Skocz do zawartości

Dobór zestawu odseparowanego pod u-dimension proX 840.4


wojtek87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję zasięgnąć opinii tych, którzy mieli do czynienia ze wzmacniaczem U-dimension proX 840.4. Obecnie na przodzie Morel Dotech Ovation 6 a pozostałe 2 kanały w mostku zasilają JL audio 10w3v3.4. Samochód to Seat Leon 2 a źródłem jest Pioneer P88rsII. Wiem, że nie najlepszym sposobem jest kupowanie klocków w ciemno ale ja już tak zrobiłem więc mleko się rozlało;) Poprzednio Dotechy miałem pod U-dimension RM-V41 i ze względu, że czuć było, że te głośniki mogą przyjąć więcej postanowiłem sobie zakupić właśnie tego Proxa. Z racji, że to już górna półka tego producenta oczekiwałem znacznej poprawy. Ogólny efekt jest jakiś taki kluchowaty. Morele grają bardzo miękko i brak mi trochę woofera i wyższego basu. Może po prostu źle dobrane głośniki? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

 

Jeśli chodzi o tweetery to cały czas próbuję innych ustawień. Obecnie znajdują się na desce ukierunkowane mniej więcej na lusterko.

 

Radio ustawione na flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drzwi masz zrobione jak należy , to bym się wstrzymał z zakupami i podjechał na jakiegoś najbliższego spota do Gliwic ...wydasz kilka zeta na paliwo ale będziesz pewien iż braki zadowolenia z grania wynikają z Twoich subiektywnych  upodobań , a nie  klocków , czy ustawienia systemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dziwnie podobne odczucia po zmianie Alpine 9886r na DEH-80RPS.

Jakoś znikła mi możliwość ruszenia dachem. Sub bas zrobił się dziwnie buczący i straciłem kick.

Z sub basem poradziłem sobie prowizorycznie (tymczasowo) zatykając port BR i czekam na Dego SB12 w klozecie

A kika szukam od nowa przerabiając drzwi bo miałem zrobione prowizorycznie. Audi a3 (o zgrozo)

Za kilka dni będę mógł wrócić do rozmowy czy lub na ile to były lekarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocie jeśli czas na to pozwoli będę chciał się pojawić.  Zacząłem się zastanawiać już czy problem nie tkwi w doborze głośników do wzmacniacza. Te woofery grają miękko. Dół jest ale wyższego basu już nie jest tak dużo. Od niższego basu mam suba i dlatego te Morele mnie zastanawiają czy były dobrym wyborem. Drzwiom poświęciłem naprawdę dużo pracy. Zamknąłem je blachą aluminiową 2mm grubości. Dystans przykręcony bezpośrednio do blachy. Wewnętrzna i zewnętrzna blacha wyklejone GMS-07. W środek drzwi nie dawałem żadnych pianek. Pianka tylko pomiędzy blachę wewnętrzną a tapicerkę.Głośnik wysunięty równo z tapicerką lekko ukierunkowany w kierunki drążka zmiany biegów. Spodziewałem się lepszego efektu po tej robocie.

 

Nie mam niestety na tą chwilę zdjęcia z przykręconym głośnikiem bo dystans mocowałem do blachy po założeniu boczka. ale ma on ok 6cm głębokości i również wyklejony jest od środka GMS-07


Leon 2 ma b. trudne drzwi. Nawet uznani montażyści się przy nich poddali( np. auto Sonii). Tu szukałbym przyczyny.

Czy mógłbyś ocenić na podstawie tych zdjęć jakie są szansę na grę w tych drzwiach?;) Nawet otwory na wieszaki boczka zakleiłem od środka matą żeby je uszczelnić. Blachę zewnętrzną usztywniłem profilem aluminiowym. Jeśli chodzi o konstrukcję to naprawdę na tę chwilę jest sztywna. (blachy alu mocowane na nity).

post-15578-0-51028000-1421525945_thumb.jpg

post-15578-0-62698300-1421525962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w pierwszej kolejności zajmij się tym tunelem- zrób stożkowy, rozszerzający się do środka

Myślałem o tym ale odpuściłem ze względu na problematyczne drzwi w tym aucie. Zabieg ogólnie wart jest zachodu? Dynamika się poprawi? Miałem kiedyś dystans pociągnięty szpachlą od środka w taki sposób, że jego powierzchnia wewnętrzna miała strukturę wystających na ok 1cm kolców. Taki zabieg jakby nieznacznie poprawiał efekt i nawet myślę, że mógłbym zrobić coś takiego i teraz z tym, że zamiast szpachli użyję jakiejś żywicy.

Dzisiaj użyłem equalizera w radiu. Do tej pory jakoś go pomijałem twardo trzymając się przy przekonaniu, że wszystko powinno być ustawione na "0". Przód puściłem od 63Hz/12dB a sub 63/12 w dół. podbiłem nieco wyższy bas tak żeby woofery lepiej pracowały w zakresie ok 80-120Hz i lekko zakres ok 2-16 kHz i zrobiło się dużo przyjemniej. Przód teraz lepiej klei się z subwooferem. Morele u mnie chciałbym, żeby lepiej radziły sobie właśnie w zakresie ok 120Hz. Może to już akustyka tego auta po prostu....;)

Podjedź kiedyś bo masz blisko do mnie posłuchamy jak to gra bo masz bliziutko.Możemy zrobić lokalnego mikro spota.

Można się spotkać jakiegoś dnia. Chętnie posłuchałbym innych systemów;)

A tutaj zdjęcie drugich drzwi. Jutro postaram się wrzucić fotkę drzwi z założonym boczkiem.

post-15578-0-31770600-1421587641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...