Skocz do zawartości

Boje z klientami Ebay placącymi przez PayPal


lkrencik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

mam do Was takie pytanie czy ktoś z Was miał kiedyś takie przejscia i osiągnął sukces?

 

wystawilem na sprzedaz na ebayu 0,1BTC

gosc kupil, zaplacił poprzez paypal dodajac swój adres portfela bitcoin w "note to seller"

BTC zostało wysłane, dostałem pozytywny komentarz

po 3 dniach w centrum sporów pojawił się spór o nieuprawnione uzycie konta

pomimo przeslania dowodow w postaci pozytywnego komentarza, potwierdzenia przelewu BTC na adres umieszczony w note to seller oraz kopii korespondencji z kupującym, paypal rozstrzygnał spor na korzysc kupującego zabierajac mi kase

 

czyli zostałem bez BTC i kasy

 

co teraz mogę zrobić? jaką drogę obrac/

 

ktos ma jakies doswiadczenia z tego typu akcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juby piszesz... to kupujący założyl spór

 

rozchodzi sie o to, że adres elektronicznego portfela BTC nie jest tozsamy z adresem realnym do wysylki na ebay/paypal

Co z tego ze BTC to waluta elektroniczna, co z tego ze jest wiadomosc od kupującego z adresem portfela BTC do wysylki

 

wyslalem PW na ebayu (oraz zglosilem oszustwo) o takiej tresci

 

cześć
Mozesz mi napisac dlaczego starasz sie mnie oszukac?
Bitcoin zostal przesłany na adres Twojego portfela Bitcoin a Ty starasz sie odzyskac pieniadze z PayPal... tak się nie robi
Zgodnie z miedzynarodowym prawem handlowym sprawę zgłosilem do EBAY a kolejnym krokiem będzie zgloszenie oszustwa internetowego na policję
 
Czekam na odpowiedz i podjęcie stanowiska do jutra do wieczora 
 
Opcje są trzy:
1. anulowanie sprawy w Paypal
2. zwrot przeslanych BTC na moj portfel BTC 1C57YhX5fpScZD9sMfumCsCmEEX3DKjuKL
3. zgłoszenie sprawy na policję
 
z powazaniem
Lukasz Krencik
 
no i teraz mysle co dalej. jak sie kupujacy wypnie to zglosze jako oszustwo na policję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki za 900pln/BTC biore kazda ilośc :)

 

kwota tego sporu to 159pln

 

natomiast sa otwarte jeszcze dwa spory na łączną kwotę 900pln (od jednego uzytkownika) i znajac zycie tez zostana rozwiazane na korzysc kupujacego

 

jednak kwota nie ma znaczenia. dla mnie niewazne czy 100 czy 1000 pln - nie lubie byc dymany w dupę i tyle

teraz dodalem zapis ze adres portfela BTC musi sie znalezc zarowno w notatce dla sprzedajacego w PayPal jak i w adresie na ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,że tak spytam pobocznie, jaki w ogóle masz cel posługiwania się wirtualną walutą a nie złotymi czy euro?

A co tamatu to niestety ale poszła klasyczna petarda i nie odzyskasz już ani towaru ani kasy.

Nie raz zdarzały się przypadki,że kupujący płaci PayPal, sprzedający wysyła gorliwie towar, w tym momencie kupujący zgłasza do PayPal anulowanie transakcji, on ma towar i kasę sprzedający nie ma nic.

Popelniłeś błąd gdyż dla PayPal liczą się sztywne dane, czyli wszelkie transakcje są wypłacane/wpłacane na powiązane z PayPal konto, tak funkcjonuje ich system zabezpieczeń, skoro zaś przesłałeś "towar" BTC na konto podane w notce od kupującego, a nie powiązane z systemem PayPal, stworzyłeś mu możliwość do "petardy" i poszła.

PayPal opiera się na oficjalnych kontach/adresach a nie notkach prywatnych.

