Skocz do zawartości

Efekt burzy w głośniku, zaklucenia, trzaski - wzmacniacz RTO.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam problem ze wzmacniaczem RTO BW-2350 350W x2.

Wzmacniacz podłączony jest pod głośnik Lanzar HRWDC12 i dawał sobie doskonale radę.

Miałem podłączony cały zestaw w wersji beta, wzmacniacz leżał luzem tak jak i skrzynka, postanowiłem to zrobić po Bożemu. Przykręciłem wzmacniacz do siedzenia, nawet nie odłączając przewodów, po podłączeniu, pojawił się efekt burzy w głośniku, w szczególności podczas odczytu płyt CD głośnik drży nawet jak z radia nie dochodzi żaden sygnał, słychać jakieś trzaski, szumy... W radiu mam możliwość ściszenia subwoofera w zakresie 0-35, po całkowitym ściszeniu, słychać własnie różnego rodzaju szumy, ale i tak jakby część sygnału z radia dostawała się jednak do głośnika bo słychać bass w rytmie muzyki. Zmieniłem kable cincz-cincz na podwójnie ekranowane, nie pomogło. Podłączyłem wzmacniacz na nowo poprawiając papierem ściernym wszystkie połączenia - brak efektu. Podczas całej operacji wzmacniacz leżał jakiś czas na słońcu bo nie było półki w samochodzie. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sygnałówki poszły razem z kablami zasilającymi (jedną stroną). I z tąd szumy różne. Spróbuj luzem puscić na test sygnałówki przez siedzenia do wzmaka i zobacz czy nadal to samo. Jeżeli szumy znikną masz rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...