Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie ceny montażu wzmacniacza 5-kanałowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

TO mój pierwszy post. Chciałem się przedstawić . Nazywam się Piotrek i od niedawna zacząłem swoją przygodę z car audio.

Pierwszym moim nabytkiem była skrzynia basowa Clarion 600w oraz wzmacniacz dwukanałowy Excalibur 600w. 

Nasyciłem się basem więc potrzebowałem trochę dźwięku. Na tyle mam jakieś pionierki po 150w bodajże a na przodzie miałem stare soniacze co wogólę nie dawały zachwycającego dźwięku więc ogarnąłem temat i kupiłem sobie HERTZ HSK 165.3 ze zwrotnicami i tweeterami.

-Wygłuszyłem drzwi

-Wstawiłem je w podwójny dystans z mdf

Na początku było pięknie po pewnym czasie było mi mało.

Otóż niedawno kupiłem wzmacniacz pięciokanałowy aby zasilić te cztery głośniki i skrzynkę bo szkoda aby marnowały się pod samym radiem.

Dzisiaj gdy pojechałem do sklepu z car audio powiedzieli mi kolosalną cenę za montaż 480zł.

Powiedzieli że do wzmaka o tak duzej mocy są potrzebne kable pożądne grube gdzie metr kosztuje 30zł jakieś tam chinche, rozdzielacze itp,itd.

Czy dobrze wycenili to wszystko? 

Czy to naprawde tyle kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kabli ofc 21 mm plus, rca i oprawki widziałem na alle za 300 zł.

Czyli wychodzi że ktoś chce 100 zł od Ciebie za odkrecanie plastików w progach, lutowanie opraw, itd, wiesz co masz tą robotę jak za darmo.

Bo za 100 zł, za czasami ładne kilka h kręcenia i ranienia rąk to ja bym Ci co najwyżej kupę w bagażniku postawił za free a ramach poprawy humoru kupił Wunderbaum Wanilia :D

 

Ps. Tak na poważnie to bardzo uczciwa cena jeśli chcą użyć okablowania ofc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale nie wydaje mi sie jakos duzo

 

Prawie każda kwota sięgająca powyżej ceny czteropaka jest za wysoka :wink2: .

Przy dobrych i prawidłowo zwymiarowanych kablach , cena nie jest astronomiczna 

A to , ze wartość montażu przekracza wartość wzmacniacza , to już nie jest wina montażysty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych i prawidłowo zwymiarowanych kablach , cena nie jest astronomiczna

 

Podając cenę przykładowego zestawu wziąłem, te "Jurkowe " Czyli ani tanie ani drogie ot przyzwoite kable.

 

A to , ze wartość montażu przekracza wartość wzmacniacza , to już nie jest wina montażysty .

 

No co Ty najpierw panicz kupuje, aune czy inne ch. Wie co :-) za dwiesta, potem jak słyszy od rozsądnego montazysty, że na odcinek 5,5 m potrzeba porządny kabel, marudzi i zakłada sam 5-10 mm z budowlanego, a za dwa dni mamy temat na forum, "miałem wszystko fajnie podłączone, mój wzmacniacz przestał grać gdy wczoraj głośniej posłuchałem ". Delikwent się nawet nie zreflektuje, że uwalił piec czy głośniki, spadkami napięcia i/lub znieksztalceniami. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...