Skocz do zawartości

xenony do lamp bez soczewki.


krzysiek158
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie polecam takiego rozwiązania. Lampa, która nie jest przeznaczona pod Xenon, będzie tylko rozpraszała światło. Żadnego pożytku z tego nie będzie a już nie mówię o oślepianiu ludzi z naprzeciwka.

Pomijam kwestię prawną, spryskiwacze, samo poziom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka na Twoim miejscu ani bym nie zakładał xenonów, chyba, że masz na mysli założenie zwykłych żarówek na których tylko jest napisane "xenon" , bo jeśli nie, to odpuściłbym sobie na Twoim miejscu , dokładnie tydzień temu złapali mnie gliniarze i tak pierwsze pytanie czy to są xenony mówię , że tak, to czy mam soczewkę mówię, że tak , to pyta czy spryskiwacze lamp działają mówię , że jasne, to pytanie a samo poziomowanie jest , a założyłem sobie więc mówię , tak jest samo poziomowanie , to on do mnie proszę otworzyć maskę , otworzyłem , ten popatrzał , przejechał palcem po lampie i no Panie Przemysławie zabieramy dowód a ja mówię, za co , a on bo lampy nie sa przystosowane do xenonów, więc wale głupa i mówie ale z Niemiec taki przyjechał , a on ale nie ma tam wytłoczonego chyba D1S czy tam D2S albo DIH czy HID jakos tak i zabrał, na przegląd musiałem założyc normalne zarówki i co sie okazało , zabrali mi chyba dlatego bo w jednej lampie poziomowanie sie zepsuło i świeciło trochę do góry , kolor żarników miałem 10000k i co sie okazało na przeglądzie mówi, że najlepiej kupic od 4300k do 6500k bo powyzej jest światło koloru niebieskiego a to strasznie drażni psiarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już nie lamentujcie bo i tak ile ludzi jeździ na xenonach(w tym ja) i jeśli ma się dobrze ustawione lampy to nie jest źle(mi przez rok może z 3osoby długimi się bulwersowały). Bardziej na drodze wkurzają Ci co mają rozpindolone lampy i jedna świeci w pole Stasia a druga gołąbkom w gniazda... Kolego chcesz to kup, ok 4300k które jest zbliżone barwą światłą do naturalnego i gra;)

 

kolor żarników miałem 10000k

To się nie dziwię że Cię wyhaczyli bo takie już chyba na fioletowo świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

csbiczek  ->  jedna mi świeciła lekko do góry minimalnie a druga normalnie , ja ma teraz 6000k zimna biel , ale i tak jak beda chcieli i będzie obcykany gliniarz to sie dowali do lamp , bo lampy same w sobie nie są przystosowane do xenonów mimo iz maja soczewkę, a co do koloru jeszcze to gdyby lampy były przystosowane do xenonów to nawet bym mógł miec 12000k i mogliby mi naskoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co skumałem to krzysiek158 nie ma nawet soczewki, więc myślę do pierwszych gliniarzy i na tym koniec jazdy :)

 

csbiczek  powiem Ci , że włąsnie teraz mam 6000k i powiem że te 10000k świeciły mega lepiej , ale dla odczepienia się juz wsadziłem te 6000k zimną biel , i samo poziomowanie naprawione  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale i tak jak beda chcieli i będzie obcykany gliniarz to sie dowali do lamp

 

