Skocz do zawartości

Nie mogę naładować kondensatora


gaviii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dokładnie 22 października 2014 odłączyłem sprzęt z bagażnika (sporo podróżowałem z blablacar, potrzebowałem miejsca). Wczoraj naleciało mnie na ponowne wrzucenie grania, niestety mam problem, jak w temacie. Nie robię tego pierwszy raz, potrafię ładować przez żarówkę, wszystko jest w tym samym miejscu jak poprzednio. Żarówka świeci się cały czas (próbowałem nawet przez kleme minus i plus, chociaż nie wiem czy to ma znaczenie), miernikiem sprawdzam kondensator i nic nie rusza, poza tym mam woltomierz także od razu powinien pokazać że żyje.

Kondensator to 1F Hollywood. Czy mogę obawiać się, że skończył się jego żywot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable podłączone są prawidłowo :-D

Dotąd używałem tego ok. 2 lata, wszystko śmigało, a tu teraz taka klapa.

Nie chciałbym kupować nowego, bo 150zl nie moje :-P lecz wolałbym mieć taki element niż nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Możesz mieć i używać ,bez elektroniki.

 

jak miałem kiedyś kondensator to tak zawsze używałem i najlepiej się spisywał w większość główny plusowy kabel przechodzi przez przekaźnik 50A a ścieżki na płytce to nie wiem czy ogarniają z 20A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędu raczej nie popełniam, robiłem ładowanie może dwa razy, kiedy kondek zakładałem u brata oraz jak montowałem u siebie po raz pierwszy.

 

Mógłbym podłączyć go od tak, ale martwię się o błysk iskier, czego właśnie chcę uniknąć. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem, ale skoro kondek nie budzi się to chyba jasna sprawa, że z nim coś nie tak.

 

Obwód jest zamknięty, przecież świeci mi żarówka. Ładowanie będzie u mnie ostatnim krokiem do działania audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...