Skocz do zawartości

system audio w dostawczaku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód to fiat ducato - 3 fotele z przodu i paka odgrodzona ścianą grodziową.

Jak do tej pory korzystam z radia jvc kd-dv4402, monitorka do filmów i teledysków i do tego dwa głośniki lanzara 165cm- vb62 zamontowane na dystansach plastikowych.

Ostatnio wygłuszyłem drzwi matami stp isilver oraz pianką kauczukową.

 

Czytałem sporo na forum i plan jest następujący:

- zamiana dystansów z plaskitku na mdf lub aluminiowe

- zamiast lanzarów polecane tutaj dls r6a  i wyprowadznie tweeterów na słupki boczne

- wzmacniacz

- mała skrzynka (35x30x25) - tylko taka wejdzie pod siedzenie

W związku z tym mam parę pytań.

1. Czy jest sens inwestować w głośniki i wzmacniacz bez wymieniania radia? Często na postojach oglądam filmy i dlatego nie chcę rezygnować z opcji dvd na rzecz bardziej audiofilskiego cd?

2. Jeśli chodzi o wzmacniacz. Nie wiem czy lepiej kupić 4 czy 6 kanałowy? W pierwszym przypadku dwa kanały na dls r6a i dwa zmostkowane na suba. W drugim podpięcie wooferów i tweeterów na 4 kanały a pozostałe dwa na suba? Mój typ to któryś z polecanych na forum rodek'ów

3. Subwoofer - myślałem o obudowie zamkniętej i głośniku najprawdopodobniej 10 cali. Czy polecicie coś co będzie dobrze współgrało z r6a ? Tutaj myślałem o STX 10" 

 

 

Preferowana muzyka to głównie hip-hop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .warto.

2 r680n jest fajny

3 mozesz i z stx probowac sub blisko wiec przebijac sie nie musi.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź odnośnie drugiego punktu z mojego pierwszego postu?

Czy szukać 4 czy 6 kanałówki?

Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:

1. Jak podłączyć stx do wzmacniacza skoro to głośnik dwucewkowy (w dwóch wersjach 2x2 lub 2x4) i którą wersję wybrać? 

2. Oglądam projekt skrzyni zamkniętej do tego suba http://pawel.lutuje.se/skrzynia%20zamknieta%2015,5%20litra.PDF i w zasadzie będę zmuszony kupić 8 cali a nie 10 (ograniczone miejsce). Czy taki głośnik da radę, jeśli będzie w kabinie, a nie jak w osobówkach w bagażniku i czy odpowiednio uzupełni dolne pasmo dls r6a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź odnośnie drugiego punktu z mojego pierwszego postu?

Czy szukać 4 czy 6 kanałówki?

Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:

1. Jak podłączyć stx do wzmacniacza skoro to głośnik dwucewkowy (w dwóch wersjach 2x2 lub 2x4) i którą wersję wybrać? 

2. Oglądam projekt skrzyni zamkniętej do tego suba http://pawel.lutuje.se/skrzynia%20zamknieta%2015,5%20litra.PDF i w zasadzie będę zmuszony kupić 8 cali a nie 10 (ograniczone miejsce). Czy taki głośnik da radę, jeśli będzie w kabinie, a nie jak w osobówkach w bagażniku i czy odpowiednio uzupełni dolne pasmo dls r6a? 

r680n to 6 kanałów. Suba kup 2x2 i zepniesz go w 4ohmy a z rodka 2 kanały dasz w mostku. Co do suba to spokojnie jakieś 10" możesz kupić bo masz do dyspozycji lekko ponad 20l cl a to już nie tak mało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz...

 

Dwie opcje:

1)Jeśli wzmacniacz nie ma filtrów to może być tak, że 2 kanały pójdą na przód i tam zwrotnica na woofer i tweeter, a pozostałe dwa w mostku na subwoofer? Rozumiem, że zwrotnica podzieli pasma na głośnikach z przodu. A jak wtedy ustala się pasma, które idą przez subwoofer?

 

2)Jeśli ma filtry to nie muszę stosować zwrotnicy do zestawu przedniego, tylko podłączam pod kanal 1 i 2 woofer, pod 3 i 4 tweeter, a 5 i 6 mostkuje i pod to sub.  Poszczególne pasma ustawiam pokrętłem na wzmacniaczu.

 

Jest tak jak piszę, czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...