze auta


agentczor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko to auto normalnie jeździ z napędem na przód, a tył dołącza się  w razie potrzeby i robi to automatycznie, co prawda można włączyć ciągłe 4x4 ale tylko do 60km/h, bo potem znów komputery wiedzą lepiej i włączają automatyczny 4x4 ... tak więc to nie jest permanentny napęd 4x4 jak w subaru , audi quatro czy evo mitsu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie dla odmiany podoba ta furka z chlapaczamy. Daje jakis pozor rajdowy:-) jakis urok ma w sobie to autko:-)

 

Dokładnie:) przypomina Pugi 205`ki z czasów gdy święciły triumfy w rajdach Mistrzostw Świata :D Wysoko i mega chlapacze :)

P.S. Podoba mi się ten SX - z pazurem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią zobaczę jak wygląda autko bez nich :D  felgi są bardzo fajne moc tez, mimo ze auto nie pozorne, jak się jeździ?

 

Auto ma bardzo krótką skrzynie więc bardzo dobrze się zbiera, po chipie jeszcze lepiej  :wink: Prędkość max to tylko 200km/h ale żadko to wykorzystuje dlatego że auto głównie użytkuje w mieście i na górskich drogach (czeste wypady na narty), zawiecha fajnie wybiera nierówności :)

Minusem dla mnie jest układ kierowniczy (troche gumowy...) kumpel ma civica ufo i u niego jest żyleta ale znowu on moze sobie pozwolić na szybszą jazdę tylko na gładkich nawierzchniach bo na nierównościach ta jego honda to podskakuje  :cisza:  a mój idzie bez problemu i ładnie wybiera

Lampy potraktowane szprajem , czy jakieś z homologacją? 

 

Jak dla mnie to chlapacze z przodu robią robotę i pomagają utrzymać boki auta w czystości  ale z tyłu to  zbytek ;)

 

Na lampach folia Oracal  :wink:

Tylko to auto normalnie jeździ z napędem na przód, a tył dołącza się  w razie potrzeby i robi to automatycznie, co prawda można włączyć ciągłe 4x4 ale tylko do 60km/h, bo potem znów komputery wiedzą lepiej i włączają automatyczny 4x4 ... tak więc to nie jest permanentny napęd 4x4 jak w subaru , audi quatro czy evo mitsu ;)

 

Dokładnie tak jak piszesz. Do latania bokiem średnio się nadaje (chyba że na parkingu ze zblokowanym napędem) ale do normalnej, szybkiej jazdy na śniegu sprawdza sie w 100% i dość szybko sie dołącza. Ja jestem bardzo zadowolony pomimo że nie jest to stały napęd na 4 koła  :wink:

z chęcią zobaczę jak wygląda autko bez nich

 

Udało sie zrobić parę fotek bez chlapaczy:

 

 
Uploaded with ImageShack.us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chlapaczami jak dla mnie .... LEPIEJ!  :hyhy:

 

Tym bardziej że koła masz szeroko rozstawione i syf z tyłu leciałby po pomalowanej części tylnego zderzaka i bokach auta,  no i o ile kurz nic tam nie zrobi to kamyczki spod kół wyszlifują Ci to do gołego plastiku  :kwasny:

 

 

 

PS: idę foty swoich furek zrobić  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem lepiej wygląda bez chlapaczy :)

 

...kumpel zobaczył bez chlapaczy i spytał "co tak łyso"  :rotfl:

Z chlapaczami jak dla mnie .... LEPIEJ!  :hyhy:

 

Tym bardziej że koła masz szeroko rozstawione i syf z tyłu leciałby po pomalowanej części tylnego zderzaka i bokach auta,  no i o ile kurz nic tam nie zrobi to kamyczki spod kół wyszlifują Ci to do gołego plastiku  :kwasny:

 

 

 

PS: idę foty swoich furek zrobić  :wink:

 

wcześniej tych chlapaczy nie miałem i przednie drzwi troche dostawały kamyczkami oraz tylne plastiki i cześć zderzaka też... :kwasny:

Nie wiem, ile ludzi tyle opinii  :wink2:

 

