Skocz do zawartości

muzyka ...BEZ PR�DU


BASSetla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"W tym wątku muzyka -
nie płynie już z głośnika"
 
Pomyślałem, że niektórzy z Was mogą mieć pewne [nawet znikome] doświadczenia związane z muzyką, ujmijmy to "roboczo": akustyczną...
Graną gdzieś, kiedyś, na czymś. Tak ...w zgodzie z naturą - siłą ludzkich mięśni z zaangażowaniem inteligencji i niegdyś uśpionych emocji.
 
[PODSTAWY]
Dziadek na "harmonii" grał?
Masz w mieście filharmonię?
Sąsiad "rzępoli" na pianinie?
Widujesz grajków na starówce?
Twoi kumple to "szarpidruty"?
Hm, w podstawówce miałeś flet?
Siostra "piłuje" na skrzypcach? 
Podziel się!
 
[CEL WĄTKU]
Nasze refleksje o przemijającej [niestety] sztuce muzycznej, w XXI wieku coraz bardziej archaicznej i "egzotycznej"; refleksje o [niemal undergroundowej] muzyce BEZ PRĄDU.
 
[KWESTIE]
Czy komputery przejmą rolę instrumentów?
Czy mamy się spodziewać ...Matrixa?
Czy "jedno kliknięcie" zastąpi rolę kompozytora?
Na ile sprzęt elektroniczny (gadżety?) jest lepszy/gorszy od instrumentów?
Czy muzyka będzie już zawsze tylko "puszczalska" no i... co będzie po dubstepie?
 
Czy znajdą się analogie między lutnictwem [wykonawstwem instrumentów] a zasadami projektowania zabudów car-audioW końcu fizyka (w tym akustyka) czy matematyka niezmienne.
 
Lubisz/znasz instrumenty BASSowe? Dogadamy się  ;-)
 
Pozdrawiam,
Wasz "nadworny" grajek -
BASSetla 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. taki techniczny patent jak w audio BASS-REFLEX ma swój odpowiednik w instrumentach perkusyjnych.

Mam na myśli tzw. KICKPORT.

Spełnia dokładnie tą samą funkcję - podkreśla bass, ale też średnicę (używany w różnych formatach "garów" a także w cajon'ie (takie pudło)).

 

Wniosek mam taki że historia myśli technicznej i patenty się powtarzają bez względu na to w których gałęziach sztuki się pojawiają. Są tak oczywiste choć tak naprawdę genialne.

 

Wracając do tunelu bass-refleks czy kickport, mam ideę którą chciałbym zrealizować by umieścić tego typu tunel w gitarze basowej (akustycznej) lub małym kontrabasie (na bazie wiolonczeli lub basetli).

Zbadałbym wtedy zachowanie instrumentu no i... stąd też obecność na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wracając do tunelu bass-refleks czy kickport, mam ideę którą chciałbym zrealizować by umieścić tego typu tunel w gitarze basowej (akustycznej)

 

Co to jest akustyczna gitara basowa ?


 

 


Zbadałbym wtedy zachowanie instrumentu no i... stąd też obecność na forum.

 

Forum lutnicze zdaje się być lepszym miejscem do zadawania tego rodzaju pytań , ale może pierwszy raz się zdziwię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że za bardzo kombinuje i "poważni" muzycy omijają szerokim łukiem eksperymentowanie.Takowych na forum nie ma. Pochowali się gdzieś.  :zalamany:

 


Co to jest akustyczna gitara basowa ?

Dobra zostawmy wątek pie****nych instrumentów...  :mur1: Komputerki wygrywają...

 

Moja obecność na tym forum to łączenie dwóch przeplatających się rzeczywistości:
:serce:  miłości do MUZYKI i MIŁOŚCI do muzyki  :serce: 

 

...i jak na razie tylko tu są ideotwórcy, pomysłodawcy, kombinatorzy (w ujęciu pozytywnym) których "wypociny" mogą mi w jakiś-tam sposób pomóc.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jakieś pomysły w kwestii czy już zawsze muzyka będzie tylko "puszczalska"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do natury ciągnie to w mam talent gość bekał jakiegoś klasyka, a na yotube gdzieś widziałem filmik jak kolo "pierdzi mozatra ". Czy to mieści się w ramach tematu ?

Jak najbardziej:)

Jeżeli odnajdujesz w tejże twórczości to i ja rozszerzę swe horyzonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[link]

 

Bass refleks chyba jest odpowiedni :wink2:

Oto chodzi, że kobiece tyłki są do tego STWORZONE (o ile jesteś teistą), tudzież - jako człekokształtni mamy niesamowitego farta w naszym rozwoju "muzykalności", który cieszy i ucho i oko :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józku w tym filmie można i usłyszeć i zobaczyć takową rzecz ;)

Przez ileś tam lat "obcowania" z muzykami czy estradą jakoś nie udało mi się  trafić na coś takiego w kraju .

