Skocz do zawartości

Poprawa jakości seryjnego radia w Oplu


Findziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem ostatnio strasznie poirytowany...

Na pokładzie siedzi AS Phase 165 + (nie podłączone) Infinity Kappa na Hifonics Zeus 4404 (wiem, słaby - czekam aż padnie ;) ). Do tego Rockford P3 D410 na Hifonics 2201 i jest "kibel" :(

Mam oryginalne radio DVD 90 navi opla z wyprowadzonymi RCA sprzed końcówki mocy. SIŁA SYGNAŁU JEST TAK SŁABA ŻE MÓJ PROCEK JBL MS8 NIE JEST W STANIE SIE SKALIBROWAĆ!!!

 

Powiedziałem sobie - mam to gdzieś, jeżdżę bez procka.

 

I w sumie wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt że spotkałem znajomego który też ma małego jobla na punkcie CA, z którym zawsze "bawiliśmy się" w zagłuszanie siebie nawzajem (Ja idę w SQ on w potęgę bassu) i... bez problemu na swoich Herzach dał mi radę!

 

On nie zmieniał nic od 5lat. Ja w tym czasie zmieniłem auto, dorzuciłem Audio System Phase 165 i JBL MS8, a sprzęt w poprzednim aucie na radio JVC (średni model, żaden kosmos) i samych Kappach dawał mu radę!

 

COŚ MUSZĘ W KOŃCY Z TYM ZROBIĆ!!!

 

Dochodzę niestety do wniosku że oryginalne radio daje za słaby sygnał i nie jestem w stanie wykorzystać pełni mocy drzemiącej w sprzęcie na pokładzie. NIestety rezygnując z radia rezygnuję z navi, rezygnuję z połowy opcji komputera pokładowego i chcę tego uniknąć - nawet za cenę utraty $$$ z konta.

 

Co proponujecie?!

Wyjście optyczne z radia?!

Podłączenie radia do gniazda Hi-Low w JBL MS8 też nic nie pomogło (będe w majówkę próbował raz jeszcze, bo mogłem coś źle podpiąć).

Może jakieś inne opcje?!

 

Nie piszcie tylko że wymiana radia - o tym wiem :) Chcę jednak tego uniknąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, temat wyjście optycznego jest dla mnie obcy... "z czym to się je"?!

Jakie potrzebowałbym dodatkowe urządzenia? Ktoś pisze o "wyciągania" optyki z lasera, czyli radio (AM, FM) już nie pójdzie przez opti?

 

Możecie Mi to w skrócie opisać lub odesłać do jakiejś konkretnej lektury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jezeli hi-LOW nie zadzialalo to cos jest nie tak z prockiemlub kweatia ustawień.

 


Mam oryginalne radio DVD 90 navi opla z wyprowadzonymi RCA sprzed końcówki mocy. SIŁA SYGNAŁU JEST TAK SŁABA ŻE MÓJ PROCEK JBL MS8 NIE JEST W STANIE SIE SKALIBROWAĆ!!!

Wielokrotnie wspominałem o zupełnie błędnym podejściu  poprzez taki sposób pozyskiwania sygnału liniowego do wyjść RCA .

Ale "ludek" wie lepiej a net wręcz pęka od "poradników " na domowy sposób rozwiązania problemu bez zawracania sobie głowy "zbędnymi duperelami " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przyznaję rację - skorzystałem z pomocy "Wuja Google" przy rozwiązaniu problemu brakującego wyjścia RCA. Zawsze wsadzałem nie-ori jednostkę sterującą i wszystko banglało aż miło, tym razem chcę zostawić ori.

 

nakamichi, jakie rozwiązanie polecasz? Jaki "duperel" byś dołożył żeby wykorzystać mojego "drzemiącego potwora"?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie radia do gniazda Hi-Low w JBL MS8 też nic nie pomogło (będe w majówkę próbował raz jeszcze, bo mogłem coś źle podpiąć).

Od tego zacząłbym. Jeśli tu masz problemy z podłączeniem, to prawdopodobnie będą i one podczas podłączania "dupereli".

Upewnię się, co podajesz na tę kostkę 16pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie wspominałem o zupełnie błędnym podejściu  poprzez taki sposób pozyskiwania sygnału liniowego do wyjść RCA .

