Skocz do zawartości

Jak sensownie ogarnąć peugeota 206


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że przesiadłem się na inny samochód. Mam pytanie co zrobić, żeby jak najlepiej wykorzystać to co mam.

Poprzedni mój samochód był opisany w tym wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/29590-tanie-granie-w-ibizie/?hl=ibiza.

Auta tego już nie mam a pozostał sprzęt z niego i w końcu mam zamiar się wziąć za drugi samochód. Jest to peugeot 206 5D. Mamy go w rodzinie od 8 lat i od jakiegoś czasu go użytkuję.

 

Aktualnie w 206 gra:

radio: Kenwood KMM-100AY

głośniki przód: PowerBass S-6C

wzmacniacz: Signat Roc 1 (2 kanałowy, zmostkowany na subwoofer)

subwoofer: ok. 20l na głośniku STX GDN-22-140-4-SC

kable: zestaw Sinuslive 10mm2

 

Z poprzedniego samochodu zostało mi dodatkowo:

radio: Clarion dxz388rusb

woofery: STX GDN-18-140-4-AWX

tweetery: z zestawu Morel Tempo. Niestety nie ma możliwości zamontowania ich, ponieważ mam tylko te zewnętrzne mocowania, a tweetery PowerBassa zamontowane są w trójkątach przy lusterkach i została by duża dziura po nich. 

zwrotnice: jakieś peiying FX-6A

wzmacniacz: Alpine 3554

subwoofer: RE Audio RE-10S4 (obudowę będę musiał zrobić od nowa dopasowaną do bagażnika 206)

kable: zestaw dietz 20mmi sygnałówki sinuslive

 

Dodatkowo ostatnio zakupiłem 6 mat STP (75cmx50cm) oraz dystanse mdf dedykowane do 206.

 

Jakie macie propozycję co do konfiguracji, ewentualnie co należało by wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi dokładnie o to, żebyście powiedzieli dokładnie co mam zrobić, tylko żebyście wskazali ewentualne błędy i co można by było poprawić. Cały ten sprzęt mam obsłuchany i prawdopodobnie zdecyduję się na to, żeby zrobić to tak:

radio zamontuję clariona ze względu na 3xRCA. Na przód dam STX AWX i tweetery Powerbassa ze względu na montaż. STX na razie będzie bez zwrotnicy a powerbass na oryginalnej. Wszystko zasili Alpine. Subwoofer RE w skrzyni około 20l zamkniętej. Pytanie jest czy nie lepiej podłączyć 2 wzmacniacze i przód ciąć aktywnie (po wymianie radia)? I czy w przypadku podłączenia dwóch wzmacniaczy trzeba ciągnąć dwa komplety kabli zasilających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostawisz sobie duuużo gorsze tweetery w aucie , bo nie chce Ci się pokombinować z przeróbkami trójkątów by nie "została by duża dziura po nich."  ?  Chcesz niby zmian ale bez przeróbek i np. rzeźby z żywicą ?  Tylko proste plug&play ?  Znowu więc namawiam do samodzielnych testów posiadanych przez Ciebie klocków i wybranie najlepszej dla Ciebie konfiguracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla początkującego zawsze lepiej ogarnąć system aktywnie dobre radyjko ze zwrotą i czasami. 206 jest bardzooo wrednym autem do prawidłowego grania:) dobrze wygłuszyć drzwi, bo otwory duże. jak system ma iść w stronę ambitnego grania to i woofer lepiej dać po bożemu w rog drzwi, zwłaszcza w 2way.  ogarnąć tw w słupkach (nie w tych trójkątach na drzwiach) reszta tak jak pisze Powalla, siedzieć przy aucie a nie na forum. nie trzeba ciagnac kabli x2 po to wymyślili rozdzielacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podołam robić coś z żywicy bo nigdy nic takiego nie robiłem. Ewentualnie kupię sobie trójkąty na jakimś szrocie i popróbuję w wolnym czasie. Jak nie wyjdzie to zostanę przy powerbassach. Chyba ze znajdę te koszyki do montażu dla Morela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak całość będę wykonywał za jakiś czas bo nie posiadam garażu. Teraz mam zamiar zrobić skrzynkę dla re audio. 21l, zamknięta. Po odliczeniu głośnika wyjdzie jakieś 18 litrów więc myślę że będzie dobrze. Jakie jest standardowe nachylenie siedzeń w samochodach. Potrzebuję orientacyjnie bo chce na razie zrobić model nachylenia z kartonu i przymierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wredne , wofer schowany pod tapicerką i zakryty "maskownicą", a po wstawieniu panela (o niezbyt regularnym kształcie) otwór głośnikowy zasłania kawał blachy z poszycia drzwi , pomijają duże otwory technologiczne to istna bajka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Musze całkowicie zgodzić się z ufik-iem.