Ty się nie martw policjantem przy kontroli , bo jedynie stracisz dowodzik i za 20zł go odzyskasz po zmianie żarówek i badaniu na stacji diagnostycznej  lecz martw się tym , że jeśli np. przy stłuczce wyjdzie iż "nie zauważyłeś przeszkody" , bo miałeś żarówki bez homologacji to ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania , ba a jeśli ta "przeszkoda" to będzie np. człowiek , to i prokurator będzie ciekaw dlaczego zamiast dać te 60zł , za homologowane żarówki kupiłeś oślepiający (czytaj niebezpieczny dla innych) gadżet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla nie chodzi o zarówki tylko o lampy , lampy nie maja wytłoczonego , nie pamiętam dokładnie chyba D1S czy D2s albo DIH jakos tak , jeśli na kloszy lampy nie ma tego wytłoczonego, to fabrycznie lampy nie są przystosowane do xenonów mimo iz wszystko jest , tak jak ja , ja mam wszystko prócz tego gówna ;/ i o to mu poszło ;/

nie bo jeszcze mandat do 500zł można dostac, ja dostałem 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa pod zenka musi być z atestem... 

Co do używania wszelkiego rodzaju xenonów/HID'ów w zwykłych lampach z odbłyśnikiem powinni tym co tego używają, zamiast mandatu, tak edukacyjnie przez minutę świecić tą lampą po oczach :)

 

 

 

włąsnie teraz mam 6000k i powiem że te 10000k świeciły mega lepiej

Przedpokój z Tobą :D

Już przy 6k G.... widać na mokrym/wilgotnym...  :mur:

 

Stwierdzone wielokrotnie, 5k jest idealne na każdą pogodę/warunki a przy tym bielutkie światło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przedpokój z Tobą :D

Przy 6k G.... widać na mokrym/wilgotnym... :mur:
dlatego piszę, że lepiej swieciły 10000k , a czy nawet będziesz miał te hid xenony, to soczewka i tak ci skupi światło, byle była soczewka dobrze ustawiona i nie oslepiała kierowców , a 6000k to tak jak mówisz nic nie widac ale, żeby sie nie czepiali to dałem juz te 6000k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem na hellach blue light i wytrzymywaly okolo roku nie mam dziennych i jezdzilem codziennie teraz mam osramy i jest wyrazniej gorzej a swiatlo za białe hella lepiej świeciła na mokrym i było widać więcej na drodze dobrze oswietlonej lampami ulicznymi  następne znowu hella 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w "francuzach" zawsze słychać o paleniu żarówek , a np. w peżocie 1006 mojej szefowej wymieniałem żarówki co tydzień. Najpierw z lustereczkiem  , bo dostęp zerowy , a potem ...bez patrzenia w 15 sekund . Teraz ma meganę w kupecie i  normalnie tu już luxus , bo ....max miesiąc trzymają ;)  Marki żarówek różne , ceny różne , a padają  jedna  za drugą . 

 

 

Osobiście od 2 lat bezproblemowo używam tungsgram +120% .

 

 

Jak czytam temat o takich zenonhidach , to od razu chciałbym napisać ...kolego , a jak tam wygląda twój odbłyśnik lampy , bo często zamiast dać kilka setek za renowację odbłyśnika  aby lampa świeciła jak założył producent auta , to ładuje się zenonhida za stówe by brylować na zlocie ...

 

Dziś miałem na placu mazdę 3 (taka pełnoletnia) z HIDami i normalnie patrzeć się nie dało na auto stojąc 2m przed autem tak ślepiły! No ale właściciel był dumny że wreszcie ma światła jak się patrzy  :mur1:

 

PS:  żeby nie było ...też kiedyś skusiłem się na zestaw HID ... po tygodniu sprzedałem , bo jak lampy były ustawione tak jak powinny , to ślepiły jak diabli , a znów jak skręcałem je w dół aby nie ślepiły , to  zasięg był  tragiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: żeby nie było ...też kiedyś skusiłem się na zestaw HID ... po tygodniu sprzedałem , bo jak lampy były ustawione tak jak powinny , to ślepiły jak diabli , a znów jak skręcałem je w dół aby nie ślepiły , to zasięg był tragiczny.

 

Powalla ale chyba miałeś je nie w soczewkach ? Bo ja do zony a3 wrzuciłem potem ustawiłem na diagnostyce i nikogo nic nie razi i świeca zajebiś.ie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...