Ale "ludek" wie lepiej a net wręcz pęka od "poradników " na domowy sposób rozwiązania problemu bez zawracania sobie głowy "zbędnymi duperelami " :)

A mógłbyś przybliżyć lepsze rozwiązanie?

Czy użycie np. wtórnika napięciowego ma w tym przypadku sens, czy lepiej rozwiązać to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę :)

 

Na poczatku przyjmijmy że nie używamy Hi-Low'a w JBL bo i tak sygnał z radia jest słaby jakościowo i szukamy innego wyjścia.

 

Wyciągam wyjście optyczne z radio, podłączam je pod DAC (Digital to Analog Conwerter), a wyjście analogowe z DAC do procesora JBL MS8 (ten procek niestety nie ma wejścia optycznego).

 

Kilka pytań:

Jaki DAC polecacie (tylko nie szalejcie z cenami ;) )?!

Czy mamy jakiegoś magika na forum który ogarnia wyciąganie optica?!

Jaki jest koszt takiej przeróbki?!

Co zyskuję, a co tracę?!

Czy potrzebuję jeszcze jakieś dodatkowe urządzenia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów ma puszczone po hi-low zdaje się z cd70 do helixa dsp (a wczesniej własnie do JBL MS8) i w obu przypadkach żadne z Twoich objawów nie występują. Osobiście to pozbyłbym się tego jbl'a... może on się nadaje do oryginalnych instalacji wielogłośnikowych ale na pewno nie do zestawu odseparowanego, długo walczyliśmy z morelami tempo i za cholerę nie dało się jako tako zestroić... może bardziej doświadczeni z tym prockiem się wypowiedzą ale osobiście jest to wywalenie kasy w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Wrockiem , a Zawierciem wypisz wymaluj wpasowują się Gliwice i Audiomaniak  :wink:

 

Zgadzam się! Masz może jakieś namiary? Zadzwonię i podpytam jak to widzą czasowo, cenowo i wysyłkowo/osobiście.

Ms-8 nie ma optyka, beznadziejną zwrotnicę z jednym podziałem tweeter woofer. Czasy z automatu, bez możliwości ręcznej poprawy. Zakłócał pracę świateł do jazdy dziennej.

Sporo czasu z kolegą wcrew straciliśmy na niego.

 

Też słyszałem że jest to produkt dla przeciętnego amerykanina który poytafi tylko przepiąć wtyczki i włączyć opcję kalibruj, ale skoro już go mam to można by go wykorzystać ;)

Opinie o nim czytałem gdy procki CA dopiero się rozwijały i wszyscy byli nim zachwyceni. Dostałem cynk o ostatniej sztuce w zaprzyjaźnionym sklepie która stała rozpakowana za szybą jako "demo", poszedłem pod "ścianę płaczu", wyciągnąłem kilka papierków z Kaziem Wielkim, pojechałem i kupiłem.

Teraz żałuję, bo był to czas kiedy właśnie wchodziły Helixy i wszyscy byli nimi zachwyceni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo stary teraz już przesadzasz! Jesteś takim leniem że 2 wyrazów w google nie chce Ci się wpisać ? 

 

Wpisałem...

Jest stronka sklepu z Gliwic na której ostatnie wpisy w zakładce "giełda" są z 2013r a w "poradach" z maja 2009 - nie wiem czy to to i czy jeszcze w ogóle istnieje.

I druga strona (audiomaniak.eu) z jakiegoś podkarpacia gdzie kod pocztowy zaczyna się na 98-xxx

 

Z natury jestem raczej pracowity ;P

Sorry, nie podkarpacie ale kod dziwny jak dla mnie - człowieka z południa - 84-230 Rumia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może telefon mają, taki klasyczny na kabel co się dzwoni i pyta ?

 

Może lepiej poprosić o namiar do konkretnej osoby powołując się na kogoś z forum kto miał już z nimi kontakt i był zadowolony. Zupełnie inaczej się wtedy rozmawia...

