Skocz do zawartości

SangYong Rexton Projekt


rxr2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

08 i 10 to zupełnie inaczej grające głośniki. Fakt seria ta sama a i z wyglądu podobne.

 

O ile 8" b. lubię to już o 10" i 12" tego powiedzieć nie mogę.

Oczywiście, że inaczej grają ale ja wplatając i porównując AS-a 10" do tej dyskusji kierowałem sie wyłącznie szybkością ósemki i dziesiątki no i rola potencjalnego "niszczyciela sceny".

 

 

Fakt, dobrze jak "instalator" zerwałby to coś co nakleił wewnątrz drzwi na maty.

 

Nie bez powodu użyłem słowa babole. Te nie zakryte rewizje na sztywno to następny babol a przy nakładach finansowych na auto to zaślepki  powinny być zrobione z pięknej kwaśnej blachy.

 

 

Celowo zostawiłem na matach piankę butylową by wykonać pomiary w osi bliskiego pola. To takie zboczenie które mi pozostało po DIYaudio.pl

mamusa dobrze Ci powiedział, nie potrzeba żadnych pomiarów aby negatywny skutek takiego posunięcia usłyszeć.

A te pomiary w osi bliskiego pola (co by przez to nie rozumieć  :hyhy:  ) to jak się będą miały do tej pracującej maty w drzwiach? A do tego temperatury mocno ujemnej w zimie i upałów w lecie? A suche i deszczowe dni? Powiedzmy, że to pytania retoryczne a Ty patrzysz na to wszystko zbyt mocno siedząc w realiach HA.

Chyba dopiero spot pozwoli tak na prawdę jakąś nić porozumienia nawiązać... albo uniemożliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


wykonać pomiary w osi bliskiego pola.

Absolutnie bez sensu w samochodzie . To co tu piszesz w większości nie ma zastosowania w CA , w aucie warto wytłumić , obić alcantarą , oflokować wszystko co się da bo odbić i tak jest tu bardzo mnogo ( choćby wszystkie szyby które stanowią dużą powierzchnie . 

 

Kolejnym tematem są drzwi , nie traktuj ich jak kolumny głośnikowej , nie ma takich możliwości i warunków w aucie , zadbaj jedynie o jak największą sztywność . Gąbka którą zastosowałeś w środku drzwi w 90 % robi złą robotę , powoduje gorszą odpowiedz na impuls , podbicie pasma 100-200hz ( zazwyczaj ) co objawia się przeciąganiem i buczeniem .

 

Radio dzwiękowo niestety kaszana , po tak słąbym analogu ( z tego radia ) na procku może być już tylko gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


na auto to zaślepki powinny być zrobione z pięknej kwaśnej blachy.

Kolega zawsze może dorobić.

 

 

 


W przypadku pianki wewnątrz drzwi nie potrzeba pomiarów żeby wychwycić negatywny wpływ ;)

Można zerwać?

 

 

 


w aucie warto wytłumić , obić alcantarą , oflokować wszystko co się da bo odbić i tak jest tu bardzo mnogo

Zawsze można. Ale nie każdy to stosuje, wręcz niewielu więc można olać. To może mieć już jakiś odczuwalny wpływ, ale w sumie może być kłopotliwe...

 

 

 


zadbaj jedynie o jak największą sztywność

Co dają maty. Mogłeś pokusić się o pastę, jakąkolwiek.

 

 

 


Radio dzwiękowo niestety kaszana , po tak słąbym analogu ( z tego radia ) na procku może być już tylko gorzej ...

Zawsze można zmienić.

 

W sumie bez przesady. Przecież możesz przyjechać na zlot chociażby w innym aucie, posłuchać, porównać. Jeśli Ci się nie spodoba, to trudno. A może jednak coś pozmieniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie  wszystko można jeszcze zrobić.  Drzwi  przednie poddam  sugerowanym przeróbką i ocenie  zmiany.

 

Wykonam  dokładne  z kwasówki panele z 2mm  nierdzewne mocowane na nitonakrętki, oraz wymontuje pianki z drzwi. 

 

co do toru audio to radio na razie zostanie  a myślę o zakupie Audison Bit One DSP  wygląda sensownie. Obecnie  i tak nic nie  zrobię bo auto jest zawada serwis gdzie  chłopaki montują większe  turbo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...