Skocz do zawartości

Sony m1 vs Alpine MRV-F900 vs Brax X2400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taki jest plan. Gorzej z realizacją. Na pierwszy ogień idzie na jakiś czas 2x M1. A czy to będzie docelowy zestaw okaże się po kolejnych testach. Nie ma co bić piany. Każdy ma u siebie to co lubi. Ja wciąż szukam i nie koniecznie muszą to być tylko opcje jak w tylule tematu gdyż chciałbym doświadczyć każdego wartego pod uwagę rozwiązania. Jednak nie wszystkie są mi znane dlatego prośba o to czym warto się potencjalnie zainteresować.

 

Pozdrawiam wszystkich

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A czy to będzie docelowy zestaw okaże się po kolejnych testach.
najpierw stwórz system, który coś reprezentuje swoją grą, a potem szukaj tego "swojego brzmienia" bo niczym jest nawet wzmacniacz za tryliard jak inne aspekty nie są odpowiednio zastosowane.

 

 

Zastanawia mnie też porównanie m1 v brax skoro jedynie łączy ich nazwa - wzmacniacz. M1 dawno została pełnoletnia, a brax dalej w sprzedaży jako nowy. M1 dalej opiera się mniej lub bardziej znanym nowym konstrukcjom. To tak jak by porównywać starą eskę do nowej i jedna i druga jest fajna i jedna i druga ma zalety których brakuje drugiej. Co do jej hi-endu to sam producent dał jej taką nazwę robiąc z niej element składowy całości która była najwyższym wyczynem firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brax Mx4 dostał w branżowych pismach 50 punktów na 50 możliwych za dzwięk i opisywany jako REFERENCJA. I teraz powiedz co te napisy WZORCOWY I REFERENCJA   mają  mi powiedzieć,oprócz tego że mam styczność z nie tuzinkowym produktem. Który ma być lepszy? Ten z parowanymi rezystorkami czy uznany i opisany jako wzorcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 - plastyczny, żywy, kolorowy, bardzo dynamiczny i muzykalny długo się nagrzewający aby grał jak potrafi najlepiej

x2400 - dokładny, analityczny, precyzyjny, twardy na basie, zwarty, wybitnie dobrze moje ucho umiało tak ustawić aby pozorne źródła dźwięku były dobrze lokalizowalne, nie mniej długo się nagrzewający,

 

finansowo x2400 taniej wyjdzie niż 2 sztuki m1.

 

IMHO ogólnie to dla artystów malarzy soniacz, dla techników grafików brax ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. x2400 dostał tych punktów 47 na 50.

 

Za gramanicą w Germanii .

Może po części sam sobie odpowiesz czy 2400 powinien był otrzymać tych 47 ( o ile nie 48 ) na 50 absolutnie możliwych ?

Zakładając , ze ideału nie ma , pozostają Ci dwa punkty do dyspozycji .

 

 

Nasza prasa opisała go jako CZTEROKANAŁOWA REFERENCJA

Zgadza się , lecz tak hojna w punktach już nie była .

Z perspektywy tych plus minus dziesięciu lat , niczego w tej materii bym nie zmienił , a każdy niech wie pod czym złożył swój podpis >, po tej czy tamtej stronie granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak punktacją bym się kierował gdyż zawsze może być lepiej, Ale nadal bym był ostrożny z zakupem  Referencji czy Wzorca. Istnieje taka możliwość że inny produkt może wpisać się lepiej w instalacje kolegi zakładającego ten temat.  Jeśli istnieje taka możliwość należy posłuchać tych  i innych klocków u siebie. Przykład z autami z finałów MP jest bardzo trafiony bo oprócz bryły auta różniły się sekcją subbasową oraz właśnie piecykami. Pozostałe klocki były takie same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem tą całą dyskusje. 

 

Całkowicie subiektywna jest moja opinia, ale wynika z jakiś doświadczeń we własnym aucie oraz wielu innych przesłuchanych. 

 

Co do braxa…. hmmm nie ja wymyśliłem opinie o członkach brax teamu, że są nudni jak ich piecę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe klocki były takie same.

