Skocz do zawartości

Sony m1 vs Alpine MRV-F900 vs Brax X2400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pora na zmiany i chyba czas rozstać się ze sowimi wzmacniaczami Alpine 3558 by zrobić krok dalej. Niedawno miałem okazję odsłuchać 2x sony m1 w swoim systemie (picolo + LS155 + H800). Przyznam że jak na moje głuche ucho :) Na górze nie było większych zmian w porównaniu do 3558 to na wooferach już pojewiła się lepsza kontrola i lokalizacja instrumentów.

Mam pytanie czy ktoś miał okazję porównywać M1 z X2400 oraz F900 i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie będę się rozpisywał co do smaczków i ogólnie brzmienia bo rozpętałoby się piekło :wink:

Miałem M1 oraz X2400.2GE i o ile "rozgrzany" Xes robi bardzo dobrą robotę na górze, to na woofer nie widzę innej opcji niż brax.

Więcej kontroli, większy porządek oraz duuużo więcej kopa :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał co do smaczków i ogólnie brzmienia bo rozpętałoby się piekło :wink:

Miałem M1 oraz X2400.2GE i o ile "rozgrzany" Xes robi bardzo dobrą robotę na górze, to na woofer nie widzę innej opcji niż brax.

Więcej kontroli, większy porządek oraz duuużo więcej kopa :rotfl:

 

Często z takiego piekła można wiele wywnioskować. Mam nadzieję że zrobi się gorąco :)

A czy miałeś okazję posłuchać MRV-F900? Niewiele jest o nim konkretnych opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu  roku porównywałem 900 i 2400 i zostałem z 900 ( po pewnym czasie się rozmnożyły, bo mam je 3, ale nie ma to większego znaczenia) 900 to trudny piec, nie oszuka, nie podkoloruje, nie doda od siebie. A z dobrego sygnału na wejściu i poprawnego montażu głośników wyciągnie bardzo wiele. Brax to nuda w tych piech się nic nie dzieje, do tego mają swój charakter. Nigdy nie rozumiałem fascynacji tymi piecami. Poza hipkową mazda nie słyszałem dobrze grającego auta na tych piecach. ( Marcin dwa lata z nimi walczył i mam wrażenie że się lutownicą skończyło)

 

 

co do m1. Próbowałem przewalczyć je u Siebie, to bardzo dobre urządzenia. Ale w dwóch autach mam 900, a m1 leży na regale. 

 

900 ma jeszcze jedną wadę, jest wielka. Potwornie wielka. Bardzo ciężko ją upchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gabaryty 900 mogą być poważnym problemem. Tak samo jest w przypadku DLS A7. Na chwilę obecną zapoznałem się z M1 i można je niemal wszędzie upchnąć. Chętnie na testy bym przyjął jeszcze inne opcje by mieć możliwość porównania. Tym razem w ciemno nie biorę. Może zechciał by ktoś użyczyć na testy swoje wolne "zasoby"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wau - twój post mnie rozwalił i zabierałem się kilka dni żeby napisać.

 

Stanę po drugiej strony mocy i mimo że o gustach się nie dyskutuje nie zgodzę się  z stwierdzeniem że 900 to taki neutralny piec, nie podkoloruje .....

 

A gloryfikowanie go i zjechanie braxa to moim zdaniem wprowadzanie kogoś w błąd.

Wau - czyli twierdzisz że 900 jest lepsza od braxa ? w jakim aspekcie ? Moc,dynamika w skali mikro/makro,oddanie przestrzeni/barwy brzmienie choćby poszczególnych podzakresów mimo że słuchamy całego spektrum (no może nie wszyscy  :wink:  ) sprecyzuj.

 

 

Sam mam na półce najróżniejsze Braxy , Xesy i inne cuda ale nie alpinke 900 - Choć miałem takowy w swoim "arsenale" i moim zdanie to słaby i nieudany wzmak (nie znam innego tak zjechanego pieca alpiny)- szczególnie w porównaniu do tamtych dwóch .

