Skocz do zawartości

kabel zasilajacy - zbyt duza srednica do wejscia we wzmacniaczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym podlaczyc kabel zasilajacy oraz masowy o przekroju 16mm2 ( spawalniczy) do helixa b2 precision. Problem w tym,ze wejscia + oraz - we wzmacniaczu sa mniejszej srednicy ( co jest dziwne gdyz producent zaleca kabel o przynajmniej takiej srednicy) a terminale sa okragle bez mozliwosci uzycia konektorow widelkowych.

 

Czy istnieja koncowki umozliwiajace podlaczenie takiego przewodu do mojego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że kupi odpowiednią praskę do tulejek, to wtedy co innego ;)

 

Praska może tak zmienić kształt tulejki że się nie zmieści do terminala.

Raadek mi podsunął sposób ze skręcaniem w terminalu i trzyma super ;) Do tego tulejka nieźle ściska druty po nałożeniu, przez co średnica przewodu się troszkę zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wtedy taką odcisniętą już tulejkę podgrzać zwykłym palnikiem gazowym (takim z budowlanego) i wlać trochę cyny jak dobrze rozgrzejesz to cyna wlatuje jak w masło.

Zalety są dwie, dzieci po dzieciach i nie ma opcji by kabel się poluzował w tulejce i wyskoczył a dwa że się nie utleni z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie robiłem też w ten sposób, ale zamiast palnika podgrzewałem lutownicą, wtedy masz połączenie na tip top :)

 

przewód w tulejkę, zalać od góry cyną, nałożyć koszulkę termo z klejem, żeby odciąć dopływ powietrza i sprasować zaciskiem wzmacniacza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też zastosowałbym tulejki, ale zawsze można tak pościnać te reduktory: https://www.facebook.com/CNFDistribution

P.S. Jeśli lutujecie palnikiem bezpośrednio kabel z gołej miedzi, to pamiętajcie, aby dać dużo topnika - tego w lutowiu może być zbyt mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalem tulejki takie :

http://www.conrad.be/ce/nl/product/1091270/Adereindhulzen-16-mm-12-mm-Deels-gesoleerd-Blauw-Conrad-93015c17-100-stuks?ref=list

 

nie nadaja sie wogole. Najdluzsze na kabel 16mm2 maja dlugosc tulejki metalowej max 12mm, mi do terminala zeby trzymalo pewnie potrzeba przynajmniej 15mm. Tak wiec odpada.

 

Konektorki CNF wygladaja swietnie,beda jednak zbyt szerokie tak jak i hollywood - mam mase i plus obok siebie,nie zmieszcza sie.

 

Pozostaja mi koncowki z pinem  takie :  http://www.conrad.be/ce/nl/product/736499/Stiftkabelschoen-Platte-uitvoering-16-mm-Ongesoleerd-Metaal-Klauke-ST1717-1-stuks?ref=list

 

wiec takie pozostaje mi zamowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...