Skocz do zawartości

Zakup zestawu AGD do kuchni


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś na forum ogarnia bardziej temat ? Potrzebuję kupić lodówkę(90), płytę indukcyjna(standard?60x60), okap(60), zmywarkę(60), piekarnik(60) i mikrofalówkę(60) do zabudowy. Najlepiej jednego producenta :)

Na co zwracać uwagę i co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówkę wybierz możliwie nie taką do zabudowy. z reguły są dużo droższe od zwykłych i nie mają tych samych funkcji. My mamy: piekarnik Beko, zmywarka Siemens, Lodówka Siemens zabudowana, płytę mamy gazową więc nie doradzę. Jedno jest pewne, jak chcesz indukcję to powinieneś mieć osobną linię tylko dla indukcji.

I wybierz się do lokalnego sklepu z sprzętem agd, z listą co chcesz kupić i ich przyciśnij to dadzą dobre ceny. Nam się udało stargować do cen marketowych a nawet lepszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś na forum ogarnia bardziej temat ? Potrzebuję kupić lodówkę(90), płytę indukcyjna(standard?60x60), okap(60), zmywarkę(60), piekarnik(60) i mikrofalówkę(60) do zabudowy. Najlepiej jednego producenta :)

Na co zwracać uwagę i co możecie polecić?

Generalnie temat rzeka,

 

Przy okapie zasadnicze znaczenie maja dwie kwestie: siła wyciągu (z tego co pamietam dobierając wydajność okapu przyjmuje się ze powietrze z kuchni powinno być wymienione 6x w ciagu godziny - obliczasz m3 kuchni i porownujesz z wydajnością okapu) oraz głośność na najwyższym biegu do 45 dB.

 

Lodówka w zabudowie - na pewno nie bierz liebhera - z info w necie padają tuż po gwarancji i nie opłaca się naprawiać. Lepiej kupić wyższa bo lodówki w zabudowie są węższe - patrz także na głębokość.

 

Przy piekarniku i mikrofale przydatne są funkcje samooczyszczenia.

 

Przy zmywarce by w środku cała była z nierdzewki i miała osobna do wysuwania polke na same sztućce.

 

Przy płycie indukcyjnej fajna rzecz funkcja power - szybko grzeje, a także możliwość położenia garnka gdziekolwiek na płycie (nie m wydzielonych stref grzewczych) - electrolux coś takiego ma.

 

Przy lodowce, mikrofali i piekarniku w zabudowie warto zadbać by za tymi urządzeniami pozostawić prześwituje około 5 cm pomiędzy szafka a ściana i od dołu dać kratkę wentylacyjna by była cyrkulacja powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto patrzec na te sprzety co maja serwis blisko. W razie wysypania sie sprzetu zawsze opcja na szybką naprawę.Jeśli o indukcje chodzi polece AEG. Użytkuje dość intensywnie ( z racji zawodu) póki co nic się nie dzieje a już na prawdę hardcory się pojawiały typu garnek 90L z ziemniakami itd :) piekarnik też AEG mam i spoko.

Z Mikrofalówek polecam Stalgastu z nierdzewki za 500 ziko idzie wyrwac nie do zajechania sprzęt.

Lodówkę mam candy spoko - nic się nie dzieje od... hmm nawet nie wiem ile ona ma lat bo dostałem używaną ale poprzedni wlasciciel na pewno nie naprawiał.. ja tym bardziej a mam już z 6 lat ją. Rodzice mieli electrolux'a czy tam whirpoola gowno totalne.. teraz mają szajsunga i mówią, że spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zmywarkę piekarnik i mikrofalę od BEKO ostatnio kupiłem też pralkę. 

Ogólnie bez zastrzeżeń, a dodatkowo, przy niektórych modelach można przedłużyć gwarancję producenta do 5 lat za free. Wystarczy rejestracja na stronie BEKO. 

