Skocz do zawartości

stacja 2 din z czasowkami i zwrotkami.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie zostałem zmuszony do wystawienia mojego 2 din pioneera avh x5500bt ze względu na brak dalszy rozwój mojego audio. Szukam stacji nowej używanej z czasowkami i zwrotkami najlepiej wiem ze był by w505r i światło ale chodzi mi też o walory estetyczne a ekran i grafika widać ze wiekowe a auto mam w miarę świeże . Po dniach poszukiwań znalazłem za dobrą kasę alpine 535bt za 300£ 585bt nowe za 380 no i kenwood dnx7240bt za 320£ uzywka . Wiem ze najlepiej było by pod optyka i procek ale nie chce wydawać 800 czy 1000£ . Jakieś propozycje dziękuję serdecznie i pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


w505r

 

tu trzeba conajmniej pxa-h100 na ai net zeby miec czasy i zwrotke, samo Iva w505R nie ma czasow ani zwrotki 

 

 

 A na priw mowilem zeby poczekac do spota wiec jeszcze raz powiem na forum  :cisza:

 

Poczekaj do spota sobie posluchasz i wtedy bedziesz wiedzial o czym wogole mowisz/ piszesz  :wink:  i latwiej ci bedzie wybrac sprzet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie mogę dodać:

Przerabiałem radia:

Alpine IVA-W505R + PXA-H100 - porażka z procesorem jak i bez 

Alpine IVA-W520R +PXA-H100 - j.w

Kenwood DNX7240BT, potem Kenwood DNX7280BT - wg mnie bardzo dobre jednostki, posiadają czasówki zwrotnice i masę ustawień do dźwięku 5 pasowy korektor, różne podbicia itp. 

Pioneer AVH-P8500BT - nawet ciekawe radio, posiada rozbudowane funkcje audio ( ale brak czasów ) gra przyjemnie, mocny dół, ale góra znowu bardzo ostra, na equalizerze wysokie tony na 0 bo wyżej już drażniło ucho

Od dwóch dni jeżdżę z Pioneer AVIC-F960DAB - podłączyłem je z ciekawości odtwarzania plików FLAC, gra całkiem całkiem, ku mojemu zdziwieniu ma czasówki :) ale znowu niskie tony są jakieś nie bardzo, głośniki z subwooferem grają jak by były w wiadrze, taki sztywny dziwny bass, może jeszcze trzeba poregulować. Co do średnicy i wysokich nie mam zastrzeżeń gra w miarę detalicznie.

 

Ale i tak pozostanę przy swoim radiu: KENWOOD DNX9280BT - model ten deklasuje ( wg mnie ) wszystkie w/w modele.

 

Od siebie mogę dodać, jak masz możliwość posłuchania Kenwooda z serii zaczynającej się od 9 np DNX9240 ( trochę stare) 9280 lub 9210BT - to zrób to i dokonasz wtedy wyboru.

Co do Alpine 535bt za 300£ 585bt się nie wypowiadam bo nie słuchałem.

 

Co do kenwooda z serii 9 sam zobacz ile ma fukcji audio:

 

Audio features

Max. Output Power (MOSFET Power IC) 4 x 50W Pre-out 5.1 channel Pre-out Output Level 5V Subwoofer Reference Level Adj. Yes Dual Zone Source & Volume Control Yes Dual Zone (FRONT / REAR Switchable) Yes Att.(-20dB) with smooth Volume Return Yes Beep On/Off Yes