Lub bardziej namacalnie, z punktu widzenia PayPal, za towar zapłacił Nowak z Wawy, ale otrzymał go Kowalski z Poznania, więc gdy Nowak założył spór PayPal sprawdziło, że nie otrzymał go Nowak a Kowalski i rozstrzygnęło spór na korzyść Nowaka. ;-)

Szkoda ale może na przyszłość już nie zdarzy się taki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck ja kase odzyskam w ten czy inny sposób

oba konta nie sa pozakladane na slupa tylko na realne osoby

do wspolnych znajomych jednej z nich juz dotarlem... do drugiej niewiele mi brakuje

jesli ebay/policja nic nie da to wspolni znajomi poprosza grzecznie o uregulowanie platności

 

a co do poslugiwania sie BTC to ma to swoje plusy - np róznice kursowe w zakupach miedzynarodowych

Druga sprawa to taka ze sprzedalem wczoraj kola do moto za 2000pln i paypal potracił sobie za to ponad 100pln

Gdyby gosc zaplacił mi w BTC to kosztowałoby mnie to 0,11pln

 

a co do cofniecia transakcji to od 2015r klient ma na to 180dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma 180 dni, ale... Jeśli Ty jako sprzedający masz dowód dla PayPal, że towar dotarł do kupującego na adres powiązany z ebay i PayPal,to w tym przypadku spuści po rynnie kupującego bo dostał swój towar i kasa zostanie na koncie sprzedawcy.

Jak juz wspomniałem poszedł klasyczny numer kogoś znającego reguły PayPal i wykorzystał to na żywca by Cię oszukać. Menda i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sprawa jest wbrew pozorom rozpatrywana indywidualnie przez PayPal, i wbrew pozorom nie odbywa się z automatu.

Kolega z forum kupił procesor był grzebany/uszkodzony, sprzedawca utrzymywał, że "Broń Cie panie Boże "

Gdy PayPal dostał opinię z foto od elektronika,że jednak był grzebany, zwrócił kasę za towar a za d... Wziął sprzedawcę.Kwota była ok 1000eur.

A co do udowodnienia przez sprzedawcę, że nie wysłał cegły to ciekawa kwestia, nie zastanawiałem się. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądze że kasy nie odzyskasz, to ostatnio typowa wyje....a via paypal, żeby nie było bezpiecznej transakcji, ale dla kupującego.

 

Jak myślicie dlaczego większość z USA zaznacza że nie robi wysyłki za ocean z płatnością paypal. Dziennie dostaje kilkanaście e-maili z całej azjii, i dołu w sprawie zakupu piecy, nawet cena im odpowiada, koszt wysyłki jak podałem na odepchnięcie 1000usd - i tak przyjeli bez mrugnięcia, i jeszcze drugi piec chcieli , ale wszystko płatność paypal, jak napisąłem cash albo bank transfer to juz cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Redaktor tvn został okradziony w Bruxeli, z tel, tel jednak miał usługę dropbox, ogląda więc foto gościa który go okradł, gość robił foto jakiegoś swojego rachunku, więc podał ich policji jego adres, imię, nazwisko i... Lipton.

Policja i Nasza i ich ma w d... Takie "małe" sprawy i po tyg (przepraszam oficjalnie ustawowym miesiącu) trafiają do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sprawa jest wbrew pozorom rozpatrywana indywidualnie przez PayPal, i wbrew pozorom nie odbywa się z automatu.

Kolega z forum kupił procesor był grzebany/uszkodzony, sprzedawca utrzymywał, że "Broń Cie panie Boże "

Gdy PayPal dostał opinię z foto od elektronika,że jednak był grzebany, zwrócił kasę za towar a za d... Wziął sprzedawcę.Kwota była ok 1000eur.

 Trzeba było oprzeć się na takich argumentach , jakie jest sie w stanie udowodnić ponad wszelką wątpliwość i w sposób zrozumiały dla kazdego śmiertelnika.

Cała sprawa zabrała jednak trochę czasu i wymagała poniesienia pewnych kosztów , ale 1000 E to kawałek grosza i szkoda było pozostawić z tym forumowicza samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja za wszystkie transakcje płacę na ebayu poprzez paypal mialem 11 spraw otwartych przeze mnie bo zostałem oszukany albo przedmiot był niezgodny z opisem albo niesprawny i zawsze dostałem zwrot kasy. A teraz bo już mi się nie chce motać z tymi głąbami pisać do sprzedających bo zawsze ta sama śpiewka że wysłał itd albo wogóle odzewu nie ma skorzystałem z opcji na ebayu żeby oni za mnie załatwiali takie sprawy i kasę mam 1-2 dni z powrotem na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...