 

Nie były, i gdyby było więcej czasu , z podobnego powodu zmieniłaby się też zawartość bagażnika, zdaje się że te super piece zakupił forumowy tester Marcin.

Rafał grał wtedy na systemie przednim opartym na ODR

 

A co do nudności, czasem się ją ma jak się forum czyta, zobaczymy kiedy polecą a900 na rynek, bo jak widze wpisy, nadchodzi czas i żniwa.

Na szczescie nudny brax jest jak oldtimer - dobrą lokata kapitału, przynajmniej  z wiekem zyskuje na wartości, i ma dożywotni serwis w fabryce na fabrycznych częsciach, i to może też być nudne, brak tej iskierki, porannego dreszczyku i adrenalinki, czy mój piec zagra, nie spali się, albo nie zacznie tracić parametów. Osobiście wolę taka nudę, ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NIestety porusza bo często to badziew za kupę kasy ;)


- widzisz ja mam takie zdanie na temat owej Alpiny  - a napisałem to "wylewnie" celowo  - stosując metodę kolegi wau. - z resztą jeszcze do tego nawiąże....

 

 


No to widzę że kręcisz się mocno w temacie  Zgadnij na Jakich piecach grał Dziki 


- Za to dobrze że Ty kręcisz się znakomicie jak wiadomo we wszystkim   :rotfl:

 

 


No to już jest absurd czystej postaci  Naka podał Ci przykład że na tych "nędznych piecach " które są twoim zdaniem badziewiem , ktoś zrobił auto godne uwagi i bardzo dobrze grające , które przy okazji ugrało na MP Vice


 

Bury  jak sam pewnie wiesz na zawodach można wygrać wiekszą ilością punktów choć by za instalkę a mieć mniej za dzwięk . tak czy nie ?

Po za tym czy na BRAXACH nie zdobyto żadnego garnka ?? chyba troszkę tego było i nie tylko na MP ale i na ME - Tak czy nie ? więc to argument raczej troszku słaby...

 

 


. Kogo obchodzi twoje strojenie i reszta toru ? Może właśnie Nakamichi chciał Ci pokazać że to w tobie jest problem a nie we wzmacniaczu którego potencjału nie jesteś w stanie wykorzystać ;)


 Jakie moje strojenie ?? widzisz nawet nie zrozumiałeś....

Odnośnie wykorzystania potencjału właśnie napisałem to wcześniej odnoście 2400 - czytaj wyżej czy nikt nic na tym nie ugrał (skoro to taki ważny argument). Strojenie w moim przypadku nie miało znaczenia ponieważ maglowałem owe "cudo" na monitorach (uchodzących raczej za referencyjne) + na dużych kolumnach (które lipne też nie są) w moim studio za adaptowanym akustycznie- wiec nie miałem co i jak spierdzielić.......

 

Wau napiał jaka to lipa i a jednak hipkowi( i masie innych ) udało się tym coś osiągnąć .... to było obiektywne??

Jak widać i co udowodniło owe "pospolite ruszenie" jest przyzwolenie na krytykowanie pewnych cudów a innych nie i to w sposób jaki pokazałem.

 

Dla mnie zastosowanie danego wzmaka nie gwarantuje sukcesu - na całokształt zbiera się wiele kwestii takich jak choćby - poprawna instalacja i umieszczenie wszystkiego tak żeby wykożystać max potęcjał , strojenie ogółu - (choć to dla Ciebie to chyba nie ma znaczenia) pozostałe elementy toru -np zródło.... mógł bym tak wymieniać i wymieniać

 

Więc to raczej argument słaby bo działający w obie strony......

 

 


Wyrażając opinie na forum publicznym nastawiasz się na czyjąś opinie ;) , pomyśl może o tym żę twoje preferencje brzmieniowe może nijak mają się do poprawnego grania , przecież sporo jest osób które uwielbiają 2 muły 12 " w bagarzniku i masę bejsu , uznając to za super brzmienie ...


dokładnie !!!- tylko dlaczego atakuje sie tylko tych którzy lubią niemieckie , niezawodne - często referencyjne konstrukcje ??

