Skocz do zawartości

Subwoofer "pod fotel" jaki ? Czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pare ostanich wieczorów spędziłem drążąc temat aktywnych subwooferow "pod fotel" ich wlasciwosci, cen itp.

Posiadam małe auto a komora miedzy częścią siedzącą a bagaznikiem jest oddzielona blachami i szyba więc skrzynia w bagazniku odpada. Zostaje mi jakiś sub w środku.

Wymiary są głównym problemem

 

Plusy suba "pod fotel" jest aktywny i nie musze szukać miejsca dla drugiego wzmacniacza, no i gabaryty. Aczkolwiek cena troche odstrasza.

 

Opinie są naprawde bardzo zróżnicowane, niektórzy polecaja ale tylko te za 200euro, inni wcale. Jest więc moze ktoś tu kto posiada taki ów subwoofer i moze coś o nim zapisać ?

 

Czy jest to nie warte i lepiej coś zbudować i wrzucic do tego jakis dobry głośniczek i wcisnac gdzies wzmaka?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarzylo mi sie robic e21 i obawialem sie skrzynki w bagażniku. Tym czasem wyszlo calkiem dobrze i to na tanim 12' subie w closed. Bas przebija sie calkiem calkiem a to autko nie ma nawet szczeliny laczacej kabine z bagaznikiem. Nawet na przewody trzeba było wykonac otwory samodzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarzylo mi sie robic e21 i obawialem sie skrzynki w bagażniku. Tym czasem wyszlo calkiem dobrze i to na tanim 12' subie w closed. Bas przebija sie calkiem calkiem a to autko nie ma nawet szczeliny laczacej kabine z bagaznikiem. Nawet na przewody trzeba było wykonac otwory samodzielnie.

 

Hmm, no wsumie tak. Kabine mam wyklejoną w pełni matami wygłuszającymi a bagaznik nie i hałas z niego dostaje się do kabiny wiec bas tez by bylo pewnie slychać. Może poyzcze od kogos suba i przetestuję.

 

 

A jakbym miał budować skrzynię (mozliwe ze to mi się lepiej wkomonuje niż taki maly "subik") to są jakies 8" głosniki basowe warte uwagi czy lepiej 10" ? na 12" sobie niestety juz nie będę mógł pozwolić. Coś co wymaga małego litrażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano więc troche poszperałem i upatrzyłem sobię głośnik:

 

-HERTZ ES 200.5 (według moich obliczen skrzynia którą zrobię bedzie miała ok8L więc ten głośniczek ponoć ładnie zagra)

 

Myślę aby zasilić go wzmacniaczem MB Quart FX1.500

 

Czy to dobre połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano więc troche poszperałem i upatrzyłem sobię głośnik:

 

-HERTZ ES 200.5 (według moich obliczen skrzynia którą zrobię bedzie miała ok8L więc ten głośniczek ponoć ładnie zagra)

 

Myślę aby zasilić go wzmacniaczem MB Quart FX1.500

 

Czy to dobre połączenie?

 

 

Głośnik ten nie dość że jest prądożerny to jeszcze wymaga zdecydowanie większej obudowy. Lepiej kupić sprawdzone re rex8s4 które spisuje się rewelacyjnie w małych obudowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś jednak rozważał zmianę wzmaka, to pomyśl nad głośnikiem Ground Zero GZHW 20x. SQ w zamkniętej skrzyni jest bardzo dobre. Zalecana skrzynka od 4 do 10 litrów. Brutalność i power mimo to jest zadziwiająca. Będzie jak w F16, fotel z katapultą. Niestety, żeby tak było, trzeba dać mu uczciwie 500 - 600W RMS. Aha, głębokość montażowa 120mm.

 

Pozdrawiam

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś jednak rozważał zmianę wzmaka, to pomyśl nad głośnikiem Ground Zero GZHW 20x.

 

Narazie nie rozważam nad jego zmianą a nad zakupem.... Jeszcze nie mam koncepcji jaki wzmak kupię. Ale raczej zostanę przy tym głośniku RE Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...