Skocz do zawartości

Sony m1 vs Alpine MRV-F900 vs Brax X2400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2400.2 GE , dużo lepsze piece moim zdaniem niż 2400

 

Takie było założenie produkcyjne aby były lepsze,

 

 

 

ale nadal sporo gorsze od X4

 

Bo X4 to kolejny krok w rozwoju. Poczekamy z 10 lat i zapewne pojawi się wpis o MX4. Szczególnie że MX4 jest rozwinięciem limitowanej do kilku sztuk serii X4, która nie była w normalnym obiegu dostępna.  Ale na razie są dostępne, drogie i praktycznie ich brak na wtórnym rynku więc są be, tak więc czas,  więcej go potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atakujesz kolegę za brak obiektywizmu, wygłaszając zupełnie nie obiektywną opinię ;) 

Zawsze wszystkie nasze wrażenia dotyczące sprzętu, będą subiektywne. 

Tobie podoba się bardziej BRAX, koledze WAU F900 i dobrze dla każdego coś się znajdzie. 

A mi się podoba dla przykładu Steg msk 50 , bo akurat wstrzelił się w mój system .

Nie uważam tym samym że jest to najlepszy piec , na świecie bo nie wszystkiego dane mi było słuchać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie było założenie produkcyjne aby były lepsze,

 

 

 

 

Bo X4 to kolejny krok w rozwoju. Poczekamy z 10 lat i zapewne pojawi się wpis o MX4. Szczególnie że MX4 jest rozwinięciem limitowanej do kilku sztuk serii X4, która nie była w normalnym obiegu dostępna.  Ale na razie są dostępne, drogie i praktycznie ich brak na wtórnym rynku więc są be, tak więc czas,  więcej go potrzeba.

Tomku możliwe że tak , mi MX 4 nie podobał się bardzo w moim systemi i systemach wielu kolegów z braxami , a za to X4 bardzo podobał mi się u Pawła ( który sam stwierdził że dużo bardziej woli go od MX4) i Adama którego wydaje mi się że też był to świadomy wybór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo X4 to kolejny krok w rozwoju. Poczekamy z 10 lat i zapewne pojawi się wpis o MX4. Szczególnie że MX4 jest rozwinięciem limitowanej do kilku sztuk serii X4, która nie była w normalnym obiegu dostępna.  Ale na razie są dostępne, drogie i praktycznie ich brak na wtórnym rynku więc są be, tak więc czas,  więcej go potrzeba.

 

Tylko coś im to rozwinięcie nie wyszło w stosunku do pieców limitowanych .. Sorry ale MX4 gra gorzej od tego co ja mam w aucie. Sprawdzone, przetestowane i potwierdzone parokrotnie. MX4 może i jest lepszy niż normalny X4 - ale nie jest lepszy w żadnym aspekcie od X4 Limited . Przykro mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i nie tylko Ty tak twierdzisz, oni są innego zdania - taka przykra dygresja. Z jakiegoś powodu też nie chcą ich już produkować, gdyby było inaczej stainless steel szły by rzeką szeroką.


 

 


bardzo podobał mi się u Pawła

 

Pawła X4 nie ma co porównywać, bo to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Marcin nam się podział :) ? Kurde długo mi zeszło zanim go skojarzyłem , ale udało się :)  Szkoda że przypomniał się w taki sposób bo bardzo pozytywnie go pamiętałem po Finałach w Czechach ...

 

Ps. Martinez nie bądz taki anonimowy i podpisuj się pod tym co piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i nie tylko Ty tak twierdzisz, oni są innego zdania - taka przykra dygresja. Z jakiegoś powodu też nie chcą ich już produkować, gdyby było inaczej stainless steel szły by rzeką szeroką.

 

 

Fakt - parokrotnie chciałem zamówić X4 w wersji którą posiadam i nie ma takiej możliwości. Szkoda bo to jest genialny piec ... Aczkolwiek i tak mamy ich większość w Polsce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A gdzie Marcin nam się podział :) ? Kurde długo mi zeszło zanim go skojarzyłem , ale udało się :) Szkoda że przypomniał się w taki sposób bo bardzo pozytywnie go pamiętałem po Finałach w Czechach ...



Ps. Martinez nie bądz taki anonimowy i podpisuj się pod tym co piszesz :)

 

 

Bury22 - ehehehe dużo się nie zmieniłem po za tym że przybyło lat, no może troszkę brzuszek urósł :)

No i Kierownik od początku nie stosuje technik kamuflażu innych  :wink:  - na audiocarze mam taką samą nazwę , od początku podpisuję się tak samo - nawet zaproponowałem w którymś poście forumowe spotkanie u mnie...... :zdrowko: .....