Ps. Czekam na foty Twoich potworów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz Suzuki Sidekick TA 1991r 1.6 8V 80cio konny z trzy biegowym automatem. Z wypasu wspomagaczka klima i elektryka lusterek. Naturalnie naped 4x4 i reduktor. Ze zmian przeprowadzonych w aucie to przedewszystkim lift na zawieszeniu. Z przodu siedzą sprężyny z mercedesa w210 avantgarde (okular) plus polibuszowe podkładki 4cm pod sprężyny. Z tyłu Skoda felicia kombi plus 2cm podkładka pod spręzyne z mercedesa w210. Amortyzatory przednie seryjne z dołożonym dystansem z "anty tatrą" czyli po polsku przesunięciem. Z tyłu siedzą natomiast amory z bmw e46 kombi. Koła na tą chwilę to kopia yokohamy geolandar MT 235 75 15 co jest odpowiednikiem 30tu cali. Za domem leżą jeszcze felgi enkei z ET -15. Jeżeli bedą zakładane to dostaną jeszcze dodatkowe dystanse około 5-6cm na stronę aby nie łapać się w koleiny po patrolach. W planach lift budy 5cm plus wyspawanie podłogi i wstawienie progów z profili zamkniętych dodatkowo mocowane również do ramy. Dodatkowo na tylnej osi blokada typu spawlock :D 


Audio:

Głośniki:

przód: 87 lub 100mm w desce z...... solarisa :) 

tył golf III 16cm z tym plastikowym dystansem 

Radio to kenwood seria 4 nie pamiętam dokładnie modelu. Ma około roku. Ma USB co w terenie jest zbawienne i jak na moje potrzeby wystarczające jakościowo.

W planach mam założyć sub który i tak od ponad roku leży i zbiera kurz a jego wartość jest prawie zerowa. Jest to crunch fatboy w oryginalnej skrzyni BP podpięte to będzie pod concord-a CA100.2 lub jakieś inne tanie 2 kanały z filtrem (stary kenio magnat cokolwiek oby było tanie i nie było szkoda go utopić).

poniżej kilka fotek jeszcze na starych kołach z felgą enkei.


tutaj widać ostatnie topienie auta 
http://images62.fotosik.pl/67/72075b49e61c4bb0med.jpg



Tak wygladała odrazu po zakupie. Pierwszy wypad w teren i test jak sobie radzi oryginalne auto.... nie radzi sobie :D Tutaj widać też wspomniane felgi enkei

http://images61.fotosik.pl/84/ffa35a11be1556f6med.jpg

I najnowsze zdjęcie. Felga stalowa i wspomnane opony. Auto jest dużo węższe i nie wpada w koleinę. Jest stosunkowo niestabilne w terenie z tąd pomysł na felgę enkei plus duuuuży dystans aby samochód wpadł jedna stroną w koleinę a druga jechał "po wierzchu".

http://images65.fotosik.pl/84/0c4d6164434b9335med.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę , bo widzę 4x4 ludziska wrzucają ;) 

 

No, a ten Kadett to już 24 wiosny mu idą , a w 2016 roku będzie przerabiany na żółte blaty :) Może jeszcze nie rzuca się w oczy na drodze jak kanciak Mastacha ale za kilka lat ... już tego mało na drogach, a w takim stanie jak mój, to już w ogóle ;) 

post-623-0-85106600-1376926365_thumb.jpg

post-623-0-72361000-1376926397_thumb.jpg

post-623-0-84555800-1376926429_thumb.jpg

post-623-0-62548500-1376926461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę , bo widzę 4x4 ludziska wrzucają ;) 

 

No, a ten Kadett to już 24 wiosny mu idą , a w 2016 roku będzie przerabiany na żółte blaty :) Może jeszcze nie rzuca się w oczy na drodze jak kanciak Mastacha ale za kilka lat ... już tego mało na drogach, a w takim stanie jak mój, to już w ogóle ;) 

 

Nie widzę rudej na tylnych nadkolach w Kadecie, były robione ?

