Skocz do zawartości

Oklejenie/obicie subwoofera a nieprzemyślana budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zastanawiając się dużo nad późniejszym obiciem poczyniłem zakup dociętych płyt, uklepałem obudowę wg zaleceń w instrukcji Kickera - obudowy na S12L7 szczelinowej:

http://scr.hu/1lq1/gp96v

 

Nigdy obudowy nie obijałem/nie oklejałem, więc co nieco poczytałem i pooglądałem filmiki tu na forum od Pawła na przykład, więc zakładam, że zostaje mi tylko wyfrezowanie rowków i zagięcie do nich koca.

Co mnie nurtuje - jakąś podpowiedź ktoś by udzielił, w jaki sposób to zrobić, żeby było estetycznie i nie szpeciło, na ściance ze szczeliną? O ile przeciwną mogę normalnie po całości potraktować frezarką, o tyle nie za bardzo wiem jak to ugryźć po drugiej stronie.

 

Czy z doświadczenia Waszego ktoś podpowie, czy gdy np. zagnę w stronę szczeliny, to po jakimś czasie to nie odejdzie tam w związki z 'ciśnieniem' powietrza? Myślałem puścić frez dookoła w takim odstępie jak są krawędzie szczeliny i od dołu po prostu zagiać w szczelinę z centymetr czy coś koło tego. 

 

Klej jakiego mam zamiar użyć to Bonaterm A+ i taki też posiadam, koca zostało mi sporo z poprzednich zakupów, więc powinno wystarczyć.
Ewentualnie jakiego frezu powinienem użyć, żeby za luźno koc tam nie właził? Dysponuję w ręce tylko frezem 6mm, a to zdecydowanie za dużo, z kolei nie wiem jaki dokupić, żeby to nie wylazło i nie było tam nie wiadomo jak wielkiej szczeliny, po prostu nie robiłem tego wcześniej i nie wiem jak zachowa się materiał w takim ułożeniu. Myślałem nad frezem 3 lub 4mm średnicy, jako że koc ma nie wiem dokładnie ile - 1,5-2mm grubości, to myślę że + klej i dwie warstwy powinno dać się tam ciasno upchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, kleić koc na płasko na bokach i dociąć po prostu odpowiednio, bez frezowania? Na pewno mniej roboty z tego wyjdzie, tylko czy na pierwszy raz wyjdzie mi to estetycznie i nie odpadnie za jakiś czas to inna kwestia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz łączenia na krawędzi to będzie to średnio wyglądało to raz a dwa łato się odkleja ten materiał. Ja właśnie kiedyś tak robiłem::

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/2gozyi1prqtbq3n61u92_1378634819.jpg

Teraz robię wpust i tyle. W Twojej sytuacji frez będzie najlepszym wyjściem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie łączę na krawędzi i nie robię rowków.

I wychodzi tak;

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001200/0001036.jpg

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001000/0000861.jpg

 

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0001000/0000853.jpg

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0000400/0000269.jpg

 

 

Jak ktoś chętny to mogę nakręcić przy następnej skrzyni filmik instruktażowy wykańczania/oklejania boków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem 'wchodzisz' po prostu częścią koca na boki, i doklejasz wtedy na bok, zamiast ciać je na rogach, tak?

 

Filmik bardzo chętnie, ja do tego czasu pewnie przewalczę już mój 'problem', ale na pewno znajdzie się ktoś inny z podobnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wpustów.

Boki są gładkie jak lustro.

 

http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0000400/0000212.jpg

 

 

Jak rozumiem 'wchodzisz' po prostu częścią koca na boki, i doklejasz wtedy na bok, zamiast ciać je na rogach, tak?

 

 

 

Coś w ten deseń albo nawet dokładnie tak. 

Zachodzę na boki i docinam trójkąt.

Zrobienie jednego boku trwa może 5min.

 

Oklejenie całej skrzynki (standardowa 20L closed) zajmuje mi 30-40min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-A-B-S1

To ja wiem, że robicie wpusty, ale jak to napisałem w temacie, nie do końca przemyślałem kwestię późniejszego obicia i poleciałem po sugerowanych wymiarach i nie zrobiłem całości na wpusty, więc pytam głównie o oklejenie właśnie bez wpustów.

 

 

PS.

Widzę że we wszystkich skrzyniach masz zaokrąglone ranty :) "Na oko" (tak jak 'baba' w szpitalu umarła) czy jakiś patent na to też masz może, żeby wyszło to równo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS.