Z basistą  GC czy z "chłopakami" ze Smierci Klinicznej , sąsiadowałem latami  przez ścianę ;-)).

Tylko nie pamiętam niczego bez "prądu" nawet jak był trzynasty stopień zasilania ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja coś od siebie dodam. Jestem muzykiem zawodowym.

Ad 1. Komputery nie przejmą roli instrumentów. Na chwilę obecną wydaje mi się komputery nie są w stanie oddać brzmienia instrumentów.

Ad.2 Nie wiem jak to pytanie rozumieć;)

Ad.3 Jeśli jednym kliknięciem będzie możliwość przeniesienia tego co ma w głowie twórca do jakiegokolwiek zapisu muzycznego to tak.

Ad.4 Instrumenty elektroniczne nie są w stanie odebrać i oddać wszystkiego co muzyk/instrumentalista robi grając na instrumencie.

Ad.5 Podobnie jak pytanie 2.

Ad.6 Myślę, że analogii nie ma zbyt dużo, innymi prawami fizyki rządzą się produktory dźwięku, a innymi reproduktory.

A co do bassreflexu w instrumentach perkusyjnych to trochę wg mnie naciągana teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Nie wiem jak to pytanie rozumieć;)

Zniewolenie elektroniką - wszyscy podłączeni słuchawkami do jednej elektronicznej rzeczywistości wirtualnej.

 

 

Ad.5 Podobnie jak pytanie 2.

J/w - wszyscy będą słuchać muzyki, [prawie] nikt nie będzie jej tworzył - zrobią to za nas "inteligentne" aplikacje.

Dubstep = mainstreamowy najświeższy w moim przekonaniu wytwór pop-"kultury". Ciekawi mnie co dalej...

 

 

Ale są jeszcze ludzie którzy łączą stare z nowym, polecam posłuchać zespołu 2Cellos jestem ostatnio bardzo zajarany ich twórczością.

 

Jeden z nich (Hauser) to mi Jima Carreya przypomina.

Kopiuj-Wklej normalnie... :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było od zarania dziejów stare zostaje zastąpione nowym i czy The Beatels wyparło coś starego bo tamto pokolenie to zaakceptowało. Wychowało się nowe pokolenie i już preferowało inny gatunek, więc rozwój idzie cały czas do przodu. Czy ten rozwój przyniesie zgubę ??? Moim zdaniem wszystko na to wskazuje! Coraz mniej jest artystów którzy zaczynają swoją przygodę od gitary i brzdękania do kotleta .

 

Taka niestety jest nasza natura że szukamy coraz to nowych doznań/wrażeń/doświadczeń! Prosty przykład. Kupujesz płytę, wsadzasz w odtwarzacz i jest mega/super. Słuchasz ją miesiąc, dwa i po pewnym czasie usłysz dwie nuty i już masz jej dość, więcej, podświadomie jej omijasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Coraz mniej jest artystów którzy zaczynają swoją przygodę od gitary i brzdękania do kotleta .

 

Taka niestety jest nasza natura że szukamy coraz to nowych doznań/wrażeń/doświadczeń!

(...)

 

Nowe doznania/wrażenia/doświadczenia - piszesz? Masz dużo racji, jestem też zdania że wcale nie trzeba surfować po nurtach, gatunkach by je osiągnąć...

 

Mnie zastanawia fakt, że nadal mamy potrzebę muzyki - ale uzewnętrznia się ona jakby coraz "prościej" i "łatwiej", tak ..."na skróty". Dziś nie trzeba całej kapeli żeby rozkręcić wesele - wystarczy DJ i zawartość jego komputera. Owszem - wesele nie jest po to, żeby delektować się muzyką ale po prostu do niej tańczyć, bawić się, imprezować (ale to inna bajka). Łatwiej włączyć jakieś ustrojstwo niż iść specjalnie na koncert/chałturkę [o tym za chwilę].

 

Wracając do tematu wątku - muzyka akustyczna wg mnie NIE JEST [tylko] DO SŁUCHANIA.

Jeżeli ktoś znalazł się z premedytacją na "hałturce" jakiegoś grajka czy na większym koncercie [np. symfonicznym] - dużą frajdę daje ludziom dojrzałym samo OBSERWOWANIE muzyków (u mnie tak jest). To tak, jakby znaleść się w machinie produkującej muzykę - i widzieć akt kreacji "od kuchni".

 

Mamy farta, że możemy: SŁUCHAĆ / OBSERWOWAĆ / GRAĆ muzykę i do niej TAŃCZYĆ.

Bez prądu - też fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...