Skocz do zawartości

Nowy glosnik gra nieodpowiednio , buczy i trzeszczy .


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nowym zestawem ktory ostatnio zamontowalem do auta . Sa to woofery GMS 1765 . Problem polega na tym ze prawy glosnik dziwnie gra lekko buczy i trzeszczy przy wyzszej glosniosci . Glosniki sa zamontowane z przodu i biegunowosc zachowana jak najbardziej . Glosniki graja tylko pod radiem Pioniera MVH -150 . Przewody sa stare , orginalne prawdopodobnie . Dodam na dodatek ze problem ten wystepowal na glosnikach starych ktore bylo troche juz poprzedzierane i charczały . 

 

Moje pytanie brzmi jak sie tego pozbyc ?

 

Czy moze byc to wina kabla ? 

 

Przeczytalem ten temat http://www.strefacaraudio.pl/topic/11020-zak%C5%82%C3%B3cenia-%C5%9Bwist-silnika-szumy-w-g%C5%82o%C5%9Bnikach-poradnik/ ale pomocy dla siebie zbytnio nie znalazlem . 

 

Lewy glosnik dziala jak najbardziej odpowiednio tylko cos z tym prawym . Na 99% to nie wina samego glosnika bo sa nowe .

 

Niestety nie mam jak sprawdzic czy moze byc to wina radia , nie mam zadnego na podmianke .

 

Glosniki zakladalem i podlaczalem przy zdjetej klemie z akumulatora wiec raczej nie mam mowy o jakims uszkodzeniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może to być radio, ale miałem kiedyś takie coś w instalacji, fakt nie w aucie tylko Kaplicy przedpogrzebowej - pracuję w takiej firmie :D i tam iskrzyła instalacja przy głośniku- zimny lut i głośnik strasznie charczał w trakcie obrzędów pogrzebu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlapa... przez Ciebie będę przerażony cały piątek :O

Weź brzęczyk w rękę, podepnij pod kostkę w radiu, a od strony głośnika zewrzyj kable i ruszaj, ruszaj i jeszcze raz ruszaj! Jakby od tego miało zależeć to, kto wygra wybory!
Jeżeli w brzęczeniu pojawią się jakieś przerwy to masz winowajcę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlapa... przez Ciebie będę przerażony cały piątek :O

 

Weź brzęczyk w rękę, podepnij pod kostkę w radiu, a od strony głośnika zewrzyj kable i ruszaj, ruszaj i jeszcze raz ruszaj! Jakby od tego miało zależeć to, kto wygra wybory!

Jeżeli w brzęczeniu pojawią się jakieś przerwy to masz winowajcę ;)

 

Jezeli dobrze cie zrozumialem to chodzi ci po prostu o to aby poruszac wsuwkami przy glosniku tak ? 

 

 

Zamień w kostce piny z lewej na prawą i będziesz wiedział coś więcej.

 

Jeśli ten problem występował również na starych głośnikach to przejrzyj instalację.

 

 

Myślę, że może to być radio, ale miałem kiedyś takie coś w instalacji, fakt nie w aucie tylko Kaplicy przedpogrzebowej - pracuję w takiej firmie :D i tam iskrzyła instalacja przy głośniku- zimny lut i głośnik strasznie charczał w trakcie obrzędów pogrzebu...

 

 

Dzisiaj skombinuje radio od kolegi i od razu wyklucze czy to czasem nie przez radio i jeszcze ewentualnie sproboje zamienic piny lewego glosnika z prawym glosnikiem tak jak podpowiadacie , co polecacie uzywac do wyciagania pinow z kostki ? Jakas igla sie do tego nada ? 

 

 

Jeszcze mam kilka pytan :

1. Czy jak sie okaze ze ze to wina kanalu na ktorym aktualnie jest glosnik czyli RF moge zmienic na kanal tylny jakis lewy albo prawy ?

2. Nie mam tweeterow w aucie ale mam fabryczna wtyczke do podlaczenia i mam pytanie gdzie one do kostki wchodza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jezeli dobrze cie zrozumialem to chodzi ci po prostu o to aby poruszac wsuwkami przy glosniku tak ? 

 

Nie, chodzi mi o to co Ci napisałem, podłączasz brzęczyk z jednej strony kabli, najlepiej w kostkę iso, a z drugiej robisz zwarcie tak, żeby brzęczyk działał, w ten sposób sprawdzasz obwód czy jest zamknięty, ruszasz tak i ruszasz tymi kabelkami i patrzysz czy brzęczyk przestanie brzęczeć albo będą przerwy jakieś w jego brzęczeniu. Jeżeli tak, to coś musi być nie tak z kablami, zwyczajnie poruszaj nimi dość mocno, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok.
A! Mam na myśli brzęczyk taki np w multimetrze do sprawdzania instalacji i obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to nie wina ani glosnika ani polaczen ani radia .

 

Glosnik glownie zle gra gdy jest w jakies piosence bass wtedy wlasnie ten problem sie pojawia ale czy jest mozliwe zeby tak gral przez folie orginalna na drzwiach ? W niektorych miejscach jest troche odksztalocna i poprzedzierana i gdy troche docisne folie w roznych miejscach to problem troche ustaje . Prawdopodobnie rowniez wprawie blache drzwi w duze drgania rowniez i drzwi sa cienkie . 

