Skocz do zawartości

Kenwood problem z dimmerem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

 Jestem od niedawna posiadaczem kenwooda 6544, wszystko w nim mi odpowiada poza jedną rzeczą - mianowicie, geniusze z kenwooda nie wpadli na pomysł, że fabryczna jasność podświetlenia radia może być dla kogoś za mocna i zrezygnowali z opcji włączenia tego. W opcjach jest tylko OFF i  AUTO, funkcja auto wiadomo co znaczy - że radio przygasa po włączeniu świateł, chcę przerobić to tak aby radyjko cały czas miało przygaszone podświetlenie tylko tu pojawia się pytanie na które nie znam odpowiedzi - czy dimmer steruje napięcie 12v czy masa  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka ma to radio u siebie w samochodzie. Podłączone ma w taki sposób, że po włączeniu świateł wyświetlacz radia przygasa. Osobiście nas to podświetlanie do tej pory nie denerwuje;) Szkoda, że nie ma zmiany podświetlania na inne kolory ale nie to w sumie było dla nas najważniejsze;)

Wiem, że jest opcja, która wyłącza czerwony pasek przeskakujący na wyświetlaczu, Nie bawiłem się tym jeszcze ale jakbyś go wyłączył zawsze odrobinę mniej będzie świecić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka ma to radio u siebie w samochodzie. Podłączone ma w taki sposób, że po włączeniu świateł wyświetlacz radia przygasa. Osobiście nas to podświetlanie do tej pory nie denerwuje;) Szkoda, że nie ma zmiany podświetlania na inne kolory ale nie to w sumie było dla nas najważniejsze;)

Wiem, że jest opcja, która wyłącza czerwony pasek przeskakujący na wyświetlaczu, Nie bawiłem się tym jeszcze ale jakbyś go wyłączył zawsze odrobinę mniej będzie świecić;)

 

Ba, nawet wyświetlacz idzie wygasić, ale i tak to niewiele pomaga, może i przebolałbym te podświetlenie gdyby nie to że nie jest pod kolor fabrycznego podświetlenia, i strasznie bije po oczach ten niebieski, dimmer by trochę załagodził sprawę :)  Pasek czerwony wyłączony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wkurzyłem - po godzinie roboty na mrozie i lutowaniu kabli, okazało się, że dimmer w tym kenwoodzie wygasza tylko wyświetlacz :( Tak więc jasność klawiszy jest niezmienna i musowo będzie do niej sie przyzwyczaić. No cóż...szkoda tylko czasu i roboty, przerobiłem dimmer na działania ze światłami bo mam akurat podłączone radio bezpośrednio do seryjnej kostki bez przelotek i temat zostawiam, cóż bedzie trzeba przyzwyczaić się do niebieskiego ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przygasa sam wyświetlacz. Co do przycisków masz możliwość wyłączenia funkcji illumination. Wyłączenie powoduje to, że przyciski nie migają jak choinka podczas przechodzenia pomiędzy funkcjami. Ja to u siebie wyłączyłem. Sygnalizację dźwiękową "beep" też;) Nie przejmuj się kolorem, najważniejsze, że radio gra całkiem, całkiem nieźle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Również mam to wyłączone - zbędne gadżety jak dla mnie. Radyjko ogólnie fajne ale parę rzeczy jest niegodnych prestiżu firmy kenwood, raz to działanie dimmera, a dwa to jak zauważyłem brak funkcji all random - czyli odtwarzanie WSZYSTKICH utworów losowo, jest zamiast tego folder random, ale odtwarza tylko piosenki z danego folderu a nie całego np. pendriva. Może nie każdy korzysta z tych funkcji, ale trochę niezrozumiałe dla mnie to, że ładuja do radia dsp a zapomnieli o funkcji tak podstawowej, którą nawet byle peying ma :S Cóż, jak to mówią - nie można mieć wszystkiego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziesiątki radyjek ale NIGDY tej funkcji nie użyłem ... w obecnym nawet nie wiem jak ją włączyć, ba nawet nie wiem czy ją ma  :hyhy:

 

Co nie znaczy, że jest niepotrzebna :)

Powiem ci tak - przez bardzo długi okres czasu uważałem tak samo jak ty, że to zbędny bajer, ale od jakiegoś pół roku to się zmieniło. Mam pendrive 32gb, gdzie od bardzo długiego czasu wrzucam wyselekconowaną muzykę sortując ją datami (folder = miesiac), i bywa czasem tak, że jadąc trasą po prostu nudzą mi się te najświeższe utwory, jako że nie chce mi się słuchać muzki z np. jednego folderu a chcę posłuchać różnych hitów z różnych okresów wrzucenia na pena, to włączałem random all i miałem niepowtarzalną składankę utworów które lubię i których rzadko słuchałem bo były ukryte gdzieś w czeluściach pendriva. No ale wiem - na forum gdzie króluje alpina cda wyłącznie CDA odtwarzjaca najczęściej tylko cd, niezrozumiała może być moja sytuacja, bo wiadomo że na cd jest trochę mniejszy bałagan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive owszem wygodny;) Ten Kenwood to fajnie grające radio i mimo wszystko z płytki mógłby zagrać lepiej.  Ja z tego powodu, że płytka gra ładniej zrezygnowałem z usb i SD;) Zależy co dla ciebie ważniejsze;) Kiedyś miałem wszystko na karcie SD a teraz po samochodzie walają mi się płyty;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...