Reszta może mieć gusta i guściki .......

 


Prosisz kogoś o uzasadnienie merytoryczne podając samemu jako argument


- tak - zrobiłem to jak kolega -gdyby odpowiedział - również nakamichi ma moje pytanie co konkretnie jest takie złe myślę że nawiązała by się fajna merytoryczna rozmowa.....

 

 

 


No troszkę tak to wyglądało ;) niestety brax ma bardzo mało dobrych piecy więc broni się go czasami po forach jak jak cnoty córki , z tych które miałem piecy braxa najgorszym kapciem był MX4 i 2400 ... straszne badziewka .



 

Wiesz jak już wcześniej pisałem nie mam w tym żadnego interesu i żadnych popleczników - może podaj przykłady owych ataków ?? bo jak na razie jest zupełnie odwrotnie...

Posypanie się postów raczej potwierdza moje stwierdzenie ma temat - "zakazanych klocków"  z resztą przewija sie ta opinia na forum nie raz.....

 

 


A ja trzymam kilka piecyków które mi się nie podobały na lepsze czasy , bo może kiedyś zrobie system w którym wpasują się idealnie ;)


 

No do dałeś strzała   - jeżeli coś ie nie podoba to po co to trzymać ??No chyba że w momencie wypromowania pewnej mody można to sprzedać z zarobkiem - i tu chyba pies z braxami jest pogrzebany....

 

No i jeszcze jedno - nie zarobi się na naprawach szrotu i tzw SPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna nie Tomku. Zerknij na galerię z finałów 2011

 

Z Finałów PL z Bydgoszczy - tam grał jeszcze 3 way F1 + wstęga na górze

 

Na finałach w wspomnianych tu Katowicach, siedział juz ODR

 

Co do tematu, jak ktoś ma pojęcie co robi, to i ze zwykłych klocków zrobi poprawne granie, a inni będa żąglować klockami i nic nie znajdą, najpierw będzie się to nazywać poszukiwaniem brzmienia, potem aby nie stracić i dobrze sprzedać, nazwą to nie moim typem, i raz będzie najlepszy Sony, AA albo Orion innym razem DLS - to forum to już nic innego jak marketing, jak chcesz coś dobrze sprzedać - nachalnie to wypromuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie były, i gdyby było więcej czasu , z podobnego powodu zmieniłaby się też zawartość bagażnika, zdaje się że te super piece zakupił forumowy tester Marcin.

Rafał grał wtedy na systemie przednim opartym na ODR


 

Największym problemem "malucha" był właśnie brak czasu , a nie ten czy inny piec .

Jedno co muszę przyznać Rafałowi , to to że zawsze instalacyjnie auto było przygotowane na najwyższym poziomie i nigdy nie traciłem czasu na zbędne czynności . Ale mimo wszystko czasami jest go zbyt mało.

Nie napisałem tez nigdzie , ze jest to piec ponad inne , wskazałem jedynie , ze bardzo dużo można na nich zrobić , a sam sprzęt jest jedynie narzędziem , a nie receptą na spektakularny dźwięk .

I jak słusznie napisał Zeb ,  bardzo trudno zbudować "duży" system w małym aucie , lepiej gdy wszystko jest proporcjonalnych rozmiarów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie napisałem tez nigdzie , ze jest to piec ponad inne , wskazałem jedynie , ze bardzo dużo można na nich zrobić , a sam sprzęt jest jedynie narzędziem , a nie receptą na spektakularny dźwięk .

 

Czyli jednak ! - to po co sugestie i zapytania - zgadnij jaki tam siedział piec???

Heh Bury  oczywiscie jak zawsze tego nie zrozumiał - wypisywał jakie twoje strojenia...... Czasem mam wrażenie ze (po co po niektórych userach) mam wrażenie ze czytam forum dla autystycznych...... 

 

Panowie wiatr zawiał z drugiej strony i chorągiewka zmieniła kierunek.........