Wystarczy popatrzeć ile te wzmaki kosztowały a po ile "chodzą" dzisiaj , tak samo stosunek ceny (nowy) do możliwości.

 

Nie wiem czy to wina tego że co jakiś czas kręcą się w second handzie po portalach aukcyjnych że je tak wychwalasz lub czy że zalega Ci ta trzecia sztuka - to twoja sprawa . Nie wnikam.

 

Masz również prawo do takiej swojej opini jak i ja również .

Może łatwiej/uczciwiej dla innych  będzie jak napiszesz że trafia w twój gust bo.......

 

 

Z jednej strony piszesz że Brax taki BEEEEE a z drugiej że u Chipka było ok - czyli wnioskuje że się da z tego coś wycisnąć , może po prostu słuchałeś słabych furek albo sam tego nie potrafiłeś ogarnąć jak trzeba.

 

Tak powstają mity.

 

Chciał bym zaznaczyć że:

Nie mam ochoty zaczynać kolejnej wojny !!!!! I znając życie chyba nie będę miał ochoty więcej pisać w tym temacie (znowu się zacznie)

Nie handluje , nie montuje i nie utrzymuje się z niczego związanego z CA

Jestem pasjonatem, kocham muzykę i lubię czasem pożąglować dobrymi klockami w swoich furkach czy w domu.

 

Krew mnie zalewa jak ktoś pisze nie obiektywnie - wprowadza w błąd.

 Tyle na temat sprzętowego rasizmu ! :)

 

konrad 1977

 

Myślę że przed tak konkretnym zakupem musisz posłuchać wzmaków w systemie który już znasz.

Jeżeli tylko masz ochotę zapraszam na priv - śmiało możemy się umówić na wrzutkę tych pieców

Często śmigam po polsce i nie widzę problemu żeby cokolwiek zapakować i wrzucić do innej furki ;)

 

Mała inwestycja w wyjazd, spotkanie czy na jakiś forumowy spot powinna spowodować podwójny banan(zadowolenie)- bo i decyzja będzie właściwa( nie bedziesz szukał klientana nowy wzmak) i wzmak będzie długo cieszył .

 

Braxy jak ktoś już to napisał to bardzo dobre wzmaki - Soniacze - xesy jak najbardziej też ( heheh nawet nie rusza mnie jak ktoś nazywa je wzniośle Hi-endem gdzie ten termin jest nagminnie używany)

 

Jeden i drugi posiada cechy które mi się podobają - idealną sytułącją dla mnie było by połączenie cech obu konstrukcji.

Przestrzeń - tło, barwa, pewna miękość Sonego i żelazna kontrola i "dokłądność" Braxa - to jak trzyma wszystko za pysk i potrafi zakuć kiedy trzeba.

 

Niestety albo rybki albo.....

 

Sonemu M1 nie mogę nic zarzucić - może po za tym że ma mało mocy żeby wysterować kilka z moich wooferowych/sprzętowych fanaberii dlatego w głównym samochodzie wylądują u mnie 2 x 2400GE - choć będę próbował wrzucić M1/M50 na góre i średnicę w tym zestawie z czystej ciekawości.

 

 

Tyle na temat bo już tworzy się mega elaborat....

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 to dość znany i lubiany duet z morelem i ls155. System bez agresji z nutką przyjemności dla ucha. Chociaż to pewnie moje zdanie.

Jednak dla tego woofera nie użył bym m1 bo może brakować kopa przy dokręcaniu gałka. Tym bardziej że woofer ten nie jest chyba 4ohm jak podaje specyfikacja.

 

Za braxem nie przepadam ze względu na charakter brzmienia. Zdecydowanie wole piece z amerykańskim przytupem.

 

Przy zmianie takich klocków tzn o takiej wartości nie żałował bym na odsłuchy i wydanie 200 na paliwo. Możliwość wpiecia w system będzie bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie przymiarki chętnie się skuszę. SoundTerapy moze spodziewać się popołudniu wiadomości prv.