 

Ty to masz terenówki pełną gębą  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylne reperaturki i progi wymienione od strzała po zakupie przez znajomego blacharza i lakiernika , a że robili jak dla siebie i już 8 lat jak z fabryki wyglądają . Właśnie jestem na etapie konserwacji moich autek i jutro dostanie Opel najpierw Vavoline MT , a potem Vawoline Body . Dwa dni pod nim siedziałem i skrobałem , dziś odtłuszczenie i jutro odpalam kompresor aby blacha jeszcze posłużyła mojemu wnukowi ;) 

 

Długi Terrano to raczej bulwarówka z full wypasem, bo z takim rozstawem osi to zawisłby na pierwszej lepszej górce ale mały jest baaardzo dzielny i jak tylko nowe buciki dostanie (BF AT) , to można się śmiało w las zapuszczać ;) Oczywiście topić go nie zamierzam , bo oleje świeże w mostach , no i tapicerki jednak szkoda i też świeżo po konserwacji  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylne reperaturki i progi wymienione od strzała po zakupie przez znajomego blacharza i lakiernika , a że robili jak dla siebie i już 8 lat jak z fabryki wyglądają . Właśnie jestem na etapie konserwacji moich autek i jutro dostanie Opel najpierw Vavoline MT , a potem Vawoline Body . Dwa dni pod nim siedziałem i skrobałem , dziś odtłuszczenie i jutro odpalam kompresor aby blacha jeszcze posłużyła mojemu wnukowi ;) 

 

Długi Terrano to raczej bulwarówka z full wypasem, bo z takim rozstawem osi to zawisłby na pierwszej lepszej górce ale mały jest baaardzo dzielny i jak tylko nowe buciki dostanie (BF AT) , to można się śmiało w las zapuszczać ;) Oczywiście topić go nie zamierzam , bo oleje świeże w mostach , no i tapicerki jednak szkoda i też świeżo po konserwacji  ;)

 

Ja dobrze wspominam Kadett'y bo ojciec kiedyś handlował samochodami i był taki okres że było "bum" na kadett'y i golfy 2 i w ciągu jednego tygodnia przewijało się po kilka sztuk tych autek  :wink:  i nieraz jechaliśmy Kadetem na wakacje i miło wspominamy to auto bo nie zawiodło w trasie  :)

 

Ten długi Terrano musi bardzo wygodny na naszych drogach (rozstaw osi i wysoki profil opony), czy sie mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To autko to moja młodzieńcza miłość ... ehh ciężko to wam zrozumieć ale kiedyś Kadett łezka , to szczyt marzeń , ba żeby w dieslu dorwać to już normalnie był cud , a na drogach same maluszki jeździły. Tak więc jak mnie było stać, to kupiłem, zrobiłem i ....stoi sobie w garażu i od czasu do czasu ojciec go przebiegnie ;)  Silnik benzyna 1.6 8V bezobsługowy , ba nawet bezkolizyjny i jak do tej pory przez 8 lat tylko olej wymieniam i to w sumie ze starości go zmieniam ;)  Ma u mnie dożywocie , no chyba że za 20 lat zadzwonią z Opla że go do muzeum chcą za GRUBĄ KASĘ  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny KadEcik :) Nie moje czasy, żeby się tak fascynować, ale sam pomykałem Vectrą A właśnie 1.6 8V. Troszkę się osprzęt sypał (cholera wie ile auto miało nastukane) ale trzeba przyznać: do LPG bajka, części bardzo tanie a i elastyczny na miasto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma u mnie dożywocie

 

tak samo jak u mnie skończy alero :) za 2 lata Olka prawko zrobi więc jak mam szukać dla niej auta, lepiej niech tym jeździ.

 

a co do 25lat, chyba jest jeszcze zapis o unikatowości, wtedy może być młodszy, np. takie alero jak ja mam są 2szt w PL, jedno w moich rękach i jedno było dotychczas w wawie, ale gość rok temu pogonił w polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym przejściem na żółte blaty , to tradycyjnie tak jak w Polsce , że niby przepisy te same ale co województwo , to raz prościej to idzie (czytaj przymykają oko) , a raz trwa to miesiącami i czepiają się o każdy detal . Na razie temat odpuszczam i czekam grzecznie 3 latka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...