 

Najlepszym sposobem wedlug mnie bylo by zaopatrzenie sie jednak w maty wygluszajace i zdjecie folii .

 

Sprawdze jeszcze jak zaloze boczek czy on czasem moze troche nie docisnie tego wszystkiego i pomoze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Prawdopodobnie to nie wina ani glosnika ani polaczen ani radia .

No dobrze, skoro tak bez sprawdzenia połączeń wszystko wywnioskowałeś to po co w ogóle ten temat?


Najlepszym sposobem wedlug mnie bylo by zaopatrzenie sie jednak w maty wygluszajace i zdjecie folii .
 
Sprawdze jeszcze jak zaloze boczek czy on czasem moze troche nie docisnie tego wszystkiego i pomoze . 

 

Skoro masz swój "najlepszy sposób" to po co w ogóle tutaj pytasz? Dlaczego nie sprawdziłeś tego wcześniej? Mamy samy się domyśleć, że w Twoich prawych drzwiach jest urwana folia a w lewych nie?

A nie pomyślałeś może, że np kiedy membrana mocniej uderza to i kabelki się ruszają i wtedy wynika to, że połączenie jest skopane? Możesz to sprawdzić i zwyczajnie wykluczyć i zajmie Ci to mniej czasu niż wyklejenie drzwi matami... Bo chyba jednak głupio wywalić kasę na maty i poświęcić czas na oklejanie a później stwierdzić, że to nic nie pomogło... Nie mówię, że to jest na 100% ten problem, ale dlaczego by tego nie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sprawdze ale nie wydaje mi sie bo gdy wyjme glosnik z mdf'a i wezme normalnie w reke to tego problemu juz nie ma no ale sprawdze bo tez mozliwe ze tak jak mowisz gdy membrana mocniej uderza to kable tez moga dostawac i moga sie lekko obluzowywac na przyklad . 

Napisz to jeszcze raz tak, aby można było zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnialem , ze gdy wyjme woofer z mdf'a i wezme do reki to wtedy ten problem nie wystepuje . Nie ma zadnego harczenia i gra czysto .

 

 

Tak jak kolega powiedzial wyzej ze gdy membrana mocniej uderza moga sie kabelki na przyklad ruszac i obluzowywac ( wsuwki ) bo wiadomo ze glosnik wprawia blache w drgania i to przez to moze przenosic sie rowniez na kable .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy jest mozliwe zeby tak gral przez folie orginalna na drzwiach ? W niektorych miejscach jest troche odksztalocna i poprzedzierana i gdy troche docisne folie w roznych miejscach to problem troche ustaje

 

Jaką folię? Wywal ją. Masz w ogóle drzwi wytłumione matami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką folię? Wywal ją. Masz w ogóle drzwi wytłumione matami? 

 

A jaka jest folia standardowo jak fabryka daje auto ? Jest to folia ochrona ktora przede wszystkim zabezpiecza przed przepuszczaniem wody / wilgocia . 

 

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/dp/1999748054_7704_1.jpg

 

Drzwi mam takie jak fabryka dała czyli niewytlumione . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaz mam ale niestety nieogrzewany ale tez nie blaszak a maty w planach przy zastrzyku gotowki ;) Wywale folie , odtluszcze i wyczyszcze pozadnie drzwi i zdam relacje czy cos pomoglo . 

 

O matach czytalem duzo ale ciagle mam dylemat co wybrac . 

 

Glownie mam 2-3 typy .

 

1. STP silver

2. GMS 07XL

3. GMS 05

 

Co byscie wybrali z tego zestawienia ? Drzwi mam o wymiarach ~80-60 wiec licze 4 maty 75x50 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matach czytalem duzo ale ciagle mam dylemat co wybrac .

 

Glownie mam 2-3 typy .

 

1. STP silver

2. GMS 07XL

3. GMS 05

 

Co byscie wybrali z tego zestawienia ? Drzwi mam o wymiarach ~80-60 wiec licze 4 maty 75x50 .

Każda z tych propozycji jest godna polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co pojawil sie kolejny problem wiec prace odkladam na drugi plan i wezme sie za to porzadnie . Robiac koncowki do kabli ( konektory ) robilem je na szybko troche na odwal sie co tez moze byc przyczyna przez to teraz mam mala nauczke bo prawdopodobnie plusik z glosnika przypadkowo dotknal blachy przez co zrobilo sie male zwarcie i poszedl bezpiecznik od instalacji LPG . Wszystko by bylo w normie jezeli bylby to "normalny" bezpiecznik no ale jest tam bezpiecznik 3A zwykly plytkowy ktorego praktycznie nigdzie nie moge znaleźć . Praktycznie na wszystkich aukcjach owszem jest ale na moc nominalna 32V ... Moze ma ktos namiary na takie cudenko ?

 

A nie spuchla Ci czasem ta szajska tekturka ? Pwnie przykrecaniem deformujesz kosz stad cewka trze.

 

Co masz na mysli mowiac "szajska tekturka" ? 

 

Watpie ze deformuje kosz bo przeciez sytuacja byla by podobna po drugiej stronie rowniez . 

 

To jak ja mam to przykrecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...