Jedno jest pewne ze w ciemno zakupów nie będzie. M1 fajnie się wkomponowała w system. Natomiast bardziej ciekawi mnie gdy w miejscu jednej M1 pojawi się M3 na woofery.

Co do Braxa są zwolennicy jak i "przeciwnicy". Nie miałem okazji ich posłuchać i pora to zmienić.

Ostatnio na spocie słuchałem auta Burego i zrobiła duże wrażenie lokalizacja i wielkość poszczególnych instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 pędziło u mnie Piccolo i wofery Utopia Be, zarówno aktywnie jak i pasywnie, robiło to świetną robotę, nigdy wg mnie nie brakowało mu ani mocy ani kontroli.

M3 miałem wpięte w Morel MT37 i DLS R6A, szło to wszystko aktywnie i też było bardzo dobrze, chociaż już nie tak jak w/w setup, no ale przetworniki też były w innej klasie.

Na źródłach Clariona (928 i 958) było bardzo muzykalnie, ciepło i kiedy trzeba łupnięcie też było, natomiast na Alpine 9835r grały te setupy bardziej metalicznie i wg mnie bardziej w uszy tweetery kłuć zaczynały.

 

Polecam jednak odsłuchy, bo gust jest jak CHOOJ każdy ma swój :) no i drzwi powinny być odpowiednio przygotowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli należy rozumieć ,że na woofery jak znalazł ?

To dosyć specyficzne granie dlatego lepiej zebys posluchal ale na woofery jak najbardziej , nie kazdemu to pasuje jak wali basiorem ;) Bo dol w tym piecu jest potężny a na góry nie sprawdzałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć specyficzne granie dlatego lepiej zebys posluchal ale na woofery jak najbardziej , nie kazdemu to pasuje jak wali basiorem ;) Bo dol w tym piecu jest potężny a na góry nie sprawdzałem..

jakoś na 80 hz basiorem nie wali ale kick jest :)

Jak z głową to na cały przód starczy i braków nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powstają mity.

 

 

 

Chciał bym zaznaczyć że:

 

Nie mam ochoty zaczynać kolejnej wojny !!!!! I znając życie chyba nie będę miał ochoty więcej pisać w tym temacie (znowu się zacznie)

 

Nie handluje , nie montuje i nie utrzymuje się z niczego związanego z CA

 

Jestem pasjonatem, kocham muzykę i lubię czasem pożąglować dobrymi klockami w swoich furkach czy w domu.

 

 

 

Krew mnie zalewa jak ktoś pisze nie obiektywnie - wprowadza w błąd.

 

Tyle na temat sprzętowego rasizmu ! :)

 

 

 

Jak za starych dobrych czasów :wink2:

Mijają lata , a na hasło Brax , zawsze znajdzie się ktoś , kto zareaguje w sposób absolutnie przewidywalny :)

 

 

 

Tak powstają mity.

 

A teraz chwilkę o tym

 

Sam mam na półce najróżniejsze Braxy , Xesy i inne cuda ale nie alpinke 900 - Choć miałem takowy w swoim "arsenale" i moim zdanie to słaby i nieudany wzmak (nie znam innego tak zjechanego pieca alpiny)- szczególnie w porównaniu do tamtych dwóch .

 

Wystarczy popatrzeć ile te wzmaki kosztowały a po ile "chodzą" dzisiaj , tak samo stosunek ceny (nowy) do możliwości.

 

 

 

A od kiedy to cena jest wyznacznikiem możliwości . Ale dzisiaj nawet nie o tym .

Cztery wiosny temu na udeptanej ziemii, w Katowicach podczas ME w kategorii Profi, obok wielu innych spotykają się dwa pojazdy , jeden to doskonale znane Mitsubishi Grzesia Kowalówki , a drugie to maleńkie Suzuki Swift.

Grzesiu słusznie sięga po zwycięstwo , a drugim pojazdem w kategorii jest właśnie to niepozorne Suzuki.

