Skocz do zawartości

Jak znalezc mostek we wzmacniaczu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

wpadł mi wzmacniacz za 3 piwa z żabki, który wygląda dość solidnie i okreslalbym jego wiek na lata 90te...

Lecz mam mały problem :) - jest wypiaskowany i nie ma kompletnie żadnego oznaczenia co gdzie jak.

Otworzyłem go i szybko się skapnąłem mniej więcej co i jak, gdzie zasilanie, kanał lewy + - kanał prawy + -  (brązowy i czerwony to plusy z tego co się domyslam)

Problem polega na tym, że nie wiem w gruncie rzeczy jak znaleść mostek :) Czy L+ do R- czy R+ do L- :) nigdy się nad tym nie zastanawiałem czy tak na prawde ma to znaczenie czy jest to obojętne czy wręcz przeciwnie i jakie mogę być tego konsekwencje :P

Potrafi ktoś pomóc bez dalszego rozkręcania wzmacniacza ?

post-1834-0-43677400-1428531123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy...na zdjęciu jest znak amp-performance więc na stronie powinna być reszta wraz z nazwą i modelem :)

 

A jak padnie net , to kula ziemska przestanie się kręcić , bo skąd będzie wiadomo w jaką ma to robić stronę :?:

 

 

nie mam :) ale chętnie zaryzykuje :D (95% da się mostkowac to i prawdopodobienstwo duże :) )

0. Wyłącz system / wzmacniacz .

1. Bez podłączonych głośników zmierz które z dwóch zacisków głośnikowych są zwarte

 Zakładam ze będzie to niebieski i biały .

2 Mostek będzie pomiędzy dwoma pozostałymi zaciskami , o ile wzmacniacz realizuje taką funkcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu mostek ma być między dwoma plusami :P a ja nie lubie niewiedzieć :) - potrafisz mi to łopatologicznie wytłumaczyć :) ?

zawsze we wzmcniaczach jest jakiś lewy plus prawym minusem i na zmiane :) to tu czemu tak miałby to byc :P ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie rozumiem czemu mostek ma być między dwoma plusami :P a ja nie lubie niewiedzieć :) - potrafisz mi to łopatologicznie wytłumaczyć :) ?

zawsze we wzmcniaczach jest jakiś lewy plus prawym minusem i na zmiane :) to tu czemu tak miałby to byc :P ?

Czy zmierzyłeś to o czym pisałem ? Co Ci wyszło ?

Bez umiejętności dodawania , trudno wytłumaczyć czym jest mnożenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to hifon 7 gen jak mówi kolega wyżej. Tylko kostki chyba jakieś inne. Diody kontrolne, elementy, końcówka mocy, płyta jest wizualnie taka sama

Pooglądać tylko wszystkie modele i chyba trafisz jakiś. I jeśli to zed, to powinien mieć to wyryte na płycie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy to nie są te po zewnętrznych. Zrób jak mówi nakamichi. Zazwyczaj jest tak, że minus lewy jest "połączony" z plusem prawego. Tak jak nakamichi napisał również w Twoim piecyku z zdjęcia będzie to biały i fioletowy czy to niebieski, ślepy jestem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...