Multimedia DSP Features

DSP Chip Freescale Position Control Yes Position Preset 3 Position Cabin Size Yes Graphic equalizer Yes G-EQ 13 bands G-EQ KBS Yes G-EQ manual setting Yes G-EQ f0 Qty Yes, 4 G-EQ adjustable level Yes, +9dB/-9dB DRC (Only On Dolby Digital) 3 (Wide/Normal/Midnight) Time Alignment 0cm ~ 600cm High Pass Filter Yes (Center) HPF Cut Off Frequency 14 HPF Cut Slope Level 4 Low Pass Filter Yes (Non-Fading) LPF Cut Off Frequency 14 LPF Cut Slope Level 4 Cross-over Yes Source DSP Memory Yes SRS WOW Yes WOW 3D Yes WOW FOCUS Yes WOW TrueBass Yes Dolby PrologicII Yes Dolby Digital Decode Yes dts decode Yes Down Mix Control Yes Speaker Size Control Yes Channel Level Control Yes Supreme Yes

 

A teraz porównaj sobie sekcję audio z Alpine :) 

A i jeszcze dwa porównania z życia wzięte:

Klient z forum miał Pioneer AVIC-F30BT, przesiadł się na Kenwood'a DNX7280BT i mi dziękował za doradzenie radia

Klient z Alle kupił Alpine INE-S900R, po podłączeniu radia, spakował je w paczkę i mi odesłał i wymienił na Kenwooda DNX8220BT ( starszy model ) i przy nim pozostał

 

Decyzja i tak należy do ciebie bo każdy ma swoje ucho :) ja akurat jestem zwolennikiem Kenwooda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbudowany, masz możliwość podłączenia głośnika centralnego i uzyskać dźwięk 5.1 przy odtwarzaniu filmów DVD

Jeżeli chodzi ci o zwrotnice, to nie ma pełnej aktywki jak w procesorze Alpine H700 ( Kenwood ma LO/HI + subwoofer ) 

Ale masz, czasówki, rozmiar głośników, pozycja słuchacza, typ samochodu, 13 pasmowy korektor graficzny ( w DNX92... ) a 5 pasmowy ( w DNX72... )

 

Jak mogę doradzić to lepiej poczekaj i poszukaj modeli:

DNX9260, DNX7260 - z 2010r

DNX9280, DNX7280 - z 2011r

DNX9210, DNX7210 - z 2012

 

Te z końcówką 40BT lepiej odpuść bo są starszej technologi i wyświetlacz nie jest najlepszej jakości (pixele ) a od 2010r masz już dużo lepszą rozdzielczość, a od 2012r masz już matryce LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeżeli chodzi ci o zwrotnice, ( Kenwood ma LO/HI + subwoofer ) 

 

To w zasadzie koledze Rozek260 by sie przydalo najbardziej Lo/Hi + Sub / czasy majac na uwadze Twetery / wofery na nieoryginalnej zwrotce 

mysle ze bylby to dosc duzy krok do przodu przy  niskich nakladach $$$ Poukladalo by to troszke ten balagan o ktorym nawet nie wiesz ze masz  :wink:  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podoba ci się ten model ?? dziura w panelu na płytę, 6 cali monitor, brak możliwości ustawienia panela pod kątem, panel przedni nie zdejmowany ?? dla mnie same minusy a poza tym jego cena... 

 

Nie wiem jaki masz samochód czy radio jest na wysokości wzroku, u mnie bynajmniej w passacie radio jest nisko i musi mieć regulację panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dziś zamontowalem tego alpine w970bt i wszystko niby od ale nie działa sterowanie z kierownicy może potrzebuje inny adapter. I są wyłączone ustawienia tzn nawet zegarka nie mogę ustawić bo nie mogę wcisnąć przycisku od ustawień . ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest podłączony dziękuję ci bardzo kolego Marta szkoda ze nie mieszkam bliżej bo bym ci takiego browarka kupił. ..

Dzięki dzięki zapomniałem o tym w pionku miałem zrobione juz mulyslelem ze jakiś feler kupiłem pozdrawiam a mogę powiedzieć tyle ze nie szumi jak pioneer

A jeszcze jedno koledzy bo nie działa sterowanie z kierownicy czy jest możliwość ze będę potrzebował pod alpine bo od pioneera nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...