Skocz do zawartości

Dystans ze skosem, jak zrobić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. 

 

Przerabiam dystanse w drzwiach, właściwie robię je od nowa. Mam przygotowane wszystkie komponenty, gotowe do sklejenia:

 

post-7749-0-32728100-1433525530_thumb.jpg

 

Pierścienie aluminiowe pomiędzy dystans i blachę, pierścienie aluminiowe między głośnik i dystans. Dystans składa się z czterech pierścieni. Chciałbym odchylić głośnik trochę od osi, lekko ku tyłowi. Muszę jakoś zrobić skos, ale nie mam jakoś wizji jak to uczynić, żeby prosto było. Chciałbym uzyskać coś takiego:

 

post-7749-0-67471600-1433525701_thumb.png

 

Ma ktoś jakiś patent na takie coś? Materiał na dystans to MDF. 

 

Z góry dzięki za porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na heblarce dało by radę zrobić coś takiego.

 

Heblarke mam, musiałbym wykombinować jakiś uchwyt, przyrząd, żeby kąt utrzymać. Moja pierwsza myśl to dokupić do dużej boszki krążek z papierem ściernym i szlifować, ale nie wiem, czy by równo wyszło. 

Będzie kombinacja. 

 

 

 


Podstaw coś pod pierścień i zazywicuj

 

Też początkowo nad tym myślałem,ale chciałbym, żeby to wszystko było solidne i sztywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


janek, dnia 05 Cze 2015 - 20:30, napisał:

Podstaw coś pod pierścień i zazywicuj
 
Też początkowo nad tym myślałem,ale chciałbym, żeby to wszystko było solidne i sztywne. 
 

Myslisz ze zywica (oczywiscie nie sama, a z matami szklanymi) bedzie mniej sztywna niz MDF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frezuj frezarka! ;)

 

podloz pod dystans cos zeby pochylic go tyle ile potrzebujesz. przymocuj to sciskiem czy np "termoglutem"

poloz po bokach jakies identyczne deseczki minimalnie wyzsze niz dystans.

poloz na to frezarke z cyrklem jaki masz na zdjeciu

wysuwaj frez w dol i skrawaj ile potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przeważnie robiłem tak:

Rysowałem sobie ołówkiem na boku dystansu jak miał być ścięty.

Zcinałem po kawałku na około cienkim ostrym nożykiem (tapeciak) do kreski - bardzo szybko idzie i się nie kurzy.

Następnie  na równej powierzchni (blat/stół) kładłem arkusz papieru ściernego (gr80-100) na papier kładłem dystans odpowiednią stroną i tarłem aż do uzyskania gładkiej powierzchni.

Zazwyczaj taka operacja nie trwała dłużej niż 10 min na dystans  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


żywica będzie bardzo dobra. Mam tak od zawsze. Mało tego pomysł brałem od znanego w CA instalatora.

 

Potwierdzam. też taką konstrukcję mam, zainspirowany slawy wykonaniem. Zdecydowanie sztywniejsze niż jakikolwiek dystans tylko z MDF'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowałem, zrobiłem przyrząd do mocowania dystansu pod odpowiednim skosem, zamocowałem na tym dystans i jechałem po heblarce, aż zjechałem. Przyrząd niestety jednorazowy, bo ściera się razem z pierścionkami. 

 

post-7749-0-18899700-1434126798_thumb.jpg  post-7749-0-47454200-1434126807_thumb.jpg  post-7749-0-26287100-1434126819_thumb.jpg

 

Dzięki Panowie jeszcze raz za rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...