Skocz do zawartości

600 RMS, kond 1 F, przewód 21 mm, mrugają lekko światła.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam sprzęt o mocy 600 RMS jako dwa głośniki po 300, niecałe nawet. W tabeli w Faq Nazara jest napisane, ze dla prądu 60 A, wystarczy 20mm, mam wzmacniacz na bezpiecznikach 2x 30A, dokupiłem po jakimś czasie kondensator 1.0 F i nadal lekko potrafią mrugać światła długie w samochodzie. Nie powiem, bo kondensator dużo dał i nie wiem teraz, co może być tego przyczyną. Mam diesla, więc akumulator spory. Nie wiem w sumie co zrobić, dołożyć drugi kondensator taki sam? Ale czy nie będzie za dużego opóźnienia? Może sprzedać ten co jest, kupić większy? Liczę na Waszą pomoc. Wybaczcie, błędy składniowe, piszę z telefonu.

 

PS. Przewód Hollywood 21 mm. Masa jest czyszczona regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przewód Hollywood 21 mm. Masa jest czyszczona regularnie.

Przewody CCA czy w całości miedziane? Warto też sprawdzić połączenie minusa pomiędzy akumulatorem a karoserią (jeżeli masa do wzmacniacza zabrana jest z karoserii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko potrafią mrugać światła długie w samochodzie

 

Dzieje się tak tylko na wolnych obrotach, czy na wyższych też? Jeśli tylko na wolnych, to zjawisko raczej normalne i bym się nie przejmował. Przy małej prędkości obrotowej alternator nie daje dużego prądu i energia jest pobierana z akumulatora. Przygasanie świateł w rytm głośnej muzyki może występować, jeśli akumulator nie jest w pełni naładowany, lub średniej jakości. To nie jest źródło prądu o nieskończenie małej rezystancji wewnętrznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...