Skocz do zawartości

Honda Accord VII- Głośniki przód


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam stoje przed dylematem co zrobic w tej materii...Posiadam od niedawna takie autko w kombi, mam PSS z subem bagazniku i szczerze?...tylniej czesci ciala nie urywa...gra to na pewno lepiej od fabryki np. skody fabii ale wedlug mnie nie warto wstawiac taki kompletny PSS bo te pieniadze mozna wydac lepiej na 2 way odseparowany pod jakims wzmakiem i innym radyjkiem. Co do samej navi nie mam zadnych zastrzezen, nie wiem dlaczego ktos caly czas "atakuje" ta navi. Faktem jest ze sterowanie z kiery,rozmowy tel i calosc jako fabryka dziala fajnie i jest przyjemna w obsludze ale musisz sobie odpowiedziec na pytanie czego oczekujesz...

Ktos tu pisal ze tweter z zestawu jest ok...moze nie jest ostry ale jego polozenie pozostawia wiele do zyczenia

 

Pozwole sobie wstawic kilka fotek z wnetrza Hani:https://plus.google.com/photos/105729903370996670742/albums/6083726076298282897

 

Ja u siebie bede chcial gdzies przeniesc ten naped DVD i w jego miejsce wpadnie inne radyjko,w miejsce tweterow ktore umiejscowione sa fatalnie bede chcial jakies sredniaki (tylko do rozmow tel). Nie wiem jescze gdzie zaaplikuje tweeter(troche boje sie tych kurtyn w slupkach),ewentyalnie trojkaty lusterek,na pewno trzeba bedzie posluchac. Dlatego kolego krteam mysle ze sie troszke pospieszyles, powinienes sprobowac posluchac jakiegos fajnego autka na spocie i PPS. Mialbys porownanie i byloby Ci latwiej podjac decyzje, niemniej jednak kibicuje projektowi, na pewno dobrze wytlum drzwi to nawet ta fabryka lepiej zagra,ja bylem w szoku jak wrzucilem jakis czas temu spowrotem serie do mojej fabki tylko pod alpinka i wytlumionych furtkach, wofer kopal z deski:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja u siebie bede chcial gdzies przeniesc ten naped DVD i w jego miejsce wpadnie inne radyjko

 

Nie musisz przenosić napędu dvd w inne miejsce. Może zostać na miejscu i dalej da się upchnąć tam drugie radio

 

 

 


Nie wiem jescze gdzie zaaplikuje tweeter(troche boje sie tych kurtyn w slupkach)

 

Ja mam w słupkach i wszystko jest ok , nie wiem co masz na myśli pisząc, że boisz się kurtyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz kurtyny w słupkach, podczas wypadku rozpada się słupek(zazwyczaj jest już ponacinany wstępnie przez fabrykę), by rozpadł się w taki a nie inny sposób, by odłamki słupka nie zrobiły nikomu krzywdy.

Teraz jeśli na żywicujesz słupek etc. nagle podczas wypadku może się okazać że podczas odpalenia kurtyny dostaniesz tweeterem lub czymś ostrym prosto w twarz i zamiast pomocy będzie większa szkoda z tego tytułu.

 

I tutaj pozostaje, zdjęcie słupka, obejrzenie gdzie słupek jest ponacinany i jak się rozpadnie, bądź po prostu zamocowanie tw na trójkącie, by wykluczyć ingerencję w słupek.

Wszystko ma swoje plusy i minusy, a trzeba wybrać opcję jak najbardziej optymalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przenosić napędu dvd w inne miejsce. Może zostać na miejscu i dalej da się upchnąć tam drugie radio

 

Tylko wtedy musialbym szukac jakichs ramek albo rzezbic a jak radio wskoczy w miejsce napedu to po zdjeciu panela zakrywam klapke i jest dalej fabryka. Nie podejme decyzji dopuki nie rozbiore tego i ocenie ile jest miejsca. 

 

A co do kurtyn to tak jak kolega Elgardiel temat wyczerpal:)

 

Ewentualnie trojkaty ale nie wiem czy nie sa troche za nisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy musialbym szukac jakichs ramek albo rzezbic a jak radio wskoczy w miejsce napedu to po zdjeciu panela zakrywam klapke i jest dalej fabryka

 

No jak chcesz polecam temat jednego anglika na talkaudio i zobaczysz jak on rozwiązał montaż u siebie ( dział SQ ). Co do zdejmowania panela i chowania radia to nie wiem jak jest tam gdzie mieszkasz ale ja nigdy nawet panela nie zdejmuje u siebie.

 

 

 

A co do kurtyn to tak jak kolega Elgardiel temat wyczerpal:)

 

Niby wszystko się zgadza ale i tak większość osób bawiących się w CA montuje na słupkach bo to raczej najlepsze miejsce pod kątem akustycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz polecam temat jednego anglika na talkaudio i zobaczysz jak on rozwiązał montaż u siebie ( dział SQ ). Co do zdejmowania panela i chowania radia to nie wiem jak jest tam gdzie mieszkasz ale ja nigdy nawet panela nie zdejmuje u siebie.

