Skocz do zawartości

dobre granie w Pasku z RNS510?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam
kupuję właśnie passata b6 2010 kombi i już myślę o dobrym graniu. wyposażony jest on w nawigację RNS510. chciałbym tą navi zostawić bo ma trochę fajnych funkcji , intuicyjną obsługę i duży dotykowy wyświetlacz, dysk 30GB, navi, kamera cofania , sterowanie z kierownicy itd. No i ładnie się prezentuje w konsoli środkowej. http://www.satnavsystems.com/main/vw...gation-system/ nawi jest podłączona do fabrycznego wzmacniacza i głośników i gra to bez szału.
myślę na dwoma rozwiązaniami:
- wyprowadzenie sygnału analogowego i podłączenie do procesora np. PXE-H650 
- wyprowadzenie sygnały cyfrowego i podłączenie do procesora np. PXA-H701 

zależy mi na możliwie najwyższej jakości dźwięku co by nie było wstydu na SQ , czasówkach, filtrach i PEQ. podział aktywny 2way + sub
co do reszty sprzętu to chciałbym zastosować wzmacniacze np Genesisa, do suba coś mocniejszego. 
na midbas chcę zastosować Etony 7-360 bo mi w szafie leżą, a fajnie grają (przynajmniej w domu http://diyaudio.pl/images/smilies/new/RpS_smile.gif). 
na wysokie myślę o Morelu Supreme , lub CSS ld25x
na suba leżą mi w szafie Peerless XLS12 830515 i Exetec G10XLS - coś z tego bym zastosował

zastanawiam się czy warto się pakować w modyfikację nawi i procesor, czy lepiej nawi sprzedać ( to jakieś 1300zł) a za tą kasę kupić dobrą używkę np alpina 9835 czy clark 958 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest niestety to radio bo sygnał z niego nawet po przekodowaniu na system aktywny (niski sygnał) pozostawia wiele do życzenia :(

poza tym jest to dość zamknięty system bo nawet zwykłego USB nie podłączysz bez specjalnego modułu multimedialnego - opcji jest dużo pytanie zasadnicze ile chcesz wydać i co osiągnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bym myślał nad wyciągnięciem optyka i podpięciem pod PXA-H701 lub Audison Bit One (który lepszy?)

tylko kto by mi tego optyka wyprowadził?

i co wtedy z regulacją głośności? audison ma sterownik w komplecie, a alpine?

chciałbym zostawić to radio bo mi odpowiada jego obsługa, duży dotykowy wyświetlacz, kamerka, dysk twardy 30GB zamiast stosu płyt (mam nadzieję że nie kompresuje do mp3)

nie mówiąc o tym że radio 1din w otworze 2din wygląda słabo:/

acha, te usb to w schowku mam, a także odbiornik bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, że po przekodowaniu na system Dynaudio na wyjściu głośnikowym pojawia się sygnał liniowy.

 

Ja bym sobie odpuścił tą opcję - to nadal będzie średnia jakość sygnału...

Jeśli będą głośniki z wyższej półki - takie jak Morel Supremo to bez zastanowienia wyciągałbym optyka + procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal półsrodek, gra to słabo. Za 510'tkę kupić można już jakąś stację Alpine'a z optykiem(pod np.H700).

Dobrze ale co z funkcjonalnością auta tj zestaw głośnomówiący sterowany z kiedy informację z nawigacji i radia na filie i tutaj jest chyba problem.

Jasna napisałem że to najmniejsze zło a nie idealne rozwiązanie.

Możesz coś więcej na ten temat ( tak po chłopsku) ?? :) ( rozumiem że to radio fabrycznie jest jakby w kagańcu ?? )

Obniża się znacznie sygnał na wyjściu oraz samo radio gra inaczej/lepiej zdecydowanie...

 

Zmiany można dokonać VCDS ew Vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obniża się znacznie sygnał na wyjściu oraz samo radio gra inaczej/lepiej zdecydowanie...

Zmiany można dokonać VCDS ew Vagiem

to rozwiązanie znam, fabrycznie stosują je gdy podłączają Dynaudio itp. 

kto mógłby mi wyciągnąć optyka z tej RNSki?

zainteresował mnie też proc Helix DSP - nie trzeba w nim dodatkowego sterownika a głośność się reguluje kręcąc gałą w ori radiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zainteresował mnie też proc Helix DSP - nie trzeba w nim dodatkowego sterownika a głośność się reguluje kręcąc gałą w ori radiu 

 

Poczekaj na informację od praktyków - bywało z tym różnie, może już poprawili soft.  


Wisior, a jak się mają jakościowo do tytułowego radia 2 din GMS które między innymi wystawiasz na giełdzie ( jeżeli jesteś wstanie obiektywnie napisać ) ?? 

 

Bo z tego co kiedyś na szybko patrzyłem to mają i nawigację, i obsługę telefonu, i Ipod Direct.

Pewnie moduły do podpięcia w celu zachowania funkcjonalności też są na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na informację od praktyków - bywało z tym różnie, może już poprawili soft.  

