Skocz do zawartości

Spalone tweetery


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Właśnie spaliłem drugi komplet tweeterów.Ale po kolei.

Najpierw pod wzmacniacz Harman Kardon CA470 podpiąłem zestaw głośników Morel Virtus 602.Po jakimś czasie wpadłem na pomysł,żeby podłączyć je w mostku.I po chwili głośnego grania,zobaczyłem tylko dym z tweeterów(80W)(stopiły się na amen).

Następnie przyszedł czas na zmianę wzmacniacza na Steg k2.01.Spalone głośniczki chwilowo chciałem zastąpić innymi,a że miałem na stanie tweetery z zestawu Emphaser ECP 26XT4 to wstawiłem je na jakiś czas.Dziś szlak je trafił.Czekam na właściwe tweetery Morel MT-22(110W),ale co zrobić,żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku aktywki "ustawionej" przez początkującego wcale bym się nie zdziwił, że tweetery mogły pójść z dymem, tak w tym przypadku należało wykazać się wyjątkowym brakiem wyobrażni przy kręceniu gałką głośności.

 

 

@mort;

 

Morel nie jest dla Ciebie

 

Zainteresuj się tym http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Speakers/PRO+Series

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jakoś słabo sprawdziła się forumowa teoria , ze im mocniejszy wzmacniacz tym trudniej o uszkodzenie głośników .

Za to doskonale widać , ze pierwszym objawem wzbudzającym niepokój jest dym i swąd.


 

 


Właśnie spaliłem drugi komplet tweeterów.

 

A gdzie były uszy w tym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś do jednej ze zwrotnic.Kondensator jest lekko spuchnięty i nosi ślady rozlania.Głośniki kupione nowe przed miesiącem.Trochę krótko zwrotnica wytrzymała.Do drugiej strony jeszcze nie zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę krótko zwrotnica wytrzymała.

Bez przesady. U mnie rekordzista nie dojechał nawet do domu. Nowe R6a... woofer się poddał, nawet nie powiedział papa :rotfl:

Telefon za chwilę:"panie coś się chyba rozłączyło bo jeden głośnik nie gra" :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli kondensator spuchł i "zmienił wartosć" to tweeter nie miał szans przezyć... Ale gdzie były te uszy ? :)

Zapomniałem na początku napisać,że ja nie słyszę :rotfl:

A tak serio,to wszystko wydawało się być ok,a w momencie zjarania tweeterów ustawiałem wzmacniacz pod nowego suba i stałem przy bagażniku.Zanim się kapnąłem było po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...