To chyba żadna anonomowość :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem starliście kopie o dwa bardzo podobne piece, zgrabnie ujął to Adamu je opisując, tak Brax jak i 900ka to "technicy" z dość surowym brzmieniem (nie którzy mawiają, że na wskroś naturalnym, ja to odbieram inaczej ale nie mam ochoty dywagować), z tych trzech, warto posłuchać u siebie... Czwartego :D Mianowicie M50, jak wiecie albo i nie sporo miałem pieców u siebie m.in kolekcja WAU wzbogaciła się właśnie o moje dwie 900ki, po ładnych paru latach na placu boju pozostały dwie pozycje M50 oraz Phoenix Goldy, na szczęście temat pieców po wielu latach uważam za zakończony i zamknięty, czego również i dyskutującym życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 - plastyczny, żywy, kolorowy, bardzo dynamiczny i muzykalny długo się nagrzewający aby grał jak potrafi najlepiej

x2400 - dokładny, analityczny, precyzyjny, twardy na basie, zwarty, wybitnie dobrze moje ucho umiało tak ustawić aby pozorne źródła dźwięku były dobrze lokalizowalne, nie mniej długo się nagrzewający,

 

finansowo x2400 taniej wyjdzie niż 2 sztuki m1.

 

IMHO ogólnie to dla artystów malarzy soniacz, dla techników grafików brax ;)

 

No ładnie żeś to nam ujął. IMHO - kwintesencja.  :)

Jak zdarzy mi się słuchać muzyki na żywo, to się zawsze zastanawiam, czy ona brzmi

- plastycznie, żywo i kolorowo

czy

- dokładnie, analitycznie i precyzyjnie?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się nie ma co zastanawiać, tylko słuchać. instrumenty na żywo to jedno a zdolnosć wzmacniacza do oddania klimatu to drugie. 99,99% populacji i tak nie odróżni Stradivariusa od zwykłych skrzypiec.

 

moim niezmiennym wyborem od kilku lat jest Brax Matrix X4 i tak pewnie zostanie na jeszcze kilka ładnych lat dlatego że jak dotąd najlepiej wg mnie oddawał klimat muzyki na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odgrzebując temat...

 

 

jak by ktoś chcial troche mi zajeło… zebrałem klocki o których była mowa. Można ich u mnie posłuchać. Wydaje mi się, że nadal bym pozostał przy F1. Szczegóły pozostawiam sobie bo po co wzbudzać emocje.

 

 

 

 

 

 

Moim skromnym zdaniem starliście kopie o dwa bardzo podobne piece, zgrabnie ujął to Adamu je opisując, tak Brax jak i 900ka to "technicy" z dość surowym brzmieniem (nie którzy mawiają, że na wskroś naturalnym, ja to odbieram inaczej ale nie mam ochoty dywagować), z tych trzech, warto posłuchać u siebie... Czwartego :D Mianowicie M50, jak wiecie albo i nie sporo miałem pieców u siebie m.in kolekcja WAU wzbogaciła się właśnie o moje dwie 900ki, po ładnych paru latach na placu boju pozostały dwie pozycje M50 oraz Phoenix Goldy, na szczęście temat pieców po wielu latach uważam za zakończony i zamknięty, czego również i dyskutującym życzę.

 

 

 

Nie do końca dziś mówimy o tych po tobie. Tamte mają innego właściciela. Udało mi się wyrwać dwie nówki ;) 

 

Jest szansa, że na dniach poznam m50;) zobaczymy czy legendy mówia prawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem bo posłuchałem w różnych konfiguracjach, aktywnej gdzie 3 M50 napędzały każda sekcję, pasywnie pod zwrotkami z F1 napędzając z jednej sztuki a także trochę mieszając xes z innymi i ja wnioski swoje prywatne wyciągnąłem.

Ciekawi mnie jakie pojawiają się u Ciebie po odsłuchu.

Chętnie przeczytam w swoim czasie jeśli zdecydujesz się podzielić odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie wiem, dostane dwie sztuki, z trzecia wiem kto jeździ. Sprawdzę każde możliwe rozwiązanie, wydaje mi się, że będzie to bardzo ciekawe doświadczenie. 

Co do dzielenia się doświadczeniem, coś mogę Ci napisać na priv jeżeli chodzi o przemyślenia. Nie wiem czy moje przemyślenia będą wystarczająco wyczerpujące by je upubliczniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...