Wisior, a jak się mają jakościowo do tytułowego radia 2 din GMS które między innymi wystawiasz na giełdzie ( jeżeli jesteś wstanie obiektywnie napisać ) ?? 

 

Bo z tego co kiedyś na szybko patrzyłem to mają i nawigację, i obsługę telefonu, i Ipod Direct.

Pewnie moduły do podpięcia w celu zachowania funkcjonalności też są na rynku.

 

jeśli chodzi o sam dźwięk to o dziwo lepiej działają od oryginału ale jeśli chodzi o np bluetooth to nie ma porównania do ori zestawu - ani funkcjonalność (nie obsługuje guzików odpowiedzialnych za odbieranie z kiery) ani jakość połączeń - po ostatnich aktualizacjach jest sporo lepiej ale niestety fabryka toto nie jest ...

 

tuner fm niestety również odstaje od fabrycznego -ogólnie to jak z zamiennikami do aut niby takie samo ale gorsze .

Na plus jest multiformatowość oraz obsługa dowolnych nośników jak Sd USB itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci usługę wyciągnięcia optyka http://www.carhifi-store.net/umrstung-rcdrns-p-672.html

jednak dalej szukam kogoś w Polsce kto by się tym mógł zająć.

z procków najciekawszy wydaje mi się Helix DSP, i chyba jego wybiorę

 

zastanawiam się nad wzmakiem do zasilenia Etona, Morela Supremo i Aliante 12 SI. może być 5 kanałowy , czy 4+1 albo 2+2+1 . jakieś pomysły? narazie w oko wpadł mi DLS A7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyciagnięcia sygnału z Twojej jednostki, to już komuś pisałeś czy czekasz aż ktoś się sam zgłosi?

Zobacz wątek "Polecam użytkownika " , 3 post od końca ;)

 

DLS będzie napewno fajna opcja.

A5+ A2

A4+ A6 lub A3

A7, możliwości troche masz i Dls są bardzo fajnie grającymi wzmacniaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedawno w cd70 z navi optyka wyciągał Xris, być może będzie potrafił z Twojego.
Optyk połączony jest właśnie z dsp helix-a, oprogramowanie 3.11c czyli najnowsza beta.

Sterowanie po optyku z radia nie działało. Wg serwisanta z everpolu ta wycofali się z tego, nie działało jak powinno i pozostaje pilot. 

Jest dość przyjemny do sterowania służą 2 programowalne gałki i przycisk. Przycisk u mnie padł po kilkunastu przęłączeniach. Chciałem uchwycić różnice pomiędzy hi i toslink.

U mnie navigacja działa bez głosu po optyku. Przyciskiem pilota można szybko przełączać hi-optyk i masz działanie fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby poziom glosnosci miał dzialac po optyku?

Wg instrukcji

 

 In order to control the volume of this input, we recommend to use an optional remote control. Alternatively a signal applied to the inputs A and/or B can
 be used to control the volume of the optical input.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem jednego kolegę z forum ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. dzięki za podpowiedź , zapytam tez Xrisa.  można tez tu:

http://www.carhifi-store.net/umrstung-rcdrns-p-672.html

lipa z tym niedziałającym sterowaniem głośnością Helixa, bo akurat to uważałem za jego największą zaletę, która przesądziłaby o zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem jednego kolegę z forum ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. dzięki za podpowiedź , zapytam tez Xrisa.  można tez tu:

http://www.carhifi-store.net/umrstung-rcdrns-p-672.html

lipa z tym niedziałającym sterowaniem głośnością Helixa, bo akurat to uważałem za jego największą zaletę, która przesądziłaby o zakupie.

Może akurat u mnie nie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat u mnie nie działało...

rozumiem że Twoje radio wysyłało jednocześnie sygnał po spdif i po analogu (sygnał liniowy lub wysokopoziomowy)? do dsp miałeś podpięte jednocześnie spdif i analog? sygnał spdif miał stały poziom, a sygnał analogowy mogłeś regulować pokrętłem radia?

jak się zachowywał dsp gdy próbowałeś regulować głośność? 

 

powiedz jak Ci gra ten Helix DSP? masz porównanie z innymi prockami? a funkcjonalność? jak byś miał drugi raz kupować to wybrałbyś go znowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wprowadzać w błąd, będę jeszcze testował w tygodniu i dam znać. Radio podpiąłem po hi-level z procem oraz toslinkiem na raz. Czy jednocześnie gra to raczej nie. Choć miałem przez chwilę ustawione po 50% w main routing analog i digital, jaki na końcu sygnał z tego wychodził nie wiem, nie było takiego opisu w instrukcji. Teraz jest w main routing tylko analog, a w digital routing digital. Pilotem steruje digital, po przełączeniu na analog działa normalnie pokretłem radia jak standard.

Proc fajny kupiłbym jeszcze raz, wykorzystuje z niego aktywne granie i czasy. Często korzystam z navi, z map 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...