Skocz do zawartości

Klejenie mat


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie, w temperaturach bliskich 0 stopni da radę kleic normalnie maty gms 07? Gdzieś wyczytałem że temperatura robocza do - 20 stopni. Wszystko będzie robione przez blokiem, niestety nie dysponuję garażem :(

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam, się, że nie należy to do przyjemnych ani łatwych, ale jak już rozbroję boczki to chętnie bym zrobił wszystko, wygłuszanie, zakrywanie otworów i motaż głośników :) 

Dostęp do prądu będzie, bo mieszkam na parterze, opalarkę też posiadam.

Dzięki za odpowiedzi, temat raczej do zamknięcia. Chyba, że jakieś cenne informacje jeszcze do przekazania  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to dokładnie i z pomysłem i wszystko sprawdź...czemu tak napisałem....swego czasu wykleiłem matami co się dało i głupi zakleiłem w aucie takie wzmocnienia drzwi( w razie wypadku ), a tam były takie profile które odprowadzały wodę...też to obkleiłem ładnie i efekt był taki, że od tego odbijała się woda i leciała na woofer....który szybko się zniszczył...więc dokładnie wszystko sprawdź czy nic złego z głośnikiem po tym zabiegu się nie dzieje....a było to w passacie b5, ale wiem że różne autka różnie to mają rozwiązane, lepiej 2x sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz podgrzania samych mat, warto też podgrzać blachę do której będziesz kleił maty. Ja kilka dni temu robiłem swoje drzwi tymi matami GMS 07XL. Robiłem w garażu, ale i tak było zimno. Kiedy dotykałem drzwi miałem wrażenie, że są lekko wilgotne. Chyba od zimna para się skraplała na nich. Wolałem podgrzać i drzwi, niż później pluć sobie w brodę, że na mokre kleiłem. Pogoda jest akurat paskudna na takie roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że możesz kleić te maty w takiej temperaturze. Robiłem drzwi matami GMS 07XL rok temu na dworze, przy temperaturach rzędu 0*C (+- 3*C), bez opalarki, jedynie solidnie i mocno dociskając maty (używałem małej rolki dociskowej do tapet) i oczywiście dokładnie odtłuszczając powierzchnię.

Dzisiaj rozbierałem drzwi, żeby zobaczyć jak się to trzyma i wygląda naprawdę solidnie, nic się nie odkleiło, mata się trzyma tak jak w dniu oklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...