Lodówka Gorenje i indukcja TEKA też dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówkę Liebherr mam, polecam i nie chcę innej. Zastanów się nad płytą indukcyjną minimum 70cm. Montaż jest jak na szafkę 60cm, ale masz więcej miejsca na płycie i nie ma problemu z dwoma dużymi garami stojącymi obok siebie. Jeśli podoba Ci się stalowa ramka wokół płyty, to bierz płytę z tą opcją. Zabezpiecza rogi płyty przed uszczerbieniem lub pęknięciem, gdy wypadnie Ci gar z ręki. Jeśli wolisz szlif, to dodaj kilka groszy i weź płytę z dodatkowym ubezpieczeniem. Na pewno się przyda. Co do mikrofalówki, to mam i nie korzystam, odkąd mam płytę indukcyjną. Zastanów się, czy mikrofalówka nie będzie zbędnym wydatkiem. A jak już bardzo chcesz mikrofalówkę, to poszukaj piekarnika z funkcją mikrofalówki. Zaoszczędzisz miejsce. Zastanowiłbym się także, jeśli piekarnik będzie sporadycznie używany, nad zakupem piekarnika kompaktowego. Jest dużo niższy niż standardowy i również zaoszczędzisz miejsce w świetle mebli. Zanim wybierzesz okap - pójdź go posłuchać. Pomiary głośności pracy okapów nie są miarodajne i każdy producent ma swoje normy. Często się zdarza, że okap głośniejszy na papierze jest cichszy w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja w marketach agd że wymarzone modele kupujesz bezpośrednio z magazynu centralnego jest sporo taniej i dostarczają pod same drzwi. Ja wybrałem amice i zmywarkę bosch. Wszystko działa wyśmienicie (z opowiadań żony) Indukcji nie kupowałem bo gaz wydaje mi się pewniejszy i mniej kłopotu z nim. Zdecydowałem się na amice bo lodówka ma już 5 lat i nic jej nie dolega dodatkowo wygląda jak nowa, więc zmiana nie była potrzebna.

Co do pralki to odrębna historia.

 

Przedłużenie gwarancji to nabijanie ludzi w butelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Piekarnik z mikro na ta chwilę chyba tylko Siemensa czytaj drogi.

 

Ciężko powiedzieć, czy drogi czy nie, bo nie znamy budżetu jaki chce stochus przeznaczyć na ten cel. Zakładając, że dobry piekarnik to wydatek rzędu 2000zł, mikrofalówka też koło tego, to wydatek w granicach 4200zł (Smeg) za piekarnik z funkcją mikrofalówki nie rzuca na kolana.  Zaznaczam, że nie foruję takiego rozwiązania, a jedynie odnoszę się do ceny. Moim zdaniem mikrofalówka jest zbędna przy indukcji, gdyż szybko podgrzeje się wszystko na płycie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem lodówkę, zmywarkę, pralkę i płytę indukcyjną od BOSCH'a, piekarnik z funkcją mikrofalówki od Samsunga, firmy okapu w tej chwili nie pamiętam.

Póki co, po 2 latach kompletnie nic się nie dzieje. Ktoś mi kiedyś poradził, żeby kupić BOSCHa, ale made in Germany i tego się trzymałem, niby lepsze jakościowo, ale jak jest w rzeczywistości to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lodówkę Indesit i rodzice i teściowie tez pracuje już 7 lat bez problemu. Natomiast piekarnik i płyta gazowa Mastercook i bez bajerów bo nie ma się co psuć. Pralka zmywarka bosch a suszarka AEG. Dodam że nie są to świeże zakupy wiec mogę polecić z punktu widzenia czasu. A i mniej funkcji tym taniej a i tak się z wielu nie korzysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mikrofala jednak się przydaje jak sie ma dzieci - np podgrzanie butelki

 

Mikrofalówkę kupiłem ze względu na małą córkę, gdy miałem kuchenkę gazową. Po przeprowadzce i zakupie indukcji mikrofala okazała się zbędna. Teraz stoi jako ozdoba, mimo iż przybył mi drugi brzdąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzając się do nowego mieszkania, sprzęt kupiłem w całości w jednego miejsca: lodówka, płyta (zwykła), okap, piekarnik - Gorenje; zmywarka Beko(była dobra gwarancja) i pralkę Electrolux z załadunkiem z góry(wymóg). Były to podstawowy sprzęty bez marketingowych sloganów - i od 5 lat, na niektórych gwarancja już nieaktywna i nic się kompletnie nie dzieje. Uważam że wszytko jest względne. Nie ma reguły - nie raz tanie wytrzyma długo, kolejny raz wręcz lepszy pada wcześniej. Jeśli ma być za jednym razem - trzymałbym się budżetu. Moi znajomi spali rok na dmuchanym bo zabrakło na łózko.  :cisza:  No  ale oczywiście indukcja/piekarnik AEG za łącznie 8-9tyś, lodówka Liebhera - około 5.5 chyba, pralkę też b. modrą za ~ 4 tys AEG no i teraz są "zmuszeni" jechać po pracy do DE :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić produkty Siemensa od 5 lat używam pralki, piekarnika i płytę. Lodówkę zakupiłem od Samsunga i tez na razie spokój. Cały sprzęt zakupiony razem wiec zobaczymy co pierwsze będzie niedomagac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...