 

 

 


Co do tematu, jak ktoś ma pojęcie co robi, to i ze zwykłych klocków zrobi poprawne granie, a inni będa żąglować klockami i nic nie znajdą, najpierw będzie się to nazywać poszukiwaniem brzmienia, potem aby nie stracić i dobrze sprzedać, nazwą to nie moim typem, i raz będzie najlepszy Sony, AA albo Orion innym razem DLS - to forum to już nic innego jak marketing, jak chcesz coś dobrze sprzedać - nachalnie to wypromuj.

 

Podpisuje się Tomku pod tym obiema kończynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ! - to po co sugestie i zapytania - zgadnij jaki tam siedział piec???

Heh Bury  oczywiscie jak zawsze tego nie zrozumiał - wypisywał jakie twoje strojenia...... Czasem mam wrażenie ze (po co po niektórych userach) mam wrażenie ze czytam forum dla autystycznych...... 

 

Panowie wiatr zawiał z drugiej strony i chorągiewka zmieniła kierunek.........

 

 

 

 

Podpisuje się Tomku pod tym obiema kończynami.

Mam przeczucie graniczące z pewnością że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze , a czytanie ze zrozumieniem to jeszcze nie opanowana przez Ciebie umiejętność :)

 

aaa  i tak dla twojej informacji żeby było śmiesznie jak błaźnisz się z każdym wpisem Dziki grał na Braxach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał miał to auto długi czas, klocki z racji pracy ciągle te same, to i kombinował w tym samym setupie, rozmawiałem z nim w Katowicach i zmiana na ODR nie była podyktowana widzi mi się.

 

 

Tomasz ale piszesz o glośnikach , te oczywiście zostały zmienione , tylko nie wiesz , ze nie wszystkie były z ODRa .

Ale może być , ze wiesz coś lepiej niz ja :wink2: .

Mam przeczucie graniczące z pewnością że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze , a czytanie ze zrozumieniem to jeszcze nie opanowana przez Ciebie umiejętność :)

 

aaa  i tak dla twojej informacji żeby było śmiesznie jak błaźnisz się z każdym wpisem Dziki grał na Braxach ;)

 

No nie , w takim momencie , a tak pięknie się nam rozwijał :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i tak dla twojej informacji żeby było śmiesznie jak błaźnisz się z każdym wpisem Dziki grał na Braxach ;)

 

Bury -  A Ty dalej swoje....... Co to ma wspólnego z hejtowaniem marki  -  Wiesz mantry szkodzą na układ nerwowy - czyt. na mózg..... Nie polecam , no i uważaj bo Ci żyłka pęknie :wink: .

 

Odpowiedziałeś choć na jedno moje pytanie - czy nie było Ci to na ręke ??

 

AAAAAA I jeszcze jedno - dzień bez wazeliny to dzień stracony co???? Domyślasz sie o co/kogo chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bury - A Ty dalej swoje....... Co to ma wspólnego z hejtowaniem marki - Wiesz mantry szkodzą na układ nerwowy - czyt. na mózg..... Nie polecam , no i uważaj bo Ci żyłka pęknie :wink: .

Daje radę bez problemu ;)

 


Odpowiedziałeś choć na jedno moje pytanie - czy nie było Ci to na ręke ??

Poproszę o zestaw obiecuję na każde odpowiedzieć .

 


AAAAAA I jeszcze jedno - dzień bez wazeliny to dzień stracony co???? Domyślasz sie o co/kogo chodzi ??

No właśnie nie specjalnie :) Jak ktoś się domyśla niech dopisze bo Ciekaw jestem czy tylko ja jestem ślepy ;)


 

 


No nie , w takim momencie , a tak pięknie się nam rozwijał :wink2:

poniosło mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale może być , ze wiesz coś lepiej niz ja :wink2: .

 

Wiem tyle ile mi powiedziano, nie zaglądałem pod każdą maskownicę co tam gra, potem tylko część odkupiłem.

 

I piszę tak jak napisałem wcześniej - system przedni - że on w Katowicach różnił się od Dzikiego, podobnie jak piece, Rafał ODR na A900, Dziki F1 zdaje się na GE (tych od dziś nudnych)

 

A że to była klasa profi, nie trzeba się nigdzie rozpisywać co gdzie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...