Zgadnij na czym było to zrobione ?  Dopuszczasz do siebie taką możliwość , czy jako rozstrzygającego argumentu na temat możliwości sprzętu, potrafisz wskazać jedynie cenę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijają lata , a na hasło Brax , zawsze znajdzie się ktoś , kto zareaguje w sposób absolutnie przewidywalny :)

 

 

I dokładnie tak zrobiono - dlatego poruszyłem temat - o i widzę ze "naka" brygadę trzech literek :wink:   dalej rusza ten magiczny wyraz na "B" ;) i jakiekolwiek pozytywne zdanie na jego temat.

 

 

 

A od kiedy to cena jest wyznacznikiem możliwości

Dokładnie!!! :cwaniak: - dlatego napisałem  - Wzmak Alpiny był cholernie drogi a gra lipnie .

 

 

Nakamichi  - nie mam czego zgadywać - nie wiem o jakie autka chodzi ,  - nie sędziowałem ich, nie słuchałem więc się nie wypowiadam...

Może napisz co to ma wspólnego z tematem ???????

Po za tym co to za przykład ??

Jakaś bzdura !

Czy reszta toru (i strojenie) po za wzmakami była taka sama -  znowu obracanie kota ogonem i ....

Porównujemy wzmacniacze a nie auta na nich zrobione( w dodatku całkiem inne jak się domyślam)

 

 

Mam prawo do własnego zdania i preferencji brzmieniowych i żadna wygrana jakiejś fury tego nie zmieni!

 

Pytanie napisałem do  użytkownika - wał - ruszył mnie jego totalny brak obiektywizmu.

  

Jak już napisałem zaznaczę kolejny raz ----->  :cisza:  nie mam ochoty prowadzić kolejnej chorej wojny.

- nie wiem czy niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem rzeczy podanych łopatologicznie - może przysłaniają im to jakieś kompleksy.

 

 P.S.

Nakamichi skoro masz taką awersję do pewnych produktów lub poruszania ich kwesti to po prostu napisz że ich nie lubisz bo.......np grają tak czy inaczej - uzasadnij merytorycznie (młodzi chętnie się czegoś nauczą) a nie pojawiaj się w tamacie bo coś nie jest Ci na rękę. - bo od samego początku jak tylko zacząłem się wypowiadać na tym forum (i innych) ma takie wrażenie.

 

Czy napisałem coś żeby tylko zgloryfikować BRAXA i obsrać wszystko inne??? Czy napisałem że XES jest be?!?!

Był to mój wkład w temat (a Ty raczej nie służyłeś pomocą) i chęć pomocy autorowi tematu i innym jak sądze > Skąd sugestie że znowu.........szkoda pisać - w kółko macieju to samo.

             Zarzuca mi się praktyki - które jak pokazało poruszenie w temacie stosują inni.

 

Taka indoktrynacja dla mniej zorientowanych w temacie.

 

 

mogę skromnie zapytać co w takim razie wedle Twojego uznania zasługuje na to miano ze stajni sony ???

- przecież napisałem że w przypadku tych piecy mnie to nie drażni .... Czyli..... Przecież nie trzymał bym tych piecy jak by były złe. :cool:

 

 

Z mojej strony w temacie to na tyle.

Zranionych i skrzywdzonych zapraszam na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tak zrobiono - dlatego poruszyłem temat - o i widzę ze "naka" brygadę trzech literek :wink: dalej rusza ten magiczny wyraz na "B" ;) i jakiekolwiek pozytywne zdanie na jego temat.

NIestety porusza bo często to badziew za kupę kasy ;)

 

 

Nakamichi - nie mam czego zgadywać - nie wiem o jakie autka chodzi , - nie sędziowałem ich, nie słuchałem więc się nie wypowiadam...

 

Może napisz co to ma wspólnego z tematem ???????

