Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące przewodów stinger oraz sound quest


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do urzytkowników forum mam zamiar kupić przewód zasilający firmy sound quest ale nie wiem jaki czy czysta miedź beztlenowa (OFC) czy aluminium galwanicznie pokryte miedzią (CCA). Czym one się różnią? jaki wybrać? czy ta firma jest dobra ?

 

Oraz mam pytanie o przewody stinger ale sygnałowe czy seria seria PRO Level-3 ( skrętka z miedzi OFC, zatapiane i chromowane wtyki,

dodatkowa ekranująca Ŝyła eliminująca zakłócenia) jest Dobra czy może dopłacić i wybrac seria HPM Level-1 (ekranowana skrętka z miedzi OFC,

zatapiane i chromowane wtyki z gumowym uchwytem) cena się różni. proszę Was o pomoc>

 

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz kabel spawalniczy - tam masz czysta miedz.. Udowodnij mi roznice w dzwieku czy zasileniu wzmaka na kablu spawalniczym, czy na jakims Soud Quest.. Nie ma roznicy!! Liczy sie tylko, zeby byla miedz i tyle.. A jak ktos mowi inaczej.. To sorry..

 

Poczytaj!

 

http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/kab...able-vt1690.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na potwierdzenie powiem tak: sprzet taki jak w podpisie, zasilanie i masy z kabli spawalniczych, dodatkowa masa do budy od aku i od altka i mam na kondku 14.4 V przy zapalonym silniku.. To mowi samo za siebie.. Zero spadkow.. Skoro nie widac roznicy to po co przeplacac ?? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, ja się trochę nie zgodzę. Jak na dworze zimno to spawalniczy 25m2 jest dużo bardziej elastyczny od przewodu 'typowo' CA 4Ga. A przynajmniej ja jak układałem w zimie kable, to nawet 50mm2 spawara był bardziej elastyczna niż ten CA 4Ga (choć de facto w domu jak leżał był baaaardzo elastyczny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare miesiecy temu jak jeszcze niezle pizdzilo na dworze mialem okazje ukladac(w garazu) spawalniczy 50mm2 w aucie i nigdy sie tak nie nawkurwialem z kladzeniem kabla jak wtedy.Polozenie zaraz potem 35mm2 kabla noname ca to byla dziecinada i relax(ogromna roznica).Spawarka ktora ja mialem/mam ma duzo sztywniejsza izloacje ktora w niskich temperaturach robi sie jak beton(w porownaniu do tych noname ca, pewnie w porownaniu z jakims markowym stingerem to jest niebo a ziemia)to i pojedyncze zylki miedzi sa sporo grubsze i jest ich mniej - czytaj sa duzo sztywniejsze.

 

Przyznac trzeba ze spawarke z jaka ja mialem do czynienia jest bardzo solidna i predzej ryzyko przetarcia jest mozliwe w jakims markowym ca niz w tym kablu ale jesli mialbym jeszcze raz klasc ten kabel to bym sie mocno zastanowil nad jego kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu inna firma kabla, ja sobie jednak chwale spawarkę i i jestem zadowolony, układanie przebiegło szybko i sprawnie. Tak samo pewnie kable CA wybór spory i może po prostu trafiłem na 'sztywniaka' z tego rodzaju, ale jednak w przyszlosci bede myslal tylko o spawalniczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Odpowiedzi bedę musiał się dobrze zastanowić czy firmowy czy spawalniczy a Pytanie co do przewodów sygnałowych które dobre są i jakie?

Mam jeszcze pytanie z innej beczki mam nadzieję że nic sie nie stanie jak tu to pytanie umieszcze, jak mam podłaczyć wychodzącą z radia żyłe sterującą włączaniem/wyłączaniem wzmacniacza do 3 wzmacniaczy aby włączyły się naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Odpowiedzi bedę musiał się dobrze zastanowić czy firmowy czy spawalniczy a Pytanie co do przewodów sygnałowych które dobre są i jakie?

 

Obojętnie jakie, byle odpowiedniego przekroju i z miedzi OFC. Przekrój można dawać śmiało 2 x 1,5 mm^2.

Tak z ciekawości - kupiłem ostatnio po 10 m przewodu, jeden o przekroju 2 x 1,5 mm^2 i jeden 2 x 2,5 mm^2. Pomyślałem, a czemu by z ciekawości nie zmierzyć opór. Miernik pokazał 0,4 oma zarówno dla jednego, jak i dla drugiego. Czyli jak widać różnica jest na granicy czułości miernika, dalej niż 2 miejsca po przecinku. Teraz puszczę sobie te 2,5 mm na odcinku wzmak - zwrotnice, ale i tak ze świadomością, że nic by się nie zmieniło, jakbym dał 1,5 mm :zdegustowany:

 

Mam jeszcze pytanie z innej beczki mam nadzieję że nic sie nie stanie jak tu to pytanie umieszcze, jak mam podłaczyć wychodzącą z radia żyłe sterującą włączaniem/wyłączaniem wzmacniacza do 3 wzmacniaczy aby włączyły się naraz.

 

Normalnie kostkę sobie daj i rozdziel to na 3 przewody, albo z jednego do drugiego wzmaka po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli normalnie pojedyńczy przewód mam połaczyć z 3 wzmacniaczami tak myślałem ale jednak wolałem sie upewnic

 

Tak, bo to tylko włącznik. Natężenie prądu w tym przewodzie jest mininalne, nie ma potrzeby kombinować. Natomiast możesz pomyśleć jeszcze o jednej rzeczy - dać sobie 3 włączniki na tych 3-ch przewodach. Fajnie by to wyglądało, o ile byłoby zrobione ładnie. I miałbyś możliwość ręcznie wyłączyć każdy wzmacniacz (np. na postoju, żeby oszczędzać akumulator).

 

dzieki a o przewody chodziło mi sygnałwe Stingera seria PRO Level-3 czy Stingera seria HPM Level-1. Dzieki pozdrawiam

 

Tak tak, nie doczytałem, że sygnałowe :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetny pomysł aby właczać osobno wzmacniacze nawet o tym nie pomyślałem:) Wielkie dzięki napewno to zastosuję:zdegustowany: Pozdrawiam Dzięki

 

[ Dodano: 2009-04-08, 13:03 ]

Przepraszam Bardzo na allegro znalazłem coś takiego bedzię się nadawał przewód zasilający bo cena jak na tą grubość to całkiem niska?

 

http://www.allegro.pl/item599177988_kabel_...y_czerwony.html

 

[ Dodano: 2009-04-08, 13:06 ]

A nasuneło mi sie jeszcze jedno pytanie czy glówny bezpiecznik na przewodzie z akumulatora do bagażnika umieścić zaraz za klemą czy można np w bagażniku? zaraz przed rozdzielaczem? Dzięki za odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...