Skocz do zawartości

mało prądu?


ŁYSY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam w aucie dwa wzmacniacze, w sumie 500 wat w RMS

cały zestaw gra ładnie ale gdy podgłaszam na radyjku to od 25 w skali do 35 wszystko zaczyna grać nieczysto, na maksa to już zaczynają głośniki rzęzić

na woltomierzu spada napięcie z 14,2 na 12 na zapalonym silniku

w związku z tym mam pytanie gdzie jest słaby punkt , czy alternator nie daje rady?

jak to skorygować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki moga nieczysto grac i rzezic nie z przyczyny zbyt malego pradu, jakie masz wzmacniacze i co one zasilaja?

 

jesli spada na 12v to nie jest tragedia moim zdaniem, 12V to optymalne napiecie przy jakim pracuje wzmacniacz, wiec nie powinno to byc tego przyczyna. Predzej np niedowatowany glosnik, lub slabej jakosci wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack RX miałem i 600 na bank nie ciągnie.Max jaki z niego wydusisz to ok 500 pociągnie a jego moc 125rms jest dość wyżyłowana (w testach gdzieś było ze 103 rms albo 101 nie pamietam dokładnie na kanał i mostek ok 250) A co do nieczystego grania to również obstawiał bym wzmaka słabego albo za mocno gain rozkręcony albo ogólnie słaby sprzęt...Moim zdaniem przy za małym prądzie nie powinny zniekształcenia występować,może kicka nie być i słabo grać ale zniekształcen nie powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WIĘC TAK:

wzmacniacze to

alpine mrv t505 który zasila suba pb M12

i alpine mrv f400 zasila pb S-6C na przodzie i hertz DSK 130 na tyle

radyjko alpine 9812RB

kabel zasilający 25mm2

kondziu 1F dietza

autko to vectra A

akumulator nowy kupiony 11.2008 ma 63Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,no ogólnie to sprzęt nie jest zły wiec wina sprzętu (jeśli jest w pełni sprawny) to raczej nie jest,(troszke mocniejszy by mógł być wzmak na przód) zasilanie 25mm2 też sadze ze jest odpowiednie,odstawiam altka :P Najpierw spróbuj dać bezpośredni kabel z altka do aku bo pewnie masz przez rozrusznik podłączone ok 16mm2 wystarczy.Jak dalej będzie spadać to za diagnozowanie altka sie trzeba brać. Ale i tak nie podoba mi sie akcja ze zniekształceniami ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 2 wzmakach zapietych przy akumie 63 ah na zapalonym napiecie spada min do 14.03 v, czuc ze altkowi ciezko bo w pewnych momentach jakby lekko obroty spadaja.

 

.. ale do 12 V ?? moze altek juz do regeneracji sie nadaje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ani altek ani aku nic do tego nie maja.. Zrob tak:

 

Zakrec gainy na minimum, daj radio na fulla, wylacz wszystkie podbicia i inne bajery i teraz rozkrecaj gain tak dlugo, az osiagniesz glosny dzwiek bez znieksztalcen.. I tu sie zatrzym i tak zostaw.. Przestery moga byc powodowane przez np. zle zamontowalny glosnik, albo np. glosniki juz nie wyrabiaja..

 

Zrob z tym gainem tak jak pisze i wszystko bedzie okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...