Skocz do zawartości

Matura tuż, tuż...


Rusek90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że na forum jest sporo maturzystów (bogaty rocznik 90' i 89')

 

To może w tym wątku każdy napiszę coś o swoich przygotowaniach do ów egzaminu dojrzałości.

 

Czyli ogólnie:

- z czego zdajecie i na jakich poziomach

- jaki temat prezentacji maturalnej

- czy się uczycie, przygotowujecie i jak ( :) )

 

I swoich planach na przyszłość... studia, praca

 

 

Zapraszam do wypowiedzi (byłych maturzystów także ze swoimi poglądami na temat tego egzaminu i swoich przeżyciach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pol -> PP

ang -> PR

geo -> PR

 

temat: jezyk internetowych blogow - zubozenie czy wzbogacenie wspolczesnej polszczyzny ;d

 

studia -> logistyka/turystyka i rekreacja/miedzynarodowe stosunki gospodarcze

 

a ucze sie jak sie da, a jak nie da to trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol - podstawka

ang - roz

fiza - roz

matma - roz

 

(tak, to jest madness :) )

 

Temat: Swiat fantastyczny w literaturze i filmie. Przedstaw na wyranych przykladach.

 

studia - administracja sieciowa/sieci komputerowe i systemy teleinformatyczne

 

Przygotowan na razie nie stwierdzono, co ma byc to bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski-podstawa

angielski-podstawa

matma-podstawa

 

temat: rodzice i dzieci w utworach literackich różnych epok. omów na wybranych przykładach

 

na matmie w grupie robimy zadanka, gdzie reszta klasy się obija, no i w domu robię dużo zadań :)

 

plany: jak zdam maturę to wybieram się na ZUT kierunek mechatronika, jak nie zdam to do Gorzowa wlkp na studium operator i programista maszyn CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były maturzysta:

 

polski - PR

angielski - PR

biologia - PR

matematyka - PR

wszystko zdane :)

 

Temat z polskiego (może niedokładnie) "Motywy mitologiczne w literaturze i sztuce"

 

Studia niewypał :) ale był TRiL we wrocku, ogólnie kończę 2 studium policealne i może będzie kolejny 'technik' ......

 

Praca - przy kwiatkach, człowiek ciągle obok tego chodził i chyba przy tym pozostanę, nikt nademną nie stoi i wiem, ze robię dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też napiszę:

 

Nie mam wielkich aspiracji na studia dlatego chcę wszystko zdać "jak najłatwiej" chociaż wiem że mógłbym się zabrać ale mi się nei chce:

 

Polski - PP

Niemiecki - PP

Matematyka - PP

Geografia - PR

 

Temat: Holocaust w literaturze i filmie.

 

Studia do końca nie sprecyzowane, ale myślałem nad kierunkami gastronomicznymi czyli dietetyka, technologia żywności, gastronomia i hotelarstwo na - SGGW, WSHiT, WSHiG

 

Myślałem także nad Akademią morską jako absolwent klasy mat-inf, ale bardzo boję się fizyki, jakoś mi nie leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaa DAVE my to jestesmy stare ciecie :wstyd:

Polski:

Historia:

Ang

 

Tylke ze teraz juz nie pamietam ile bylo ustnych a ile pisemnych :P

W kazdym razie skonczylem juz PWSZ na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna z W-f i jednak narazie daje sobie spokój z kształceniem...

 

Udowodniłem sobie , że stac mnie na wykształcenie wyzsze i tyle poki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem w nowym trybie,wszystko na poziomach podstawowych,wszystko pozdawane bez "ułaskawień Giertycha" :P zero przygotowań,zero stresu :wstyd: Studia były,na politechnice bawiłem się w inżynierie informatyki ale że studia to raczej takie hobby było to się ich nie skończyło :P czego aktualnie żałuje... Teraz policealne studium robię i w tym roku egzamin na technika mnie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy! :D

 

ZAL po prostu to bylo zbyt latwe o.O

Charakterystyka porownawcza Zosi i Telimeny no ludzie, to po gimnazjum mozna napisac przeca :D

Drugi temat z Chlopow, tez prosty w sumie ale ze ksiazki na oczy nie widzialem to wolalem nie ryzykowac

Czytanie ze zrozumieniem bardzo przyjemne, ale i latwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, w 100% Cię popieram, jak to zobaczyłem to chciało mi śmiać, a nauczyciele nas straszyli że powinna być trudna :D ja pisałem o chłopach, jakoś bardziej mi leży ta książka, bo Pana Tadeusza to tylko w rękach miałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciaty, wiesz, jakby kiedykolwiek chociaż streszczenie Chłopów przeczytał może też bym tak zrobił, a Pana Tadzia to się wałkuje chyba od podstawówki, a od gimnazjum napewno :D Tyle, że klucz może być zryty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pana Tadeusza wybrałem, bo bardziej pewny się w tym temacie czułem. Zdziwiło mnie tylko, ze tak jak zawsze było "na podstawie fragmentów i całości" a tu samych fragmentów... bajka po prostu. A czytanie ze zrozumieniem też proste, tylko się obawiam żeby tak jak na próbnej nie było... inny wyraz niż w kluczu odpowiedzi i nie uznane (przez to miałem bodajże tylko 13/20).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...