Skocz do zawartości

buczacy subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od paru dni usiluje znalezc rozwiazanie problemu jakim jest buczaca tuba basobasowa.Sprawdzalem wszystko co przeczytalem i nie mam juz pomysłów. Problem pojawia się po wlaczeniu silnika buczy niczym dodatkowy tłumik . Na samym zaplonie gra dobrze. Sygnał podpiety z głośnika z podsufitki. Próbowaliśmy podpinac mase w dwóch miejscach bez zmian. Remout podlaczany i do pozytywnego i do zapalniczki również bez zmian. Dokupilismy puszke ktora miala oddzielic tony niskie od reszty to raczej nic nie zmieni ale też bez zmian. Pomocy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Marcin. Nie znam Cię a obcym nie chce się Nam pomagać.

Przedstaw się w odpowiednim dziale, przeczytaj list powitalny z linkami jaki dostałeś przy rejestracji i wtedy wróć do tego tematu.

A masz chyba z czym się zapoznać i o czym poczytać, by w ogóle zdalnie podjąć temat, np "tuba" to te tanie rury basowe czy masz na myśli subwoofer?

Podpięty pod głośniki tylne? Tzn subwoofer aktywny po hi Input?

 

Aby rozmawiać konstruktywnie i pomóc potrzebujesz podstaw z linku powitalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcin.

Wpisałem się w odpowiednim dziele więc mozesz juz nie traktowac mnie jako obcego.

Poczytałem też co nieco o podstawowych lecz moja wiedza na ten temat jest znikoma. Z chęcią się wszystkiego nauczę ale teraz moim priorytetem jest podłączenie subwoofera.

Tak to subwoofer, skrzynia kupiona w komplecie ze wzmacniaczem. Miałem ja podłączona w golfie, pozniej stala jakis czas po czym trafiła do pt crusera w obu autach grała dobrze. Teraz trafiła do auta kolegi mianowicie bmw e61 i podłączenie które skopiowalem z poprzednich aut nie zdało egzaminu. Jedyna rozmica to standardowe radio i brak podlaczenia REM.

Do stwierdzenia " subwoofer aktywny po hi input" jeszcze nie doszedlem wiec nie umiem odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wyciągnij radio weź kawałek przewodu, i połącz obudowę radia z końcówkami rca na zewnątrz jeżeli zadziała to masz uwalana masę na wyjściu rca :)

 

Wiesz co, z tego co napisałeś to nasz kolega jasno zrozumie chyba jedynie, że ma przygotować jakiś "kawałek przewodu". Napisz może to tak by było to jasne i dało się to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyjmij radio

2.Weź przewód (byle jaki)

3.Połącz zewnętrzna część wtyczki od subwofera (RCA)( http://i.imgur.com/EP4iPGZ.jpg) do obudowy radia w dowolnym miejscu (byle by było z metalu)

4. Odpal system jeżeli problem ustąpi to masz uwalona masę w wejściu na wzmacniacz. Mam nadzieję że zrozumiałe to napisałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...