Skocz do zawartości

subwoofer pod podloga - malo basu.


Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie auta zmienilem skrzynke stojaca w bagazniku na zabudowe w kole zapasowym. Glosnik - re10s4.

Poprzednio skrzynka miala 15l,obecnie jest ten sam litraz. Warunki granie te same - bylo A6 C5 avant jest A6 C6 avant.

Zmienil sie wzmacniacz - z hertz ep2 190w rms na helix b2 precision 370w rms.

I jest klops. Gra slabiej. Nie schodzi tak nisko i ma mniejsze uderzenie. Jak to mozliwe? Czy zamykana podloga moze az tak tlumic bas? 

A moze przyczyna jest to,ze w nowym wzmacniaczu jest brak podbicia basu? W hertzu byl bass boost w Helixie nie ma.

 

Pomyslalem zeby skompensowac sobie to znajwisko wymiana glosnika - znalazlem dwa potencjalne glosniki grajace w zamknietej skrzyni do 15l. 

 

ESX sx1040

Helix P10W

 

oba maja okolo 400 w rms.

 

Bedzie gralo mocniej,czy z racji tego,ze jest to wszystko pod podloga i we wzmacniaczu nie ma bass boost to i tak wiecej nie wycisne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ak to mozliwe? Czy zamykana podloga moze az tak tlumic bas? 
...Zartujesz? To nie moze być powodem, wystaw suba na dach i sprawdz czy nie przybyło basu... Naprawde ciezko jest zdjac podłoge i sie przekonac zamiast pisac posta?

Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu wykladziny nie ma roznicy w sumie.

Bede jeszcze kombinowal z wymiana glosnika,chociaz chyba koledzy mieli racje - po regulacjach chyba gra nawet lepiej niz poprzednio,czysciej i o wiele bardziej spojnie. Rzeczywiscie bass boost oznacza sztuczne granie.

 

Teraz chcialbym,zeby zagralo podobnie jakosciowo,ale nizej i mocniej - czy ogranicza mnie obudowa ( zamkniete 15l) czy glosnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faze zmienialem - bez roznicy,badz jest niezauwazalna. 

Z przykrytym subem tez nie ma zauwazalnej roznicy.

Chodzi mi w sumie o to,ze sub zaczal grac bardziej 'kartonowo' w tym setupie. Wczesniej gral nizej.Ale moge byc oszukany przez bass boost. No coz widocznie takie granie bardziej mi odpowiadalo - i wcale nie chodzi mi o glosnosc a o barwe i nasycenie basu. Zamienie jeszcze obudowy i sprawdze jak wtedy wypada porownanie. Byc moze trzeba bedzie zmienic wzmacniacz na taki z boostem.

Z czestotliwosciami LPF tez pokombinuje,ale ustawione jest podobnie jak we wczesniejszym wzmaku,tyle ze w helixie nie ma podzialki i jest tylko max i min i tak naprawde to nie wiem,jak jest ciete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie jest wygluszona - ma 15l, wczesniej miala 16,ale to akurat chyba nie robi roznicy. Z tego co wyczytalem to nie nalezy wygluszac skrzyni przy tym glosniku.

Pokrece jeszcze LPF codziennie inna czestotliwosc zobaczymy co dalej.

Szczerze mowiac myslalem ze jak glosnik dostanie 2x wiecej mocy to mocniej zagra a tu klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że warto wygłuszyć trochę tą skrzynię. Głośnik w wygłuszonej skrzyni widzi jakby większą obudowę i może dźwięk być niższy. A obudowa 15l jest trochę malutka, tym bardziej jak nie jest uwzględniona objętość głośnika. Ten RE zajmuję 2,5l, więc twoja obudowa jest de facto 12,5l. Ja trochę bawiłem się z moją skrzynią i mam ją wygłuszoną. Na każdą ścianę dałem pas watoliny. Tak według mnie gra najlepiej w moim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrece jeszcze LPF, dam watoliny i sie przyzwyczaje,nie jest w sumie tak zle. Napewno bardziej spojnie. Kierunkowosc suba tez moze miec znaczenie oraz to,ze sygnal do wzmacniacza mam wziety z instalacji wychodzacej od wzmacniacza DSP audi, on tez ma swoje dziwne korekcje ( powyzej pewnego poziomu glosnosci nie zwieksza basu).

No coz jakos bedzie trzeba z tym zyc,bede regulowal i moze zmienie glosnik na esx sx1040,niedrogi,zobaczymy czy bedzie roznica.

 

Dziekuje wszystkim za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poregulowalem,posluchalem,na niskim poziomie glosnosci jest ok. Sluchajac glosniej - subwoofer w pewnym momencie przestaje reagowac na podkrecanie regulatora glosnosci. Glosniki przednie graja glosniej,sub nie.

Czy jest mozliwe,ze fabryczny system ( sygnal wyprowadzony jest ze wzmacniacza fabrycznego adapterem high -low dietz 906, wyjscia glosnikowe do przednich wooferow w drzwiach ) zmniejsza poziom basu przy wyzszych poziomach ? 

 

Teraz mam pare opcji,nie wiem co mi polecicie.

 

1. Wziac sygnal ze swiatlowodu dochodzacego do wzmacniacza - ale konwerter kosztuje ok 400e nie wiem czy gra warta swieczki - byc moze sygnal od razu jest tak poobcinany od razu z jednostki sterujacej w desce? 

 

2. Wymiana wzmacniacza na taki z bass boostem - chociaz przyznam ze nie chcialbym jako ze Helix ma wbudowany wentylator i jest bardzo plaski co mi idealnie pasuje jako ze jest zabudowany pod podloga

 

3. Wykorzystanie zewnetrznej zwrotnicy z bass boostem - o ile cos takiego istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie źle ustawione gainy masz. Ja zawsze robię tak, że najpierw ustalam przód a potem do tego subwoofer. W twoim przypadku ustaw maksymalna głośność seryjnego audio, tak żeby nie było przesteru i do tego ustaw gainy na wzmacniaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam levele ( gainy) na maxa i dalej jest cichutko,a powyzej pewnej glosnosci przod wogole zaglusza suba,mam nawet wrazenie ze powyzej pewnego poziomu sub zostaje na tym samym poziomie,lub jest wogole wyciszany - przez sygnal wyciagniety z fabrycznego wzmacniacza ( nie idzie za bardzo tego obejsc w A6 C6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...