Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja w tytule moje auto To avensis kombi T25.

Sprzęt który mi pozostał z poprzedniego samochodu zamieszczam poniżej.

Moje pytanie co można dokupić do tego na myśli mam głośniki przód/tył aby rozsądnie zagrało,póżniej będzie jednostka sterująca na tę chwile będę korzystał z obecnego radia.

Muzyka której słucham to Enigma Jean Michel Jarre , Dream Trance oraz zahaczam o Rock i Jazz czyli raczej szeroko.

Moje oczekiwania to przestrzenny dzwiek słyszalny z przodu z i tyłu (oczywiście tył to tylko zarys powiększający scenę).

 

Co posiadam?

Radio Clarion DXZ718R + zmieniarka DCZ628

Wzmak 1 Alpine  MRV-F400 napędzał przód i tył

Wzmak 2 RockfordFosgate Punch40x 2 napędzał bas

Subwoofer Pioneer TS-W304C w skrzyni BR

Głośniki Ininiti kappa 693,3i były w tylnej półce - myślę że już się nie przydadzą

przednie głośniki i gwizdki to jakiś JBL ale już je wykreśliłem z pamięci nie odpowiada mi ich dzwięk.

post-16242-0-16621800-1420557040_thumb.jpgpost-16242-0-48088400-1420557045_thumb.jpgpost-16242-0-28966000-1420557052_thumb.jpgpost-16242-0-71209800-1420557057_thumb.jpgpost-16242-0-28533600-1420557061_thumb.jpgpost-16242-0-22499100-1420557068_thumb.jpgpost-16242-0-00536100-1420557075_thumb.jpgpost-16242-0-30335900-1420557081_thumb.jpgpost-16242-0-78176500-1420557087_thumb.jpg

 

Zacznę oczywiście od wygłuszenia drzwi.

To co mi zapropowano w warsztacie to

przód i tył Rainbow SL C 6,2  lub Morele Tempo 6 Ultra

jako jednostkę sterującą Alpine CDE 178BT lub CDE 183BT

No i zastrzeżenia mają do suba ale trzeba się wstrzymać do odsłuchu.

Ponieważ postanowiłem wiele zrobić sam, więc pytanie jakiej maty użyć do wygłuszania drzwi, komory koła zapasowego?(o dziwo nigdy przed tem nikt mi nie proponował wygłuszenia drzwi - ale chyba to już świadczy o jakości warsztatu)

Wiekszość przewodów została z poprzedniej instalacji zasilanie Dietz 20mm2,rozgałezienie również Dietz,Kondensator ?,również głośnikowe przekrój 2,5 i 1,5 firmy nie pamiętam ale obawiam się jakieś standartowe miedziane.

Przewidywany budżet 2,0 - 2,5tys.

No jeszcze jedna uwaga nie zależy na tym by głośno grało ale dobrze.

 

za jakąkolwiek pomoc z góry dziekuję pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wytłumić raz a dobrze to maty butylowe STP, GMS, Silent Coat, Dynamat.

 

W przedziale cenowym do 1000zł w zasadzie wszystkie zestawy są dobre, a nawet bardzo dobre. Różnica polega tylko na tym że każdy gra inaczej.

 

Poczytaj forum i FAQ NAZAR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajka nie działa? 

 

 

 

 

Tak więc przyjrzyj dział  http://www.strefacaraudio.pl/forum/4-wasze-instalacje/   i montuj klocki . 

Jak zamontować klocki to ja wiem i nawet wiem gdzie tylko jakie to chciałabym wiedzieć

Jak zamontować klocki to ja wiem i nawet wiem gdzie tylko jakie to chciałabym wiedzieć

Szukajka działa ale chodzi mi o doświadczenia innych użytkowników forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie auto ale kombi i nie jest łatwo na pewno maty na drzwi na blachę to raz no i zerwać tę orginalną folie i też mata skrzynia którą posiadasz wywal z takim wylotem to nie przejdzie lepiej szczelina głośniki w drzwiach zagrają nieźle gwizdki mają dobre jak dla mnie jeśli ktoś nie przesadza ale ja polecam- drzwi przód tylko średnie i gwizdki tył basy i gwizdki i bagażnik sub. Ale szczelina. Bynajmniej u mnie tak cyka najlepiej

A dodam iż orginał radio w toyocie to syf ja zmieniłem na 2din brak morze sterowania z kierownicy ale można dokupić moduł bagatela 500 zł.

Koniecznie odseparuj kable ja miałem wcześnie zasilający w progu przy kierowczy a sygnałowe po drugiej stronie masakra piski trzaski na wet filtry nie pomagały po zamianie stron jest cacy no i problem ładowania ale zależy jaki masz altek

Proszę o wybaczenie za błędy pisane w pośpiechu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście musi dobrze grać jak masz z tyłu głośniki w drzwiach...

Jakoś mam zamontowane tw i midy w słupkach, wf w drzwiach przednich i suba w bagaju. Więc sie da... a też mam T25 kombi. 

Następnym razem napisz jakoś tak, żeby można było normalnie przeczytać. 

W tych autkach masz alternator 100A lub 120A w zależności czy benzyna czy D4D 2.2.

Nie wiem jakie masz radio 2din ale np. adapter do sterowania z kierownicy do JVC, Alpine, Kenwood to koszt rzędu 120-150zł, wiem bo miałem/mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...