No to widzę że kręcisz się mocno w temacie :) Zgadnij na Jakich piecach grał Dziki :)

 

 

Po za tym co to za przykład ??

 

Jakaś bzdura !

 

Czy reszta toru (i strojenie) po za wzmakami była taka sama - znowu obracanie kota ogonem i ....

 

Porównujemy wzmacniacze a nie auta na nich zrobione( w dodatku całkiem inne jak się domyślam)

 

 

No to już jest absurd czystej postaci :) Naka podał Ci przykład że na tych "nędznych piecach " które są twoim zdaniem badziewiem , ktoś zrobił auto godne uwagi i bardzo dobrze grające , które przy okazji ugrało na MP Vice . Kogo obchodzi twoje strojenie i reszta toru ? Może właśnie Nakamichi chciał Ci pokazać że to w tobie jest problem a nie we wzmacniaczu którego potencjału nie jesteś w stanie wykorzystać ;)

 

 

 

Mam prawo do własnego zdania i preferencji brzmieniowych i żadna wygrana jakiejś fury tego nie zmieni!

Wyrażając opinie na forum publicznym nastawiasz się na czyjąś opinie ;) , pomyśl może o tym żę twoje preferencje brzmieniowe może nijak mają się do poprawnego grania , przecież sporo jest osób które uwielbiają 2 muły 12 " w bagarzniku i masę bejsu , uznając to za super brzmienie ...

 

 

Nakamichi skoro masz taką awersję do pewnych produktów lub poruszania ich kwesti to po prostu napisz że ich nie lubisz bo.......np grają tak czy inaczej - uzasadnij merytorycznie (młodzi chętnie się czegoś nauczą) a nie pojawiaj się w tamacie bo coś nie jest Ci na rękę. - bo od samego początku jak tylko zacząłem się wypowiadać na tym forum (i innych) ma takie wrażenie.

Prosisz kogoś o uzasadnienie merytoryczne podając samemu jako argument :

 

 

Wzmak Alpiny był cholernie drogi a gra lipnie .

 

 

Czy napisałem coś żeby tylko zgloryfikować BRAXA i obsrać wszystko inne??? Czy napisałem że XES jest be?!?!

 

Był to mój wkład w temat (a Ty raczej nie służyłeś pomocą) i chęć pomocy autorowi tematu i innym jak sądze > Skąd sugestie że znowu.........szkoda pisać - w kółko macieju to samo.

 

Zarzuca mi się praktyki - które jak pokazało poruszenie w temacie stosują inni.

No troszkę tak to wyglądało ;) niestety brax ma bardzo mało dobrych piecy więc broni się go czasami po forach jak jak cnoty córki , z tych które miałem piecy braxa najgorszym kapciem był MX4 i 2400 ... straszne badziewka .

 

 

- przecież napisałem że w przypadku tych piecy mnie to nie drażni .... Czyli..... Przecież nie trzymał bym tych piecy jak by były złe. :cool:

A ja trzymam kilka piecyków które mi się nie podobały na lepsze czasy , bo może kiedyś zrobie system w którym wpasują się idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No to już jest absurd czystej postaci Naka podał Ci przykład że na tych "nędznych piecach " które są twoim zdaniem badziewiem , ktoś zrobił auto godne uwagi i bardzo dobrze grające , które przy okazji ugrało na MP Vice . Kogo obchodzi twoje strojenie i reszta toru ? Może właśnie Nakamichi chciał Ci pokazać że to w tobie jest problem a nie we wzmacniaczu którego potencjału nie jesteś w stanie wykorzystać ;)

I to jest chyba strzał w 10  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pytanie napisałem do  użytkownika - wał - ruszył mnie jego totalny brak obiektywizmu.

Atakujesz kolegę za brak obiektywizmu, wygłaszając zupełnie nie obiektywną opinię ;) 

Zawsze wszystkie nasze wrażenia dotyczące sprzętu, będą subiektywne. 

Tobie podoba się bardziej BRAX, koledze WAU F900 i dobrze dla każdego coś się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...