Mozesz podeslac linka z ta instalka,chetnie zajrze. A co do slupkow to kwestia chyba bezpieczenstwa, ktora stawiam na 1 miejscu. Musialbym zdjac slupki i zobaczyc w ktorym miejscu sa te kurtyny osadzone, poza tym pozostaje kwestia dostepnosci nowych slupkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że mówi o tej instalce, bardzo fajna swoją droga :wink:

http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.php/topic/371991-honda-accord-sq-family-car/

 

Ja swoich szukałem(słupki) na allegroszu, da się znaleźć wystarczy szukać.

Co prawda troszkę zeszło zanim znalazłem dobry cenowo zestaw, bo in nowszy samochód tym bardziej się cenią za słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że mówi o tej instalce, bardzo fajna swoją droga :wink:

 

http://www.talkaudio...-sq-family-car/

 

Tak o tej Przemek. Instalka super.

 

 

 

Musialbym zdjac slupki i zobaczyc w ktorym miejscu sa te kurtyny osadzone

 

z tego co pamietam to kurtyny nie są na całej długości słupka. Od deski w górę jest trochę wolnego miejsca. Zdjęcie słupka to minuta roboty. Wystarczy wyjąć zaślepkę z napisem airbag, Ona sama w sobie jest klipsem i jest jeszcze jeden klips tak po środku i tyle.

 

 

 

poza tym pozostaje kwestia dostepnosci nowych slupkow...

 

dostępne od ręki na jebaju w cenie 14-18F szt

Ninja => wprawdzie film ukazuję nowszą generację accorda niż ta o której jest mowa ale wyglądą na to, że kurtyny praktycznie zostają na swoim miejscu w momencie zderzenia i eksplozja poduszek nie rozrywa ich na części ani nie wystrzeliwuje ich w kierunku pasażerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik, bede mial co czytac na nocce hehe:) zaraz lece do roboty.


z tego co pamietam to kurtyny nie są na całej długości słupka. Od deski w górę jest trochę wolnego miejsca. Zdjęcie słupka to minuta roboty. Wystarczy wyjąć zaślepkę z napisem airbag, Ona sama w sobie jest klipsem i jest jeszcze jeden klips tak po środku i tyle.

 

 

dostępne od ręki na jebaju w cenie 14-18F szt


Ninja => wprawdzie film ukazuję nowszą generację accorda niż ta o której jest mowa ale wyglądą na to, że kurtyny praktycznie zostają na swoim miejscu w momencie zderzenia i eksplozja poduszek nie rozrywa ich na części ani nie wystrzeliwuje ich w kierunku pasażerów

 Dzieki za wskazowki ze slupkami, przygotuje sie na wiosne i ruszam z instalka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już generalnie walcze z tematem, coś udało mi się już ogarnąć, ale coś też nie :P

 

Mam wlk. problem z zasialniem DVD, nie umiem znaleźć schematu od gniazda zasilania.... ani żadnego zdjęcia na którym widać jak są kable wpięte, a gniazdo, które ja posiadam jest poprzerabiane...

 

Może ktoś posaida Electrical Troubleshooting Manual do tego acco??

 

Dziś jeszcze znajomego poprosiłem aby podpytał w serwsie Hondy, czy nie mają schematu całej NAVI przedliftowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tam, ale chyba nikt nie ma, albo się nie kwapi do tego, żeby się pochwalić ;)

Pościągałem już manuale od Accury i niestety, ale wszędzie schematy do noweszego DVD :/

Po wpisaniu frazy "honda accord VII sat nav wiring diagram" troche tego google pokazuje, nie bardzo wiem czego poszukujesz dokladnie, moze jakies fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie schematy wiązek przejrzałem na google i w manualach od Accorda & TSX, wszędzie są do modelu poliftowego, więc poszedłem krok dalej i rozberałem koledze auto i sprawdziłem :D

 

NAVI ruszyła, dziś będę lutował, ogarniał instalacje przed włożeniem do auta:

 

http://images69.fotosik.pl/441/dd1939aa78080dcfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego, sam mam AccoVII, wciąż robię u siebie CA więc śledzę Twój post.

Co do słupków to widziałeś, na filmie. Miałem u siebie TW w trójkątach i powiem Ci ze w słupkach zdecydowanie lepiej.

Na forum HAKP znajdziesz całą elektryke w dziale dla klubowicza, szukaj "hondaesm". Naprawdę świetna sprawa.

 

wysłane z mojej Xperia M2, Tapatalk OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Robił ktoś może gniazda RCA na oryginalnych kablach które wychodzą z radia - przed wzmacniaczem (Accord VII - PSS)?

 

W tym momencie zakup dodatkowego radia odpada dlatego chce na razie podłączyć zewnętrzny wzmacniacz a w późniejszym czasie dokupić dodatkowe radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...