Widzę że we wszystkich skrzyniach masz zaokrąglone ranty :) "Na oko" (tak jak 'baba' w szpitalu umarła) czy jakiś patent na to też masz może, żeby wyszło to równo?

 

http://www.industria24.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/_/3_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak Mehow sugerował. Efekty poniżej. Uważam, że jak na pierwsze moje oklejanie to wyszło całkiem całkiem :)

Foty celowo ciut prześwietlone - lepiej widać 'niedociągnięcia'.

 

Całość budy zrobiona klej + wkręty, 4 wzmocnienia 3" tak jak w instrukcji. Głośnik i terminal zamocowane na imbusowych śrubach na gwincie m5 i nakrętkach pazurkowych od wnętrza budy.

post-11933-0-88055600-1423686436_thumb.jpg

post-11933-0-92264700-1423686453_thumb.jpg

post-11933-0-16449400-1423686466_thumb.jpg

post-11933-0-51647500-1423686483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dla odbiorcy licza sie koszty i sczelina za 200zł staje sie tematem do nie do przeskoczenia to basserowy materiał za pierdylion staje sie problemem, stad tez nie wszedzie i nie zawsze da sie Michał uniknąć widocznych łaćzeń... Fryc, zrob te foto nczyms normalnym nei kołem zapasowym i bez flasha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jutro, nic innego pod ręką nie miałem dziś.

 

A pierwszego zdania nie rozumiem. Skrzynia z okleiną i resztą wyszła mi tez pewnie coś koło tego, za same płyty zapłacłem ok. 80 zł, kleje, inne pierdoły, nie licząc moich godzin pracy przy skrzyni, ale chodziło o fakt zrobienia 'czegoś więcej' samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie dotyczyło postu Mehowa. Alez nawiazałeś sam takze przypadkiem do tematu,bardzo sie ciesze ze Ci sie udało ogarnać to na zadowalajacym Cie poziomie, ciesze sie też ze podałeś swoj kosztorys. Moze te płaczki dla którch "uniwersalna" skrzyna z allegro to wyznacznik ceny w koncu zrozumieja ze nie za sam materiał sie płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dla odbiorcy licza sie koszty i sczelina za 200zł staje sie tematem do nie do przeskoczenia to basserowy materiał za pierdylion staje sie problemem, stad tez nie wszedzie i nie zawsze da sie Michał uniknąć widocznych łaćzeń...

 

Szczelina za 200zł? Odmawiać i tyle. Z czasem się nauczą.

 

Ja używam koca, który kupuję w lokalnej hurtowni.

Jest lepszy od basserowego i tańszy. Chyba 16zł/mb. Rolka ma 2m.

Jak coś to pw, dam Ci namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys komus chcialem machnac skrzynke z zabudowa za 2 stowki - ale okazalem sie oszutem i wyludzaczem - od tego momentu nie mam czasu po prostu na robienie boxow  :)

 

A odnosnie metod - co kraj to obyczaj - ja lubie drobny podfrezik mimo wszystko zrobic - moze chwilke dluzej - ale mi sie to wizualnie bardziej podoba.

 

Material z bassera polecam - mimo ze zwieksza dosc znacznie koszt "budowy" to potem odwdziecza sie dluzszym okresem eksploatacji oraz cieszy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina za 200zł? Odmawiać i tyle. Z czasem się nauczą.

 

Ja używam koca, który kupuję w lokalnej hurtowni.

Jest lepszy od basserowego i tańszy. Chyba 16zł/mb. Rolka ma 2m.

Jak coś to pw, dam Ci namiar.

Dokładnie, 200zł to prawie za flaszkę klepać skrzynkę? Dziękuję, poleżę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeden rant po wyschnięciu okazało się, że uwaliłem klejem (na 3 foto). Zakładam, że nie da się tego zmyć w żaden sensowny sposób?
Szczelina sama w sobie jest równa, na foto wygląda jak by sporo schodziła, ewentualnie może być delikatnie krzywo materiał docięty, natomiast sama w sobie szczelina co do mm równa.

 

post-11933-0-22433800-1424346953_thumb.jpgpost-11933-0-20118600-1424346954_thumb.jpgpost-11933-0-82183900-1424346954_thumb.jpgpost-11933-0-42560800-1424346955_thumb.jpgpost-11933-0-10777600-1424346956_thumb.jpgpost-11933-0-25120700-1424346957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...