Skocz do zawartości

Zakłucenia CB po włączeniu wzmacniacza


Gość pietrek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pietrek86

Siemka

Od jakiegoś czasu próbuje wyszukać informacji na temat zakłuceń CB po włączeniu wzmacniacza ale jest ich na lekarstwo. 

Piszę ponieważ mam problem z zakłuceniami CB jeżeli radio z wzmacniaczem jest wyłączone zero zakłuceń na CB jeżeli tylko zostaje włączone radio z wzmakiem występują zakłucenia.

 

I tu moje pytanie jak można sobie z tym poradzić przekładanie przewodu nic nie daję już to robiłem 

 

Z góry dziękuje za pomoc 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Od jakiegoś czasu próbuje wyszukać informacji na temat zakłuceń CB po włączeniu wzmacniacza ale jest ich na lekarstwo.

Może powinieneś szukać czegoś o zakłóceniach? :hyhy:

Spróbuj na próbę wziąć zasilanie i masę do CB z rozet w bagażniku. Żeby były zasilane z tego samego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zasilić CB z innego źródła niż instalacja samochodu. Jakiś mały akumulator, albo zasilacz 12V. Jeżeli zakłócenia znikną... winna instalacja zasilająca w aucie, lub sieje wzmacniacz (można podmienić na inny i sprawdzić). Jeżeli zakłócenia nie znikną, to może być tak, że przetwornica we wzmacniaczu jest kiepskiej jakości i sieje w eter. Przetwornice pracuję na dość sporych częstotliwościach (20-200kHz). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena na magnes czy na stałe?

 

zakłócenia zakłóceniami, cb ma prawo zbierać ale jaki sens jest używać jednocześnie i audio i cb, dla mnie jedno wyklucza drugie bo jak bym chciał cicho muzyki słuchać to bym audio nie montował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrek86

antena na magnes czy na stałe?

 

zakłócenia zakłóceniami, cb ma prawo zbierać ale jaki sens jest używać jednocześnie i audio i cb, dla mnie jedno wyklucza drugie bo jak bym chciał cicho muzyki słuchać to bym audio nie montował ;)

Co do anteny jest to twincar fm i cb w jednym mocowany na stałe antenke posiadam sirio 1500.

Co do głośniejszego słuchania to się zgadzam też lubię :) ale niestety na trasie  bardziej przydatne jest CB ostatniego czasu.

 

Myślę jeszcze nad dodaniem kondensatora może on by coś pomógł ?

Co do radia mam teraz Unidena 520 made in philipines wiec nie chińczyk ale zamierzam zakupić coś z presidenta a to zamontuje w drugim aucie

Jak miałem cb to też miałem różne zakłócenia i co ciekawe nie brały się z zasilania a cewki w przetwornicach siały w eter

Co do zasilania to raczej odpada ponieważ zakłucenia cb pojawiają się dopiero przy włączeniu wzmacniacza wraz z radiem

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Presidenta HR2510 i nic nie zakłóca nawet jak filtr NB wyłącze. A radio zasilam z rozety od wzmacniaczy. Wiele by wskazywało na to ze im tańsze radio tym bardziej podatne na łapanie zakłóceń z zasilania, niestety im nowsze te radia tym gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...