Sam męczyłem się z 206 kilka lat i bez ogarnięcia dzwi  - tzn bez przeniesienia wooferów w dzwiach prawie nie ma mowy o porządnym graniu i to nie tylko w 2-way ale w 3-way również.

Normalnie woofer jest skierowany w przód i gra w przód tyłek.

Postaram się wykopać zdj z roboty u mnie - bo troszku roboty z tym było....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery zostaną w oryginalnych miejscach, za dużo trzeba przerabiać żeby były w rogu.A nie wiem jak długo będę miał ten samochód. Wszystkie niepotrzebne żeby będę sprzedawał i w pierwszej kolejności wymienię radio. Myślałem nad clarionem cZ703e. Zostanie kwestia wzmacniacza na tweetery, może sony xm2020.A może lepiej przód pod alpine i wymienić wzmacniacz subwoofera na coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


może sony xm2020

 

 


może lepiej przód pod alpine

 


Myślałem nad clarionem cZ703e

 


wymienić wzmacniacz subwoofera na coś innego

Strasznie jesteś niezdecydowany :)

Pokombinuj z czym masz i sam stwierdź co kuleje, co nie dociąga.. bo tak można w nieskończoność: a może radio, a może system przedni, a może sub...

Bo może FAQ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tymi sygnalówkami? grały u mnie kilka lat i nie było żadnych problemów, nie łapały zakłóceń ani nic. Postanowiłem zrobić następująco:

Radio na razie clarion dxz388rusb, w przyszłości wymiana na coś z aktywną zwrotnicy.

Wzmacniacz alpine zasili re audio i stx awx w drzwiach.

Tweetery morel będą zasilane sony xm2020. Kupiłem bardzo tanio. Na razie będzie oryginalna zwrotnica morela dla tweetera, a stx tylko od dołu cięty na wzmacniaczu. Drzwi wygłoszone matami stp i dystanse z mdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie gdzie najlepiej umieścić ten wzmacniacz Sony. Czy w bagażniku obok Alpine (wtedy dodatkowy komplet kabli rca trzeba ciągnąć i głośnikowych na przód, na szczęście mam w domu kąplet), czy może lepiej gdzieś z przodu za schowkiem? I czy jak dam go do bagażnika to mogę podłączyć zasilanie bezpośrednio do tej Alpine bez stosowania rozdzielacza zasilania? W tym Sony jest kostka i wychodzą dość cienkie kabelki zasilające, ale myślę, że na takim odcinku nie powinno brakować prądu. W końcu ma on mało mocy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!

Sam u mnie zasłaniałeś kolanem cały woofer :D jest spora różnica jak się przeniesie:) i jak ma być ambitniej to bez tego się nie obejdzie. fabrycznie woofer był też w stronę deski rozdzielczej w taki sposób   |\ 

 

 

a jak ma zostać fabryczne miejsce to warto kupić gotowy adapter bo fabryczne wiotkie plastikowe mocowanie głośnika można z miejsca pożegnać.

jak kolega ma chwile niech pisze na pw można się zgadać na słuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer będzie zamocowany na panelu mdf z powe, jest on już kupiony. Ponawiam jeszcze pytanie z kilku postów wstecz. Lepiej sony xm dać z przodu czy z tyłu i jak z tyłu to czy mogę zasilanie wziąć bezpośrednio z alpine bez przedłużania kabla zasilającego z kostki sony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje się takie rozwiązanie. Bo pomyśl - czy w domu aby podpiąć i tv i radio szukasz gniazdo czy przecinasz kabli tv i się wpinasz radiem? Wzmacniacz daj gdzie chcesz jeśli masz doprowadzone kable. Przejżyj ponownie FAQ co do zasilania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastosowanie rozety to też jest forma wpięcia się w istniejący kabel, więc teoretycznie nic się nie powinno dziać, ale zakupie prawdopodobnie rozdzielacz i będzie spokój. Tylko jaki żeby miał wejście i wyjście min. 20mm. I dodatkowo na kabel max. 10mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...