 

Swoją drogą, po co ten off-topic?! Poprosiłem o namiary na konkretną osobę żeby zadzwonić "z polecenia" bo na stronie nie znalazłem zakładki "kontakt" ani "zakres usług"... Nie rozumiem tego oburzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może lepiej poprosić o namiar do konkretnej osoby powołując się na kogoś z forum kto miał już z nimi kontakt i był zadowolony. Zupełnie inaczej się wtedy rozmawia...



Swoją drogą, po co ten off-topic?! Poprosiłem o namiary na konkretną osobę żeby zadzwonić "z polecenia" bo na stronie nie znalazłem zakładki "kontakt" ani "zakres usług"... Nie rozumiem tego oburzenia.

 

(32) 301 12 35  , nie trzeba specjalnego polecania :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, rozmawiałem, rozmówca posiada ogromną wiedzę i znajomy nick ;)

 

Konkluzja - najpierw wykorzystanie wejść Hi-Low, ocena jakości, jak będzie wystarczająca to zostawić i więcej nie kombinować.

Jeśli nie wystarczy - wyciągnięcie wyjścia optycznego możliwe, ale wyciąga się je z lasera i obsługiwać będzie tylko płyty więc przy codziennym użytku nie będzie 100% satysfakcji, a taki sygnał cyfrowy i tak trzeba zamienić DAC na analogowy żeby wpiąć w JBL MS8 lub wzmacniacze = koszta, koszta a i tak jest konwersja.

 

Dam znać jak wyszło użycie Hi-Low.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że na wzmacniacze idzie sygnał analogowy z tym, że jest tu pewna różnica w analogu wychodzącym z procesora, a na analogu wchodzącym do procesora. Procesor przekształca Ci surowy sygnał na analog o określonej barwie/jakości, który później podajesz na wzmacniacze, które też w pewnym stopniu go przekształcają. Inaczej wygląda sprawa gdy na procesor od razu wpuszczasz analog "przetworzony" przez radio. który już na wejściu jest lekko podbarwiony.

 

Tu nasuwa mi się pytanie... Podając na procesor sygnał cyfrowy sprawa jest dość prosta i oczywista. Puszczając sygnał analogowy na procesor jasnym jest, że jest on już w pewnym sensie ukształtowany przez źródło (jedno radio gra lepiej, drugie gorzej), ale czy właśnie procesor nie ma za zadanie "naprostować" wszystkie jego niedoskonałości i wypluć na wzmacniacz swoją ukształtowaną barwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konwertery Hi-Low na RCA nie doszły na czas. Postanowiłem wiec wykorzystać w końcu tego nieszczęsnego JBL MS8...

Polecacie jakiś serwis gdzie ogarną MS8?! ;)

Nie dość że sygnał czy to z wyciągniętych RCA czy to z Hi-Low czy to z telefonu podłączonego jako headunit jest dla niego za słaby, to jeszcze nie puszcza żadnego sygnału na kanały! Robi to dopiero gdy w opcjach wyłączy mu się Processing... Generalnie coś się z nim stało!

 

Podłączyłem natomiast telefon jako źródło do wzmacniaczy i utwierdzam się w przekonaniu że te RCA nie zostały wyprowadzone w najlepszy sposób :(

Na telefonie przy max Volume nie dało się wysiedzieć w aucie a dźwięk kryształ...

 

Czekam na konwertery, naprawiam JBL i zobaczę która opcja jest lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja...

 

Podłączyłem JBL MS8 pod system moich dwóch kumpli. WSZYSTKO DZIAŁA!!!

Mało tego, ze słabych Hertz'ów zrobił sprzęt klasy SQ (trochę przesadzam, ale wzrost jakości był niessamowity) ;)

 

Pomierzyłem napięcie na dorobionym wyjściu RCA z radia i... ledwo przekracza 1V :(

Na 99% jest to przyczyna braku możliwości skonfigurowania procesora z radiem - zbyt słaby sygnał!

 

Sprowadziłem więc z Niemcowni tzw. Line Driver (podbicie sygnału liniowego). Wybór padł na:

Rockford Fosgate BLD - Balanced Line Driver (http://www.sonicelectronix.com/item_22635_Rockford-Fosgate-RF-BLD.html)

 

Dzisiaj przyszła paczka - będę walczył wieczorem ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...